cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Bartek72511    81

Panowie może mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej moge wziąść KM na 12ha?? czy mógł bym wziąść zetora proxime power 85??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Bartek 60KM


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Według ekspertyzy do 4,2 KW/ha czyli nawet 5,7km. Mysle ze 85km powinno sie dac przepchnac tylko trzeba dobrze umotywowac. Jesli nie masz innego ciagnika który ma mniej niz 20 lat i masz zwierzeta to spokojnie przejdzie :D JA teraz skłądałem na 24ha udukumentowane w agencji na case 117km, ale bede zminiał na 141km bo taki mi sie trafił w starej cenie( jest tanszy od teraz zamawianego 117km) i juz jest zaliczkowany, czeka tylko na umowe z arimr :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

a to sie liczy razem z ciagnikami jakie sie juz ma?? bo slyszalem ze licza sie do tego jeszcze ciagniki zarejestrowane mlodsze niz 20 lat wiec teraz bym dostal jedynie ciagnik o mocy 70 KM ale za rok jak moj 912 bedzie mial juz 21 lat to powinienem dostac nawet NH t6040 bo on m chyba 90 KW wiec by bylo 86 KW z ursusa 1224, jest on chyba z 90 albo 91 roku (tak ma w papierach) i to 90 KW to razem 176 KW podzielic na 40 ha bo tyle mam swojej ziemi a reszta to dzierzawa wiec wychodzi ok. 4,4 KW na ha wiec powinienem dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Zas_d..._rol_300309.pdf strona 25 tabelka w której jest ładnie widac co i jak z tymi KW/ha

 

 

Ciagników powyżej 20 lat nie wlicza sie. Według tej tabeli wskaznik KW/ha zalezy od powierzchni im mnijsza tym wiekszy ale za to moc maksymalna mnijsza. Ale tya tabela to niejst scisła rama, sa sposoby żeby troche naciagnac :D .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja mam 914 zarejestrowaną i jest starsza niż 20 lat a co do zwirząt to koło 70 - 100 świn. uważacie że jest sznasa na tego zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

po mojemu jest.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie mam takie pytanie czy mozna zmienic maszyny we wniosku np jezeli mam podany siewnik moge zmienic go na tura


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dzwoniłem do arimr i powiedzili mi ze jesli prowadzacy wniosek pozwoli zminic w ramach pomyłki to tak. Ja mam zamiar usunac rozsiewacz i zminic moc ciagnika.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Panowie jak to jest z doborem kombajnu do ilości posiadania ha np. jak mam przypuśćmy 100 ha to jaki moge wziąść największy kombajn? (jest jakiś przelicznik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

moze najpierw przeczytaj to co zamiesiłem w linku post wyżej !!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

jestem rolnikiem z malopolski mam 4ha gospodarstwa na ktorych uprawiam warzywa o jakiej mocy ciagnik moge sie starac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a ile agencja ma czasu na wypłacenie kasy od złożenia wniosku o płatność?i czy kazdego kontrolują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

3 miesiące jeżeli wniosek o płatność był bez poprawek


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

A wie ktoś może ile jest rozpatrzonych wnisków w woj. pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

to czy mogliby Ci przepisac za 2 lata połowę gruntów,jest uzależnione od tego jakie maszyny mają zamiar kupic twoi rodzice.Jesli chca kupic brone talerzową czy cos podobnego to ok.lecz jesli chcecie wziac ciagnik i tu przykład: masz np. 20 ha i bierzecie ciagnik 100km czyli limit jest juz wyczerpany wtedy twoi rodzice nie moga Ci nic przepisac przez okres 5 lat, poniewaz ten ciągnik jest zwięty na powierzchnię 20 ha i nie moze ona ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

wiecie moze od kiedy i do kiedy bedą przyjmowane wnioski na rente strukturalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja slyszalem ostatnio w agrobiznesie ze nabor ma byc we wrzesniu ale nie wiadomo ktorego a ja mam takie pytanie :D Moj ojciec konczy w tym roku 55 lat oczywiscie chce przejsc na rete strukturalna a bratu maja przepisac grunty co nalezy zrobic pierwsze pisac wniosek na rete czy przepisac grunty??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    52
to czy mogliby Ci przepisac za 2 lata połowę gruntów,jest uzależnione od tego jakie maszyny mają zamiar kupic twoi rodzice.Jesli chca kupic brone talerzową czy cos podobnego to ok.lecz jesli chcecie wziac ciagnik i tu przykład: masz np. 20 ha i bierzecie ciagnik 100km czyli limit jest juz wyczerpany wtedy twoi rodzice nie moga Ci nic przepisac przez okres 5 lat, poniewaz ten ciągnik jest zwięty na powierzchnię 20 ha i nie moze ona ulec zmianie.

 

A orientuje sie moze ktos na ile ha mozna wziasc prase zwijajaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ja mam 15 ha i bez problemu dostałem Sipme Classic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Wacek21,najpierw składać papiery na rentę , a jak będzie wstępna decyzja o przyznaniu renty i dopiero wtedy przepisać gospodarstwo po wstępnej decyzji ma na to chyba 6 miesięcy czasu.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj