cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rataj    3

tez dostalismy takie pisemko z tym ze mnie sie wydaje ze do 27 grudnia beda robic te wnioski w puli 100% a dopiero po tym terminie zajma sie 100-150%.bylem w odr z tym pismem i tak mi powiedziano. reki uciac sobie nie dam za to:P a jak tam sytuacja wyglada w wlkp na dzien dzisiejszy??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj dostałem polecony z arimr nr 40x opolskie z zawiadomieniem o : "rozpatrzeniu mojego wniosku w okresie kolejnych 3 m-cy z powodu konieczności weryfikacji większej niż planowano ilości wniosków które wpłynęły do opolskiego or oraz zwiększonej pracochlonności spowodowanej licznymi błedami we wnioskach i dużymi brakami w wymaganych załącznikach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dostałem dziś podobne pismo.

 

W warmińsko-mazurskim oddziale podpisano 400 umowę a rozpatrują wnioski o numerach powyżej 800. Przynajmiej tak było pod koniec zeszłego tygodnia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wiem że to było, ale nie chce mi się szukać.

1. Czy jak się bierze ciągnik z turem to są jakieś kontrole ?

2. czy są potrzebne jakieś przeróbki obory (czy obora musi spełniać wymagania)

3. czy wymagana jest płyta obornikowa ? i czy szambo też musi spełniać wymagania ?

Z góry dzięki za odpoweidź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

No i ch... bombki strzelił. Własnie dostałem pismo z agencji z odmową przyznania dofinansowania z powodu braku pieniedzy.Wojewodztwo Zachodnipomorskie numer 852. Tylko 2400pln w plecy za wniosek szkoda bo ponoc wszyscy mieli dostac.

Nasza polska coraz bardzie mnie zaskakuje szkoda ze negatywnie.Miałbym nowy TV a tak mam wniosek w archiwum ARiMR...żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A to ciekawe a wszystkim miało strarczyć pieniążków. Co do ceny wniosku - dlatego robiłem sam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Nie we wszystkich województwach dla wszystkich starczy pieniążków.I tak kasy brakło w lubuskim ,zachodniopomorskim i wielkopolskim, natomiast w 5 woj.będą ogłoszone dodatkowe nabory ale dopiero po rozliczeniu podań z 2007 i 2009 roku.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak wygladaja prace w wlkp??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Kumpel podpisał w tygodniu w Poznaniu umowę 6XX numer. Nie wiem ale odrzuceni powinni się odwoływać, to są pieniądze publiczne i powinni podzielić aby starczyło każdemu. Jeżeli w skali kraju brakło 10% to powinni ze wszystkich wniosków potrącić 10% i wszyscy byliby zadowoleni. Ja chętnie bym oddał, ponieważ niczyją winą nie jest że w zachodniopomorskim więcej ludzi złożyło niż w lubelskim. Paranoja oto Polska właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Z tego co się dowiedziałem to w WLKP jest teraz około 1700 numerka. Informację tą dostałem od krewnego który trochę się tym interesuje bo czeka aż na nasz numerek będzie czas :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a tak z ciekawosci spytam kolego @Avendrion ktory masz nr?? ja do 33xx poczekam chyba troche...;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek    0

Witam. Mam pytanie na jakiej podstawie odzrucaja odmowę do finansowania?? Mam rozumieć że jak podpisze umowę kupie sprzecior i złoże wniosek a oni mi napiszą ze nie dofinansują?? to co potem ze swojej kasy muszę wszystko spłaca?? Pozd. Ja mam 14XX w WLKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpatrują Twój wniosek i podpisujesz umowę na dofinansowanie, wtedy już Ci nie mogą odmówić dofinansowania, chyba żę wykryją jakieś nieprawidłowości, przekręt itp.

@ Rataj a dostałeś jakieś pismo z ARiMR, bo ja mam numer troszkę dalszy od Twojego i dostałem, że jestem pomiędzy 120 a 150 % i jeśli rolnicy przede mną nie wykorzystają limitu, to wtedy dostanę dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

1. Czy jak się bierze ciągnik z turem to są jakieś kontrole ?

2. czy są potrzebne jakieś przeróbki obory (czy obora musi spełniać wymagania)

3. czy wymagana jest płyta obornikowa ? i czy szambo też musi spełniać wymagania ?

 

Nikt nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

do kolegi wyzej. nastepuje normalne postepowanie. tak dostalem pismo ze w przedziale 100-150% jestesmy i cos tam cos tam... ciekawe kiedy dokopia sie do naszego wniosku;P


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@rataj

Ja mam numer 35XX więc jak coś bedziesz wiedział możesz mi dać znać :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy zakup samochodu dostawczego dla specjalistycznego gospodarstwa (produkcja i bezpośrednia sprzedaż warzyw)może być kosztem kwalifikowanym dla działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

@Avendrion jak tylko dostane jakies pismemko to dam znac albo w temacie albo na priv;) a tak poza tym to licze po cichu ze na wiosne moze cos sie ruszy i w nowym sezonie juz nowe maszyny beda latały;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor125    0

siema. ja w województwie świętokrzyskim mam nr 37x w lipcu miałem poprawki a dzis przyszło mi pismo że do 15 stycznia mój wniosek zostanie rozpatrzony:) dobrze bo sprzęt potrzebny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam!! Dzisiej dostaliśmy pismo w sprawie poprawek!! -> ŚLĄSKIE numer 41x

 

i mam takie pytanie:

 

1. czy kosztem niekwalifikowalnym w wniosku moze być np.: kwota podatku do ciągnika (brutto - netto)??

 

Pozdrawiam.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kwalifikowane jest tylko netto!!!!!!! to podstawa bo vat mozesz odzyskac z US.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

informacja dla kolegow z kuj.-pom. nr 100X podpisał dzis umowe!! może marzenia się spełnią...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

kwalifikowane jest tylko netto!!!!!!! to podstawa bo vat mozesz odzyskac z US.

 

ale mnie chodzi o niekwalifikowalne, rubryka 21.10 we wniosku jakby ktoś miał wątpliwości :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj