cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Olo16    0

Kot wie jak sytułacja wyglada w mazowieckim? Mam numer 37xx. kto wie ile wniosków sprawdzono ile podpisano umów? I kiedy moge spodziewać się jakiegos pisma z agencji? z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

w wielkopolscę z tego co ja wiem to kasy starczy tylko na 3000 wniosków . powyrzej wnioski juz sie nie łapią chyba że ileś tam wniosków odpadnie z tych 3 tys to wezma pokoleji , a reszta wniosków moze tylko czekać aż znajdzie się jakaś kasa dodatkowa albo z uniiii nam coś tam dożuca ale w to wątpiew . a naborów do 2013 przynajmniej w wielkopolsce sie nie przewiduje, tak że sam jestem w tej złej sytuacji że nie bedzie nowgo traktora w 2010 , a skad mam te wiadomości to nie powiem jedynie tylko moge napisać ze jak dostałem pismo z ar o odmowie to na następny dzien napisąłem odwołanie do dyrekcji agencji i powinni to wszyscy zrobic bo jak się nie myle to krzyczeli głośno że kasy dla wszystkich starczy a nie zaprzeproszeniem ku.... robią nas w h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jaki masz numer? Bo my mamy 35XX i żadnej odmowy nie dostaliśmy. Dostaliśmy tylko pismo że łapiemy się w tych 150% i wnioski będą rozpatrzone do 27 grudnia.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a orietuje sie ktos jak w swietokrzyskim?? bedize jakis nabor??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1

Kot wie jak sytułacja wyglada w mazowieckim? Mam numer 37xx. kto wie ile wniosków sprawdzono ile podpisano umów? I kiedy moge spodziewać się jakiegos pisma z agencji? z góry dziekuje

 

Witam

 

Ja w mazowieckim miałem nr 14XX i w zeszłym tygodniu podpisałem umowę. Słyszałem że trochę u nas przyspieszyli i zaczęli już numery z 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

jedynie tylko moge napisać ze jak dostałem pismo z ar o odmowie to na następny dzien napisąłem odwołanie do dyrekcji agencji i powinni to wszyscy zrobic bo jak się nie myle to krzyczeli głośno że kasy dla wszystkich starczy a nie zaprzeproszeniem ku.... robią nas w h....

 

 

to ja Ci cos powiem ja pisałem juz 2 razy odwołanie w sprawie mojego wniosku zlozonego w 2007 roku!!! i co?? i nic!! zawsze gdy dzwonię to zapewnienie że napewno bedzie rozpatrzone moje odwołanie i nic poprostu szara polska rzeczywistosc.Wsprawie mojego wniosku z 2007 roku niewiem praktycznie nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Obora musi spełniać warunki takie jak

dł. stanowisk dla krów, szerokość stanowisk, wymiary okien itp.

a niestety nasza obora niespełnia co nie których wymagań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Takie wymagania były w SAPARDZIE. Na ten nabór znieśli te przepisy. Gdyby tak było do ja mógłbym pomażyś o tym sprzecie :) Przyjeżdza weterynaż wystawia ci zaświadczenie o ddobrostanie zwierząt i jest git. Są tam pewne warunki ale wszystko do spełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Odnosnie tych odwołań od wniosków to dzisiaj dostałem takie pismo od dealera od ktorego miałem brac kombajn,wypisałem tylko numer wniosku,dane i wysyłam do ARiMR do Szczecina.Z tego co wiem to wozili takie odwołania do kazdego kogo wniosek został odrzucony z powodu braku pieniedzy,choc pieniadze mialy byc i zapewniali nas zeby kupowac maszyny bo kasa bedzie na 100%.Kazdy telefon do ARiMR zawsze konczył sie zapewnieniami zeby kupowac maszyny bo bedą przesuniecia pieniedzy miedzy wojewodztwami a dodatkowe 10% ktore były nadwyzka na cała polske miały byc pozyskane z KE.

 

Tak wiec sie pytam co sie stało z tymi zapewnieniami,czy była to taka cicha walka z kryzysem zeby ludzie sie wypłukali z kasy na maszyny a potem bóg wie z czego spłacali bo wniosek odrzucony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Odnosnie tych odwołań od wniosków to dzisiaj dostałem takie pismo od dealera od ktorego miałem brac kombajn,wypisałem tylko numer wniosku,dane i wysyłam do ARiMR do Szczecina.Z tego co wiem to wozili takie odwołania do kazdego kogo wniosek został odrzucony z powodu braku pieniedzy,choc pieniadze mialy byc i zapewniali nas zeby kupowac maszyny bo kasa bedzie na 100%.Kazdy telefon do ARiMR zawsze konczył sie zapewnieniami zeby kupowac maszyny bo bedą przesuniecia pieniedzy miedzy wojewodztwami a dodatkowe 10% ktore były nadwyzka na cała polske miały byc pozyskane z KE.

 

Tak wiec sie pytam co sie stało z tymi zapewnieniami,czy była to taka cicha walka z kryzysem zeby ludzie sie wypłukali z kasy na maszyny a potem bóg wie z czego spłacali bo wniosek odrzucony.

 

Co do kasy to nigdzie nie spotkałem się z zapewnieniem że kasa będzie dla wszystkich z drugiego naboru, gdyby tak miało być to by nie urządzali losowania. Tylko na wnioski z pierwszego naboru była kasa, ponieważ były opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków i przesunęli kasę z kolejnych lat. Dilerzy za przeproszeniem pieprzą głupoty, bo w ich interesie jest sprzedać sprzęt, a że potem nie dostaniesz dofinansowania i kredyt i komornik Cię zabije to już nie ich zmartwienie. Osobiści do czasu podpisania umowy nie zaryzykowałbym żadnego zakupu sprzętu. Ja mam to szczęście, że się załapałem i mam już umowę podpisaną, z zakupami czekam do wiosny bo mam nadzieję że kurs Euro spadnie i sprzęt pójdzie w dół po za tym nie ma sensu wydawać dziś kasy bo i tak do wiosny sprzęt będzie stał a kredyty kosztują. Jak podpisywałem umowę i rozmawiałem z kierownikiem to powiedział że mamy wykorzystaną kasę za cały okres do 2013 roku, z tego naboru załapie się około 220 wniosków i jak nic nie przesuną lub nie dołożą kasy to o następnych naborach możemy zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

No kto wie czy rzad nie "zabrał" sobie naszych pieniedzy aby po cichu zmniejszyc kryzys,a teraz D.Tusk chełpi sie tyle zrobił dla naszego narodu aby uchronic go przed kryzzysem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w kuj-pom podobno 11% zostanie z puli nie wykorzystane i ma byc dogrywka.

 

 

czy można przełożyć część kwoty zaoszczędzonej z jednej maszyny na drugą(tak żeby przewyższyć ofertę podczas składania wniosku)???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale czego 10%???całości kwoty, maszyny z której zaoszczędzimy czy maszyny do której chcemy dołożyć???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Na Pomorzu zaczeli sprawdzac i sa dopiero na 400.wiec czekam na kwietnia na maszyne.

 

ale o jakim pomorzu mówisz,czy chodzi o województwo pomorskie czy może zach-pomorskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

@adamj24 te jak to nazywasz głupoty nie usłyszałem od dealerów tylko od pracowników ARiMR ze Szczecina.W kazdej z chyba 4 rozmów telefonicznych zapewniali ze pieniadze bedą,zeby kupowac maszyny. Mamy na szczescie tyle oleju o głowie i nie władowalismy sie w kombajn za gotówke tylko czekalismy na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

 

Co do kursu euro to nie badz takim optymistą bo rzad podpisał jakis papierek o przyznanie euro do 2011 roku i musi utzrymac kurs euro na stabilnym poziomie przez 2 lata.Chodzi o wachania +/- 20gr od z góry ustalonego przez KE kursu i polski rzad zrobi wszystko zeby to utrzymac bo w 2012 mamy Euro i chca zeby wszyscy przyjezdni płacili juz w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj