cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

@tomek198402, tez miałem budowę płyt fundamentowych pod Biny, miałem własnie z tym małe problemy w ARiMR bo w kosztorysie miałem mniejsze kwoty niż faktury, które później przedstawiłem we wniosku o płatność. Najlepiej jest jeśli masz takie same kwoty na fakturach jak w kosztorysie inwestorskim. Jeśli zmieniają się kwoty to najlepiej zrobić aneks do umowy przed złożeniem wniosku o płatność ( tak przynajmniej doradził mi budowlaniec ARiMR w Toruniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

no ja włąsnie mam problem bo w kosztorysie pierwszym mam tak ogólnie wypisane ile czego jak np że mam cemento b-20 w metrach 3 a kupywałem sam cement w tonach osobno pisasek , , faktury mam za cement a za reszte nie ma , a roboty wykonuje sam , i teraz jak co do czego to poskładac zeby było ok , a aneks będe pisał bo materiał staniał a kase chce z pierwszego na drugi etap przeżucić , i dlatego wymagaja kosztorys powykonawczy , najlepeij jak by to firma robiła to bez problemu ale nie za taka kase jak ja wpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Ciekaw jestem jak długo to bedzie trwac tym razem ;) bo po ostatnich naborach widac ze musimy byc tylko cierpliwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Co będzie?W plecy będziesz jak my wszyscy z pierwszego naboru ;) Ceny maszyn poszły w górę a i euro swoją drogą dobijało leżącego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kasia@, nie wszyscy ja kupiłem jak euro było po 3,54 i wtedy nie był rozpatrywany nawet mój wniosek-zaryzykowałem i się opłaciło


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Mam takie pytanie, wie może ktos kiedy będzie następny nabór wniosków bo ma ochotę kupić sobie nową prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

my mamy w planach tez wniosek ale nie wiem czy to wypali. ale jak juz to pod koniec roku. wiec tak. chce sprzedac jedna moja "60" i za to moj tata chcial kupic zetora 7211 ale moja mama sie nie zgadza i mowi ze lepiej juz zlozyc wniosek na nowy ciagnik o mocy ok. 70-80 KM np. Zetor Proxima 75 i do tego maszyny do siana (zgrabiarka i przetrzasacz), wniosek do 120k no ale oczywiscie moj tata mowi ze lapiej zlozyc wniosek na 300k i wziasc New Hollanda T6040, maszyny do siana no i moze jakis rozrzutnik obornika. sam nie wiem co by bylo bardziej nam potrzebne ale szczerze to wolalbym tego NH ;) zobaczymy.

 

a i mam takie pytanko?? czy duzo jest roboty z papierami jak sie sklada taki wniosek bo wedlug tego moj tata mowil ze nie warto skladac wniosku na tak mala sume jak 120k bo to juz jest za duzo roboty. jak to jest?? co jest potrzebne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Wniosek łatwy do zrobienia nie jest ale się da (robiłem ja z pomocą rodziców) my mamy w swoim o z zwrot 55 tys. Maszyny za 100 paręnaście brutto. Ale jak nie lubisz papierkowej roboty i nie masz cierpliwości to cie może szlak trafić. Z kasą też nie ma co przesadzać bo zaś może komornik mieć trochę pracy, niestety u mnie ojciec za bardzo się bal że a bo to tamto itp. a ludzie co biorą z tego kasę się jakoś rozwijają jak robią to z głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
kasia@, nie wszyscy ja kupiłem jak euro było po 3,54 i wtedy nie był rozpatrywany nawet mój wniosek-zaryzykowałem i się opłaciło

 

Ferdek jak miałeś niewielką inwestycję i nie potrzebowałeś na to kredytów albo kupę kasy na koncie to mogłeś sobie pozwolić na ryzyko. Ja np. robiłem inwestycje za 480 tys brutto z czego musiałem posiłkować się kredytem, który w 80 % spłacony zostanie przez dotację z agencji. Gdybym zaryzykował inwestycję nie mając podpisanej umowy i coś by nie wyszło to bym popłynął i pewnie oddałbym ten sprzęt ze stratą by tylko spłacić kredyt. Tak wiec byłem skazany na wyższe ceny za sprzęt sam ciągnik był droższy o 50 tys zł z powodu wzrostu Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
a i mam takie pytanko?? czy duzo jest roboty z papierami jak sie sklada taki wniosek bo wedlug tego moj tata mowil ze nie warto skladac wniosku na tak mala sume jak 120k bo to juz jest za duzo roboty. jak to jest?? co jest potrzebne??
Swój wniosek zrobiłem w dwa wieczory, kumpla poprawiałem też w dwa wieczory bo mu pracownik ODRu głupot nawypisywał.

Zakup samych maszyn. Przeczytać instrukcję + pare telefonów do kumpla z ARiMR jak to zinterpretować i gotowe. Co z mego wniosku - czas pokaże co będzie bo to tylko dwuetapowy zakup maszyn. Tak więc sam wniosek jest prosty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Faktycznie mozna było zaryzykować i przez to tez popłynąć.Ja co prawda inwestycja niewielka bo ok.170tyś brutto i większość swoich pieniędzy choć i tak nie starczyło więc 35tyś kredytu wzieliśmy, inwestujemy ostroznie bo w przyszłym roku reszta gratów do kupienia i tedy juz tylko za swoje a za miesiąc jeszcze siwnik nowy trzeba kupić żeby było juz czym rzepak siać bo ten stary to już się do tego nie nadaje ale wpłynie vat to kupimy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez bym nie ryzykował i nie kupował przed podpisaniem umowy. Jest opcja żeby zadatkowac, spisujac wczesnij dobra umowe z penymi cenami. Wiekszosc firm chce w to wejsć na takiej zasadzie że jak nie wyjdzie z PROW to oddaja zaliczke. Ja tez bede robił inwestycje na ponad 600 brutto i bedzie kredyt na zwrot z agencji i vat, wiec czekam do podpisania umowy zaliczkuje maszyny i dopiero wtedy bede załatwiał kredyt. Według mnie to najrozsadniejsze rozwiazanie.

 

 

A co do trudnosci wniosku to tak jak pisał przedmówca i nie trzeba kolegów z arimr tylko poprostu dzwonic i dopytywac jak sie jakiegos szczegółu nie rozumie jak go zinterpretowac. Ja tez sam robiłem dosc szybko mi to poszło, a jak sie jeszcze nie ma zwierzat to juz w ogóle prosta sprawa ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

I jak starczy pieniędzy dla wszystkich? Bo nigdzie nie można znaleźć pewnej informacji. W Poznaniu podobno mają kasy na 2000 wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Właśnie szkoda, że z informacją o wylosowanym miejscu nie ma informacji, do jakiego miejsca wnioski łapią się na kasę, było by wiadomo coś więcej. Dziś znając miejsce na liście to i tak nie wiem czy załapie się na kasę, a zostało mi jeszcze parę złotych z limitu więc bym chętnie wykorzystał na maxa bo co będzie po 2013 nikt nie wie. A tak dziś mam 60% dofinansowania wartości netto więc trzeba korzystać.

 

Co do trudności wypełnienia wniosku to można sobie z tym poradzić samodzielnie, przydałoby się jeszcze zamieścić gdzieś jako wzór wypełniony wniosek z załącznikami byłoby to bardziej pomocne jak te ich instrukcje wypełniania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Nie panikujcie przy naborze z 2007 było na początku tak samo że kto pierwszy to lepszy a życie zweryfikowało wszystko.Według tego ja powinnam się nie załapać a jednak jesli chodzi o kuj-pom to nawet wszystkiego nie zdołali wykorzystac z tego roku a na początku tak wszyscy krzyczeli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Tu nie chodzi o panike, tylko już kupiłem maszyny i chciałbym zafakturować, to bym VAT dostał z powrotem. A jeżeli coś wykombinują że np 2000 wniosków teraz a następne we wrześniu na nowy nabór to trzeba będzie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Jak chcecie to moge wam podac tabele wylosowanych wniosków czyli kto jest na krórym miejscu(jezeli o to chodzi) narazie mam tylko liste wnioskodawców z woj.Lubuskiego ale jak ktos chce z innego to niech pisze postaram sie załatwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
Tu nie chodzi o panike, tylko już kupiłem maszyny i chciałbym zafakturować, to bym VAT dostał z powrotem. A jeżeli coś wykombinują że np 2000 wniosków teraz a następne we wrześniu na nowy nabór to trzeba będzie poczekać.

 

 

No ale nie moga ci tak raczej zrobić...moga cię przesunąć na następny, ale wniosku ponownie raczej nie bedziesz składał. Ja juz maszynki mam wyfakturowane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Jak chcecie to moge wam podac tabele wylosowanych wniosków czyli kto jest na krórym miejscu(jezeli o to chodzi) narazie mam tylko liste wnioskodawców z woj.Lubuskiego ale jak ktos chce z innego to niech pisze postaram sie załatwic ;)

 

a co ty chcesz nam zalatwiac? wszystko jest dostepne na stronie agencji - pelne listy osób. jedyne co by sie przydalo to kwoty na jakie skadali zeby wiedziec czy sie łapie w 120% czy nie.

 

dzieki za zaoferowana pomoc ale jest na prawde zbyteczna i widac ze wypowiadasz sie a nie czytasz tematu a za to są % (watek o tabelach jest kilka stron wczesniej :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Witam

Pytanie może jeszcze za wcześnie zadane, ale chciałbym wiedzieć kiedy będzie (mniejwięcej) następny nabór wniosków na PROW??? (myśle że z tymi pójdzie sprawniej niż z poprzednim naborem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

takie informacje to z ARiMR gdy pytałam o nastepny nabór to mówili o tym że na wiosnę(około kwiecień-maj) i jesienią (około wrzesień-pazdziernik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj