cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartus16    10

kolego na 16 ha zapomnij o 120 konnym ciągniku bo nikt nie przyzna ci na niego dotacji a posiadasz jeszcze jakieś ciągniki młodsze niż 20 lat ?


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

hm... mam 914 ale juz ma bodajże 22 lata.

a dzierżawa jest brana pod uwagę w PROW?? To na jakiej mocy ciagnik moge liczyć maksymalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jest brana ale tylko udokumentowana a co do mocy to cos koło 80 km


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

przeliczają 5kM na 1ha, czyli 5*16=80kM o taki ciągnik możesz się starać w następnym naborze,dzierżawa jest brana ale musi być długo-terminowa


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

Ja mam takie pytanko odnosnie ( 5kM na 1ha, czyli 5*16=80kM) co ferdek1 napisal skad ma takie informacje wg. moich inf. bartus16 ma szanse na taka moc jesli odpowiednio uzasadni we wniosku. Ale do nowego naboru duzo moze sie zmienic (najlepiej pytac w ARIMR) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

po co 122 konie na 16 ha? teraz sa nowe przeliczniki 4kw na 1 ha. czyli jakos kolo 5 koni no to masz szanse na 80-90 konny ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anas120    0

Z tymi 120 KM na 16 ha to może się udać: 4,6kW*16*120%=88,32kW=118KM

 

-------Grupy---------------Liczba---------------Maksymalna---------Wskaźniki nasycenia gospodarstwa

---gospodarstw---------ciągników-------------moc ciągnika-------------------mocą ciągników

------ha UR-------------szt./gospod.------------------kW-------------------kW/gosp.--------------kW/ha

------10-20-------------------1-2---------------------34-51--------------------45-70----------------3,4-4,6

 

''Z powy szych względów proponuje się, aby przy ocenie doboru ciągników w działaniu

„Modernizacja gospodarstw rolnych” uwzględnić około 20% nadwykę mocy ciągników w stosunku do aktualnych potrzeb gospodarstwa.''

 

Powyższe dane pochodzą z Zasady doboru maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

prawdopodobnie jednak zdecyduje się na 85 konną proxime power więc nie powinno być tak dużych problemów z akceptacją wniosku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zeszłą środę miałem kontrol z PROW 2007, zastanawiam się ile czasu trzeba czekać na kasę od kontroli, orientuje się ktoś może?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tak sobie mysle czy nie zmienic ciagnika na wiekszy wpisałem 117KM mam udukumentowane 24 ha wiec ze 115 nie bedzie raczej problemu i tak sobie mysle czy nie zmienic na 125, a wiadomo ze czasem te 10 KM może sie przydac w trudnych warunkach:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@tomaszlukasz 8kwietnia kontrola 22maj kasa wpłynęła, a wniosek o płatność składany był 17 luty


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a mam jeszcze takie pytanie: skoro osoba która będzie składać wniosek na PROW kończy 40 lat w listopadzie 2011 to kiedy trzeba już złożyć wniosek? bo w 2011 to juz chyba za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najlepiej, aby beneficjent nie ukończył 40 roku życia na dzień złożenia wniosku, czyli w zależności od miesiąca urodzin można zaryzykować rok 2011 (o ile będzie wtedy nabór) lub dla bezpieczeństwa zdecydować się na 2010 (ale prawdopodobieństwo naboru w 2010 jest jeszcze mniejsze, no chyba że zostanie on przeprowadzony w województwach, w których nie wykorzystano limitu w tegorocznym naborze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
a w jakim miesiacu odbywa się nabór i jaki czas on trwa?

wrazie czego jestem z wielkopolski

 

 

nabór w 2010 bedzie na 100% bo przeciez kasa jest podzielona na pule do wykorzystania w kazdym roku. jedynym wyjatkiem był 2008 bo nie zrobili porzadku z 2007 z powodu braku akredytacji arimr i rozporzdzen. Kolejne nabory beda raczej terminowo pewnie tak jak w tym roku w pierwszej połowie roku. terminy naborów ogłasza arimr.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Mam pytanie a wiec ile wymaga ha ciagnik 120 KM w moim gospodarstwie przy hodowli swin i uprawie warzyw na obszarze około 14 ha i dodatkowo uprawie zboz na reszczie. Chodzi mi głownie o ilosc koni mechanicznych na jeden ha bo juz sie pogubiłem ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli dobrze licze to będzie coś takiego:

4,6KW * 1,3596 = 6,25416 KM

120KM : 6,25416 = 19,187 ha

Tyle byś musiał mieć około hektarów lecz pisza że można doliczyc 20% mocy traktora, czyli :

100KM : 6,25416 = 15,989 ha

No mam nadzieje że ci mniej więcej uświadomiłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Wielkie dzieki :P No to starczy bo mam ponad a bałem sie ze moze byc za mało ha na te 120 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Teoretycznie wszystko wg.wyliczeń się zgadza tylko że jak mi przydzielali ciągnik to na 19ha ciężko było udokumentować zakup 100KM no ale się udało


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

a na czym polega taka kontrola co oni wtedy sprawdzaja?/?po zlozeniu wniosku kiedy mozna sie spodziewac kontroli>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@raffx89, jeśli chodzi o przebieg kontroli to nie ma obaw, przynajmniej u mnie było wszystko ok, zmierzyli zewnętrzne wymiary budynków ( nie wchodzili do środka budynków inwentarskich), przeglądali faktury, dziennik budowy, sprawdzali nr na tabliczkach, no i wypili herbatę :-). Kontrolerzy zjawili się po około miesiącu po poprawnie złożonym wniosku o płatność. Kobieta z ARiMR zajmująca się moim wnioskiem mówiła że w 90% wnioski związane z budową są kontrolowane przed wypłatą kasy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

ja mam pytanie do tomaszlukasz chodzi mi czy ty coś budowałeś a jeśli tak to czy robiłeś kosztorys powykonawczy i jak cos takiego wyglądało , bo ja zbliżam sie do składania wniosku o płatnośc i ma do zrobienia kosztorys powykonawczy i nie wiem jak to zrobic bo koleś co mi robił kosztorys szczegółowy to nie pwiem jaki to kołek z niego bo nie zna sie na żeczy co w tym pracuje cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2
@raffx89, jeśli chodzi o przebieg kontroli to nie ma obaw, przynajmniej u mnie było wszystko ok, zmierzyli zewnętrzne wymiary budynków ( nie wchodzili do środka budynków inwentarskich), przeglądali faktury, dziennik budowy, sprawdzali nr na tabliczkach, no i wypili herbatę :-). Kontrolerzy zjawili się po około miesiącu po poprawnie złożonym wniosku o płatność. Kobieta z ARiMR zajmująca się moim wnioskiem mówiła że w 90% wnioski związane z budową są kontrolowane przed wypłatą kasy. pozdrawiam

 

 

aha ok dzieki za info i pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tomek198402, kosztorys powykonawczy robisz w sytuacji, gdy robiłeś zmiany w projekcie budowlanym oraz jeśli koszty zmieniły się więcej niż 10 %. W przeciwnej sytuacji nie robisz kosztorysu powykonawczego. A co budowales??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

ja buodwałem 3płyty pod biny i płytę obornikową wraz ze zbiornikiem na gnojowicę , i tu mam problem bo na każde jest osobno wycena ze to tyle a tamto tyle i ja mam faktury ogólnie nie że osobno na to i na to , pytałem sie w ar ze muszę mieć kosztorys powykonawczy z którego będzie wynikało ile materiałow na co poszło i oni mnie z tego będą rozliczać w ten sposó ze z jednej faktury częśc posżło na to a drugie na to , a i troszkę zmieniam bo złorzyłem na przyczepy które dzis są duzo droższe a mam mniej faktur na budowe i reszte puli moge przełorzyć na 2 etap , ale nie wiem jak można wyliczyc ile poszło na płyte a ile na płyty , i nie wiem czy trzymac sie wartości faktur czy jak , poprostu nie mam bladego pojecia jak do tego podejsć , jak cos kots takiego robił to prosze o podpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj