cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    581

Urzedasy maja wytyczne według których sprawdzaja czy dana maszyna jest odpowiednia dla twojego gospodarstwa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale to troche głupie. bo to ja bede spałacał ktedyt


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1marek    0

no ja wiem czy głupie jak masz np. 20 ha to po co Ci ciągnik o mocy np. 300km? chyba ze prowadzisz jeszcze jakaś inna działalność. 2007 roku można było brać jaki się chciało teraz się wycwanili. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem do BWI w Lublinie i pani powiedziała ze agencja ma czas na rozpatrzenie wniosków już tylko do 28 sierpnia bo mieli na to 4 m-ce wiec ciekawe czy sie wyrobia... ja mam nr 14xx i nic nie dostalem narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

no to ciekawe jak z Śląskim będzie, heh, tydzień mają ale czy się wyrobią... ??

 

pewnie zaś przesuna termin, ja ich znam xD


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0
Wczoraj dzwoniłem do BWI w Lublinie i pani powiedziała ze agencja ma czas na rozpatrzenie wniosków już tylko do 28 sierpnia bo mieli na to 4 m-ce wiec ciekawe czy sie wyrobia... ja mam nr 14xx i nic nie dostalem narazie

 

No dobra ale te 4 miesiace liczą sie od daty złożenia czy od daty losowania bo własnie wtedy zaczeli rozpatrywać wnioski po losowaniu czyli mieli by czas do 28 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mam pytanie-posiadam juz jeden nowy ciągnik 95km i chciał bym kupic drugi pomocniczy koło 60km i tu pytanie czy mam szanse go dostac na 25 hektarów dość ciężkiej ziemi-mam chodowle 20 loch w cyklu zamkniętym-jak myślicie mam szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16
no ja wiem czy głupie jak masz np. 20 ha to po co Ci ciągnik o mocy np. 300km? chyba ze prowadzisz jeszcze jakaś inna działalność. 2007 roku można było brać jaki się chciało teraz się wycwanili. :)

 

 

hehe, masz rację

 

przypomniała mi się historia w której urzędas, wydał odpowiedź typu "po co panu pług w 40ha gospodarstwie?"

różnie z nimi bywa... :)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

Witam wszystkich :) mam pytanko po raz setny czy jest jakis odzew w sprawie prow w woj. Lodzkim (wszedzie cos a tu nic ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra ale te 4 miesiace liczą sie od daty złożenia czy od daty losowania bo własnie wtedy zaczeli rozpatrywać wnioski po losowaniu czyli mieli by czas do 28 września.

te 4 miesiące liczą się od zakonczenia naboru wniosków więc od 28 kwietnia do 28 sierpnia. Agencja miała 4 m-ce na zorganizowanie losowania i rozpatrzenie wniosków, czekamy jeszcze 8 dni i zobaczymy co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

no tak trzeba poczekać, a później dryndnąć jeśli sie nic nie otrzymało, żadnego zawiadomienia ani nic, zobaczymy :]

 

a tak a propos, miał już ktoś moze jakąś kontrolę?? ;>


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

na 99% kazdy komu jeszcze nie rozpatrzyli dostanie pisemko że przesuwaj termin o misaac czy tam dwa z powodów ..... jak to było w naborze 2007 :) Wiecie urlopy itd. widze po swoim prowadzacym mówił że 7-10 wzniosków na tydzin na pracowanika a w ciagu miesaica nie zrobił 20 !!!!!!!!!!!! chyba wszytko jasne :) MAm nadzije ze po niedzili dostane pisemko co poprawic:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

''17. Na rozpatrzenie wniosku OR ARiMR ma cztery miesiące od dnia podania do publicznej wiadomości na

stronie internetowej administrowanej przez Agencję informacji o kolejności przyznawania pomocy w danym

oddziale regionalnym Agencji. W przypadku nierozpatrzenia wniosku o przyznanie pomocy w terminie 4

miesięcy, Agencja zawiadamia wnioskodawcę o przyczynach zwłoki, wskazując nowy termin rozpatrzenia

wniosku, nie dłuższy niż 3 miesiące.''

 

Więc mają czas do 26 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to masz farta ja 85x i zero odzewu :) Chyba twój prowadzacy nie był na urlopie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale te 4 miesiące to jest czas na wstępna weryfikacje czy to może już czas na wszystko" weryfikacje, poprawki. podpisanie umowy??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Na 100% mam nie kompletny tzn odpisów nie dołączyłem. Chyba trafiłem na jakiegos nygusa :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

U mnie też odpisy dołoczyłem pare dni po złożeniu wniosku i piszą że nic nie dostali. :) i jeszcze koleś z ODR pomylił sie i na wniosku napisał że mam 12ha malin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6
Witam wszystkich ;[ mam pytanko po raz setny czy jest jakis odzew w sprawie prow w woj. Lodzkim (wszedzie cos a tu nic ) :o

Jakoż jestem też z Łódzkiego to się dołanczam do kolegi . A jak ogólnie myślicie - mamy 46 ha we wniosku , produkcja roślinna i sadownicza , w wykazie dwa ciągniki po 60 kM , a wniosek na 110 KM , człowiek który sporządza i pilotuje nasz wniosek stwierdził że nie będzie problemu , ale ja mam pewne obawy . Jak sądzicie ?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoż jestem też z Łódzkiego to się dołanczam do kolegi . A jak ogólnie myślicie - mamy 46 ha we wniosku , produkcja roślinna i sadownicza , w wykazie dwa ciągniki po 60 kM , a wniosek na 110 KM , człowiek który sporządza i pilotuje nasz wniosek stwierdził że nie będzie problemu , ale ja mam pewne obawy . Jak sądzicie ?

 

no to co ja mam powiedzieć gdy na 13ha udokumentowanej ziemi złożyłem wniosek na 110konny ciągnik ?

 

 

 

Myślę że Ty taki ciągnik dostaniesz bez jakich kolwiek problemów :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Koledzy pytający o dane z łódzkiego! Sami też wrzućcie swoje nrki, żeby było wiadomo, że tam jeszcze urzędnicy nie doszli.

Ja mam 12xx i cisza.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj