cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Libero    16
no to co ja mam powiedzieć gdy na 13ha udokumentowanej ziemi złożyłem wniosek na 110konny ciągnik ?

 

a masz jakąś produkcję zwierzęcą? Jak by nie patrzeć 13*5=65 więc musisz mieć jakieś zwierzątka/warzywka


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz jakąś produkcję zwierzęcą? Jak by nie patrzeć 13*5=65 więc musisz mieć jakieś zwierzątka/warzywka

 

tak mam, 18krow dojnych, 2 byki, 6 jałówek i na daną chwile 7szt młodziakow od noworodków po 200 kilogramowe cielaki.

 

 

 

Edit

 

 

Zapomniałem dodać ze ogólnie uprawiam nie całe 30ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

to, że uprawiasz 30 to Ci nic nie daje, liczą się ha na papierku

 

krówki Cię ratują... :D zobaczymy


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to, że uprawiasz 30 to Ci nic nie daje, liczą się ha na papierku

 

krówki Cię ratują... :D zobaczymy

 

 

wiem o tym że liczy się tylko ziemia na papierku... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Dziś byłem w Człuchowskim ODRze tj. odział Gdański, bardzo miła pani powiedziała nam że rozpatrzonych jest okolo 50-70 wniosków. Dodała też, ze nie wiadomo czy wszyscy dostaną pomoc. ja mam numer 8** to powiedziała, żeby uzbroić się w cierpliwość bo będziemy baaaardzo długo czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja mam takie pytanie, jak to jest z tym aneksowaniem co do zmiany np.: mocy silnika w ciągniku?? jeśli ktoś wpisał w wniosku takie oto twierdzenie -> "Ciągnik rolniczy 90-110KM" to jak to jest jeśli by sie chciało kupić ciągnik np.: 125KM??

 

orientuje się ktoś w tym?

 

pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No własnie w tym celu robisz aneks - zmiana mocy która musisz uzasadnic, podac powody takiej zmiany.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

czyli później po podpisaniu umowy dopiero trzeba wysłać albo dostarczyć pismo z uzasadnieniem tej zmiany i moze ona być rozpatrzona na kożyść ale moze też być odrzucona... a nie da rady zmienić tego w czasie poprawek?? (to własnie znajduje się w zestawieniu RF :/ )


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

W czasie poprawek nie da rady zmienić, tylko po podpisaniu zrobić aneks tak jak było napisane powyżej, ale cena nowego ciągnika nie powinna być większa od wpisanej na wniosku dotyczącym starego ciągnika, tzn. kwota może być większa ale zwrot będzie uwzględniony tylko dla starej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

te inwestycje zaliczają się chyba pod inny osobny program, tak mi się wydaje, zapytaj w oddziele ARiMR


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Na jaką minimalną kwotę trzeba złożyć wniosek aby starać się na zwrot kosztów z programu modernizacji gosp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

minimalna kwota zwrotu to 20 tyś


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

20 tys. to minimalna kwota kosztów kwalifikowalnych, czyli netto, a nie zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Na nowy prow można budować płyte obornikową albo zbiornik na gnojowice. Tylko cieżko to uzasadnić we wniosku(odprócz młodego rolnika) i często trzeba wykazać wzrost nadwyżki bezpośredniej. Zwrot taki sam jak przy innych działaniach (40-60 % kosztów kwalifikowalnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Około tydzień temu wysłałem poprawki typu aktualne odpisy księąg wieczystych itd, w piątek miałem telefon z agencji by umówić się na podpisanie umowy nr 1XX lubuskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

to gratuluj,ę, ciekawe jak długo my na śląsku będziemy jeszcze czekać...

 

chłopaki dostaliście juz jakiś list z Agencji??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas w lubelskim to jakis burdel jest delikatny :) ja mam 85x dzis dzwoniłem to jutro niby ma sie brac za mój wniosek. Kolega ma 107x i jutro ma dostac pisemko !!!!!!!! Sprawiedliwosc !!!!!!! Normalnie mnie cos trafia, sprzet stoi u dealera i czekam tylko na to pisemko zeby wiedziec czego beda jeszcze chcieli.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

koledzy czy moge wziąść na prow 100 konny ciągnik jeżeli mam tylko 11 ha swojegoo reszte ma tata bo ja na mr składałem wniosekk i wiecie kiedy rusza nowy prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

koledzy czy moge wziąść na prow 100 konny ciągnik jeżeli mam tylko 11 ha swojegoo reszte ma tata bo ja na mr składałem wniosekk i wiecie kiedy rusza nowy prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a dzwoniłes sie dowiadywac ??? to normlni smiszne jest po co te losowania jak i tak gów... z tego :) Smiałem sie z kolega ze trzeba było pojechac tam z koperta to by było szybko rozpatrzone bez czekania na kolejki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy moge wziąść na prow 100 konny ciągnik jeżeli mam tylko 11 ha swojegoo reszte ma tata bo ja na mr składałem wniosekk i wiecie kiedy rusza nowy prow

 

Jeśli to dobrze uzasadnisz i posiadasz jakaś większą produkcję zwierzęcą to myślę ze masz szanse. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj