cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusc385    1565

Może ktoś wie kiedy będzie naspępny nabór na wnioski ? Bo dzisiaj się dowiedzieliśmy że dopiero w następnym roku w marcu <_< Podobno było 2x więcej wnosków niż przyznanych funduszy ;) I weź czekaj do marca <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie bedzie juz kolejnych naborow. wszystkie pieniadze na lata 2007-2013 zostały rozdysponowane (biorac pod uwage ten nabór) Takie informacje niedawno krazyły w telewizji w programach rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

My pytaliśmy się doradcy w WODR i mówił że w tym roku już naborów nie będzie, tylko w następnym roku w marcu zależy kiedy agencja ogłosi nabór <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Juz nie rozsiewajacie takiej propagandy !!!!!!!! tylko w 3 województwach jest problem z kasa w pozostałych jest jeszcze na pozostałe 3-4 nabory


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

U mnie w warmińsko-mazurskim już podobno niebędzie do końca roku naboru <_< a też mieliśmy składać <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Coś mi się zdaje że zabiorą kasę z tych naborów co miały być teraz bo nie sądzę żeby komuś dali a innym nie.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

według mnie to przesuna kase z innych działąn w których jest mniejsze zainteresowanie i kasa jest niewykorzystana.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam, chciałem spytać czy u was po kupnie nowej maszyny, są kontrole z PROW, mam na myśli tutaj sprawdzanie dobrostanu zwierząt, w jakim stanie są budynki inwentarskie itp. <_< Pozdrawiam <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie w gminie dwóch rolników miało kontrole, czepiają się wielu rzeczy. Najbardziej to magazynów - osobno paliwa, oleje, osobno śor, osobno pełne i osobno puste opakowania, wszystko opisane co gdzie jest ( chyba żeby złodziej wiedział gdzie iść), nie można mieć starych opon na podwórku - kwit z utylizacji trzeba pokazać, ogólnie dużo bałaganu przez te kontrole mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

a czy od ilości zakupionego sprzętu zależą ich częste kontrole ? ;> bo np. w pobliskiej wsi koleś kupił cały park maszynowy i kontrole miał 2 razy w tygodniu, dodam iż po zakupie zrezygnował z hodowli trzody <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Nie wiem ile oni mieli kontroli ani dokładnie ile sprzętu wzięli bo się nie dopytywałem, ale są to duże gospodarstwa. Ten pierwszy to widzę wziął jakiś duży siewnik, chyba horsh lub vaderstad i może występował o refundacje maszyn co ma w leasingu, ten drugi z tego co widzę ma dwa nowe ciągniki i kombajn, ale nie wiem które sprzęty kupił na prow a które sam wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

I znowu koledzy plotki rozsiewacie <_<. Kontrole sa najczesciej u tych którzy dostali duże dofinansowania. A tak wogóle to oni maja jakis tam procent do kontroli i jest losowanko. Kontrola jest zazwyczaj jedna przed wypłata kasy. Jesli jej nie ma to moga wpasc w kazdej chwili w cigu 5 lat ale to juz mało prawdopodobne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@bialy2005

czy 13 tys to duzy zwrot? bo wlasnie przed oddaniem tacie takiej kwoty mielismy wizyte chlopakow z elizowki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

no to pewnie Was wylosowali do kontroli....

 

 

Przeżywacie to jak nie wiem... Składając wnioski na prow trzeba się przygotować na takie sytuacje... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

my nie mamy nic do ukrycia i wcale nie przezywalismy tej kontroli.

napisalem tylko ze nie prawda jest ze kontroluja tylko tych ktorzy maja duze zwroty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

A ja słyszałem ze to głównie zależy od osoby prowadzacej wniosek, obna decyduje czy w danym gosp musi byc kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
@bialy2005

czy 13 tys to duzy zwrot? bo wlasnie przed oddaniem tacie takiej kwoty mielismy wizyte chlopakow z elizowki...

 

cos nas tu kłamiesz i to ostro bo minimalny zwrot to 20 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Minimalna wartośc kosztów kwalifikowanych nie może byc mniejsza od 20 tysięcy złotych. Teraz oblicz sobie 60-50-40% od sumy netto Zwrotu!

Kumpel Mający numer (+-) 300 w Woj. Podlaskim dostał wezwanie żeby trochę "zmniejszyc" Rozrzutnik obornika i powiedziano mu ze za ok. 2tyg. może będzie podpisywał umowę.

Ps. Po co te ludziska pytają się kiedy będzie następny nabór jak nawet tego Najstarsi Górale niewiedzą <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam Rolników!! :]

 

Ja mam takie pytanie:

 

jest ktoś może zorientowany co do ilości możliwych poprawek w wniosku złożonym na PROW??

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

P.S.: Jestem z woj. śląskiego, zawiadomienia żadnego jeszcze nie mamy, no bo na liście jesteśmy gdzieś koło 400 miejsca.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

prawdopodobnie 2 poprawki przynajmniej tak było w naboże z 2007r


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

słyszałem że w podlaskim już poprawki ma numer 5xx, jeszcze pare setek i ja dostane :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

W lubelskim 59X numerek tydzień temu dostał zawiadomienie o poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj