cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

dj.vadium    1

Witam... wszystkich zainteresowanych...

 

czy ma ktoś nowe wieści odnośnie postępu przy weryfikacji wniosków w KUJAWSKO-POM....??

 

pozdrawiam i wszystkim życzę POWODZENIA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Oo na utwardzenie tez można nie widziałem <_< ;> A na jaki ciągnik????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja mam takie pytanko, tylko jak było to nie bijcie od razu <_<

 

Jeśli nie złożyłem wniosku i dopiero zamierzam (i ja i tata osobno) i zakupię teraz maszynę to czy mogę ubiegać się o zwrot do niej, bo przy ostatnim SPO robiliśmy w ten sposób że fakturę diler wystawiał mi potem, ale problem jest tego typu, że musi fakturować do końca roku a przecież już 2009 nic nie załatwię <_< Macie inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

robertbara@ istnieje chyba coś takiego jak wniosek o zwrot kosztów rat na maszyne (coś takiego, ale nie jestem pewien)...

Najprościej mówiąc chodzi o dofinansowanie spłacanych rat na np. ciągnik... Najpierw trzeba wziąść jakąś maszyne na raty, a dopiero później składać wniosek... (tak szczerze mówiąc to dokłądnie nie wiem na czym to polega i czy wogóle jest... Obiło mi się o uszy, a że ty pytasz to napisałem...)

Jak coś źle posze to poprawcie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo na utwardzenie tez można nie widziałem <_< ;> A na jaki ciągnik????

Valtra n101 HiTech z przdnim tuzem i womem

więcej tu takich pytań nie zadawaj prosze <_< bo to nie miejsce na nie. Jak coś to PW prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Z tym kupowaniem wczesnijszym to nie jest tak jak piszesz. mozesz kupowac ale dopiero po złozeniu wniosku na włąsne ryzyko. A co do tych rat to chodzi o leasing Który wziałes przed podpisaniem umowy. JAk bedzie nabór na jesieni to spokojnie bedzie ci pasowało złożysz wniosek i maszyny kupisz do konca roku. może ktos ma info jak tam w lubelskim jaki numerek oststnio dostał pisemko?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tym, że w niektórych województwach nie będzie już naborów, bo pieniądze są już wykorzystane z tej puli. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zaloże sie że beda <_< przesuna kase z innych dziłan. bo jakby zrobili taki numer że w 3 województwach juz by nie było naborów, a w pozostałych tak to byłby wielki bunt <_<


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5
Ja mam takie pytanko, tylko jak było to nie bijcie od razu <_<

 

Jeśli nie złożyłem wniosku i dopiero zamierzam (i ja i tata osobno) i zakupię teraz maszynę to czy mogę ubiegać się o zwrot do niej, bo przy ostatnim SPO robiliśmy w ten sposób że fakturę diler wystawiał mi potem, ale problem jest tego typu, że musi fakturować do końca roku a przecież już 2009 nic nie załatwię <_< Macie inne pomysły?

Jeżeli chcesz kupić traktor to możesz kupić np od znajomego dilera i zarejestrować na niego, a później kupisz jako używkę. Z innymi maszynami jest prościej bo nie trzeba rejestrować. Znam kilka dilerów którzy by ci poczekali z vatem i zarazem z FV do wniosku nawet 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Właśnie chodzi mi o przyczepę, którą trzeba zarejestrować ale do żniw nie zdążą z produkcja także na spokojnie załatwię to na następny rok a te żniwa jeszcze przeboleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega tez skladal razem ze mna na maszyny w tym naborze i u niego juz sa wszystkie maszyny na podworku, za rzadna nic nie zaplacil jeszcze a robi nimi, a ma jeden z ostatnich numerow w kolejce i teraz rwie wlosy z glowy co to bedzie jak mu nie dadza pomocy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Mało jest takich dealerów co daja sprzet bez kasy <_< I to według mnie dobre bo wziasc to nie sztuka a jak cos pójdzie nie tak z wnioskim ?? sprzetu dealer nie przyjmnie wiec trzeba bedzie brac kredyt a to moze okazac sie zabójcze <_< ja zadatkowałem z klauzula że jak mi arimr odmówi dofinansowania to oddaja zaliczke w całosci. JAk juz bede miał podpisana umowe to mysle ze bede próbował wyrwac sprzet na jessienne prace, ale wpłące 1/3 wartosci brutto na reszte bedzie kredyt. Mysleze na taki ukłąd pojdzie dealer.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja dzis rozmawialem z pracownikem który prowadzi mój wniosek nr 85x w lubelskim i powiedział ze pisemko dostane za jakis tydzin góra 1,5.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

To jak się stało @biały2005, że wiesz kto Twój wniosek prowadzi??? To jeśli Ty masz ponad 800 a ja około 700 to też powinienem dostać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dzwoni sie n a biurop wsparcia inwestycyjnego i podaj ci nr do goscia który ma przydzielony twój wniosek ot cala filozofia. Gosciu ma mi oddzwonic co mam załatwiac zeby pózniej odrazu złożyc poprawki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no i oddzwonił dzis prowadzacy i powiedział mi co jeszcze mam załątwic itd. Wypytałem jaka maja predkosc - 6-7 wniosków tygodniowo do mnie ma jescze 20 wniosków takze 3 tygodnie musze poczekac <_<. Co do zmian we wnioskach nic nie można zminiac tylko trzeba podpisac umowe tak jak jest we wniosku a dopiero pózniej aneksowac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ale jeden pracownik 6-7 wniosków? Czy wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jeden pracownik srednio wniosek na dzien


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

A nie wiesz ilu może być pracowników rozpatrujących wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z tego co wiem około 20


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj