cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    582

no to i ja musze wygladac listonosza niedługo :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dzwoniłem do BWI w lublinie to mówili mi ze pracownicy ARiMR podzielili wnioski miedzy sobą i każdy dostał pewna pule wniosków i jednocześnie są rozpatrywane wnioski dziesiętne, setne i tysięczne, ale ile w tym prawdy to trudno stwierdzić....Podpisał już ktoś umowę w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam chłopaki!! :( kto ze śląskiego?? ma ktoś już zawiadomienie??

 

bo my miejsce 41x i jeszcze nic nie ma... ;/ żadnego zawiadomienia...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Chyba zle zrozumiałes :( każdy pracownik dostał pule wniosków i kazdy z nich ma kilka z pierwszej setki, z drugiej, trzeciej itd. Nie tak jak piszesz. rozmawiałem ze swoim prowadzacym miesiac temu miał do mnie dwadziescia pare wniosków ale jeszcze nic nie przyszło, a mówił że tak koło 3 tygodni powinnno przyjsc. Mysle ze na dniach dostane pisemko:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A ja mam do Was pytanie, bo cały wniosek pod względem rachunkowości jest źle, czy jeśli śrutownik na ofercie kosztował 3796,70 i jeśli w R-F zaokrągliłem do 3797 to dobrze zrobiłem, czy źle?? Bo ta pani co sprawdzała wniosek przekreśliła i napisała 3796 i teraz cały wniosek musze poprawiać. Więc kto ma racje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
A ja mam do Was pytanie, bo cały wniosek pod względem rachunkowości jest źle, czy jeśli śrutownik na ofercie kosztował 3796,70 i jeśli w R-F zaokrągliłem do 3797 to dobrze zrobiłem, czy źle?? Bo ta pani co sprawdzała wniosek przekreśliła i napisała 3796 i teraz cały wniosek musze poprawiać. Więc kto ma racje??

 

lepiej zaniżyć o 1zł i mieć spokój, niż chcieć jakieś tam grosze i potem cały wniosek poprawiać... ;/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zle zrozumiałes :( każdy pracownik dostał pule wniosków i kazdy z nich ma kilka z pierwszej setki, z drugiej, trzeciej itd. Nie tak jak piszesz. rozmawiałem ze swoim prowadzacym miesiac temu miał do mnie dwadziescia pare wniosków ale jeszcze nic nie przyszło, a mówił że tak koło 3 tygodni powinnno przyjsc. Mysle ze na dniach dostane pisemko:)

To co napisałem to są dokładnie zacytowane słowa tej facetki co siedzi przy telefonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Ale ta cena z groszami to cena bez VAT-u, a normalnie jest równo, ale myśle, ze po poprawkach może szybciej umowe podpiszemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Juz agencja ruszyła z nowymi wnioskami w środę umówiłem się już na podpisanie umowy:) a mój numer to 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tymi zaokragleniami to jesli dobrze pamietam to w instrukcji jest napisane : "zaokraglic do pełnych złotych w dół ":(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2
Witam chłopaki!! :( kto ze śląskiego?? ma ktoś już zawiadomienie??

 

bo my miejsce 41x i jeszcze nic nie ma... ;/ żadnego zawiadomienia...

 

 

to jeszcze poczekamy ja mam nr o setke mniej i nic nie wiem jak sytuacja stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

potrzebuje małej pomocy co do wniosku o płatnośc chodzi mi mianowicie o wykaz faktur we wniosku czy Np data zapłaty to jest data która przelałem kasę czy termin płatości bo jak ja przelew robiłem za fakture np dwa razy to jaka date wpisac i czy jak na fakturze ma 3 pozycje to moge je odrazu wpisac w jenda rubryke czy musze rozpisywac na 3 rubryki i jeszcze jedno jak jedna faktura nalezy do 3 pozycji w zestawieniu R-F czy moge tez odrazu wpisac w jednej rubryce ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile trzeba vzekac od dobrze zlozonych poprawek do podpisania umowy, a czy ktos w lubelskim podpisal juz umowe


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
potrzebuje małej pomocy co do wniosku o płatnośc chodzi mi mianowicie o wykaz faktur we wniosku czy Np data zapłaty to jest data która przelałem kasę czy termin płatości bo jak ja przelew robiłem za fakture np dwa razy to jaka date wpisac i czy jak na fakturze ma 3 pozycje to moge je odrazu wpisac w jenda rubryke czy musze rozpisywac na 3 rubryki i jeszcze jedno jak jedna faktura nalezy do 3 pozycji w zestawieniu R-F czy moge tez odrazu wpisac w jednej rubryce ,

 

Co do daty zapłaty to wpisujesz tylko datę wykonania ostatniego przelewu ( płatnośc końcowa). We wniosku o płątność wpisujesz wszystko w takim samym porządku jak w zestawieniu rzeczowo finansowym, Jak w zestawieniu były trzy pozycje to tak samo wypisujesz we wniosku o płatność. np jak miałeś ciągnik jedna pozycja i ładowacz druga pozycja to wypisujesz też w dwóch pozycjach. Jak miałeś ciągnik z ładowaczem w jednej pozycji to pomimo że na fakturze masz dwie pozycje we wniosku o płatność wypisujesz jako jedna pozycja tak jak w zestewieniu rzeczowo finansowym z umowy. Bynajmniej Ja musiałem to poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Chciałbym sie dowiedzieć czy jesli we wniosku mam trakotr fendta 309 vario a teraz mam zamiar kupic fendta 312 lub 412 czy mozna tak zrobić??

 

Chciałbym sie dowiedzieć czy jesli we wniosku mam trakotr fendta 309 vario a teraz mam zamiar kupic fendta 312 lub 412 czy mozna tak zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zależy od tego co miałes wpisane we wniosku - w R-F czy dokłądnie podany model i moc czy tylko "ciagnik rolniczy o mocy xxx" Jesli miałes podany konkretnie i niska moc to bedziesz musiał podpisac umowe na ten co w R-F a dopiero pózniej aneksowac i podniesc moc z wyjasniniem dlaczego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

z tego co wiem to w kuj-pom po wspętnej weryfikacji jest 1200 wnisków. ja mam nr 100X i nic nie dostałem w agencji mówią ze na dniach cos dostane... ale kiedy!!!!!!!


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja dzis dzwoniłem do swojego prowadzacego i minał miesiac, a miał do mnie 20 wniosków mówił 3 tygodnie, a dzis mówi że jescze ze 2 tygodnie !!!!!! TAkim tępem to bedzie podobnie jak z naborem 2007 :D Mam numer 85x w lubelskim. Wyglada na to że 20 wniosków na pracownika na miesiac to za duzo :D Mysle ze urlopy robia swoje :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj