cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

rataj    3

tez dostalismy takie pisemko z tym ze mnie sie wydaje ze do 27 grudnia beda robic te wnioski w puli 100% a dopiero po tym terminie zajma sie 100-150%.bylem w odr z tym pismem i tak mi powiedziano. reki uciac sobie nie dam za to:P a jak tam sytuacja wyglada w wlkp na dzien dzisiejszy??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj dostałem polecony z arimr nr 40x opolskie z zawiadomieniem o : "rozpatrzeniu mojego wniosku w okresie kolejnych 3 m-cy z powodu konieczności weryfikacji większej niż planowano ilości wniosków które wpłynęły do opolskiego or oraz zwiększonej pracochlonności spowodowanej licznymi błedami we wnioskach i dużymi brakami w wymaganych załącznikach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dostałem dziś podobne pismo.

 

W warmińsko-mazurskim oddziale podpisano 400 umowę a rozpatrują wnioski o numerach powyżej 800. Przynajmiej tak było pod koniec zeszłego tygodnia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wiem że to było, ale nie chce mi się szukać.

1. Czy jak się bierze ciągnik z turem to są jakieś kontrole ?

2. czy są potrzebne jakieś przeróbki obory (czy obora musi spełniać wymagania)

3. czy wymagana jest płyta obornikowa ? i czy szambo też musi spełniać wymagania ?

Z góry dzięki za odpoweidź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

No i ch... bombki strzelił. Własnie dostałem pismo z agencji z odmową przyznania dofinansowania z powodu braku pieniedzy.Wojewodztwo Zachodnipomorskie numer 852. Tylko 2400pln w plecy za wniosek szkoda bo ponoc wszyscy mieli dostac.

Nasza polska coraz bardzie mnie zaskakuje szkoda ze negatywnie.Miałbym nowy TV a tak mam wniosek w archiwum ARiMR...żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A to ciekawe a wszystkim miało strarczyć pieniążków. Co do ceny wniosku - dlatego robiłem sam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Nie we wszystkich województwach dla wszystkich starczy pieniążków.I tak kasy brakło w lubuskim ,zachodniopomorskim i wielkopolskim, natomiast w 5 woj.będą ogłoszone dodatkowe nabory ale dopiero po rozliczeniu podań z 2007 i 2009 roku.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak wygladaja prace w wlkp??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Kumpel podpisał w tygodniu w Poznaniu umowę 6XX numer. Nie wiem ale odrzuceni powinni się odwoływać, to są pieniądze publiczne i powinni podzielić aby starczyło każdemu. Jeżeli w skali kraju brakło 10% to powinni ze wszystkich wniosków potrącić 10% i wszyscy byliby zadowoleni. Ja chętnie bym oddał, ponieważ niczyją winą nie jest że w zachodniopomorskim więcej ludzi złożyło niż w lubelskim. Paranoja oto Polska właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Z tego co się dowiedziałem to w WLKP jest teraz około 1700 numerka. Informację tą dostałem od krewnego który trochę się tym interesuje bo czeka aż na nasz numerek będzie czas :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a tak z ciekawosci spytam kolego @Avendrion ktory masz nr?? ja do 33xx poczekam chyba troche...;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek    0

Witam. Mam pytanie na jakiej podstawie odzrucaja odmowę do finansowania?? Mam rozumieć że jak podpisze umowę kupie sprzecior i złoże wniosek a oni mi napiszą ze nie dofinansują?? to co potem ze swojej kasy muszę wszystko spłaca?? Pozd. Ja mam 14XX w WLKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpatrują Twój wniosek i podpisujesz umowę na dofinansowanie, wtedy już Ci nie mogą odmówić dofinansowania, chyba żę wykryją jakieś nieprawidłowości, przekręt itp.

@ Rataj a dostałeś jakieś pismo z ARiMR, bo ja mam numer troszkę dalszy od Twojego i dostałem, że jestem pomiędzy 120 a 150 % i jeśli rolnicy przede mną nie wykorzystają limitu, to wtedy dostanę dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

1. Czy jak się bierze ciągnik z turem to są jakieś kontrole ?

2. czy są potrzebne jakieś przeróbki obory (czy obora musi spełniać wymagania)

3. czy wymagana jest płyta obornikowa ? i czy szambo też musi spełniać wymagania ?

 

Nikt nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

do kolegi wyzej. nastepuje normalne postepowanie. tak dostalem pismo ze w przedziale 100-150% jestesmy i cos tam cos tam... ciekawe kiedy dokopia sie do naszego wniosku;P


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@rataj

Ja mam numer 35XX więc jak coś bedziesz wiedział możesz mi dać znać :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy zakup samochodu dostawczego dla specjalistycznego gospodarstwa (produkcja i bezpośrednia sprzedaż warzyw)może być kosztem kwalifikowanym dla działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

@Avendrion jak tylko dostane jakies pismemko to dam znac albo w temacie albo na priv;) a tak poza tym to licze po cichu ze na wiosne moze cos sie ruszy i w nowym sezonie juz nowe maszyny beda latały;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor125    0

siema. ja w województwie świętokrzyskim mam nr 37x w lipcu miałem poprawki a dzis przyszło mi pismo że do 15 stycznia mój wniosek zostanie rozpatrzony:) dobrze bo sprzęt potrzebny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam!! Dzisiej dostaliśmy pismo w sprawie poprawek!! -> ŚLĄSKIE numer 41x

 

i mam takie pytanie:

 

1. czy kosztem niekwalifikowalnym w wniosku moze być np.: kwota podatku do ciągnika (brutto - netto)??

 

Pozdrawiam.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kwalifikowane jest tylko netto!!!!!!! to podstawa bo vat mozesz odzyskac z US.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

informacja dla kolegow z kuj.-pom. nr 100X podpisał dzis umowe!! może marzenia się spełnią...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

kwalifikowane jest tylko netto!!!!!!! to podstawa bo vat mozesz odzyskac z US.

 

ale mnie chodzi o niekwalifikowalne, rubryka 21.10 we wniosku jakby ktoś miał wątpliwości :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj