cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus11    57

Mam pytanie czy można zrezygnować z jednej maszyny i na jej miejsce wstawić drugą??

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kissmy co ty gadasz , powiem wam tak jak mi kolega w agencji mowil ze nie trzeba teraz robic rzadnych poprawek w zestawieniu rzeczowo finansowym, a jedynie przed podpisaniem samej umowy odrazu pisac aneks i juz, ja tak zrobilem i jest OK.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrystian    0

środki z doradztwa (budżet 7mld euro) mają zostać przerzucone na obecną edycje PROWu...(90%budżetu jest nie wykorzystywana) więc wnioski, które zostaną zakwalifikowane otrzymają dofinansowanie (info z szczecińskiej agencji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciak    0

Witam! Ja troche z innej beczki Słyszałem od kolegi że zakupu można dokonywac tyko zgodnie z zapytaniem ofertowym tzn. że jeżeli ktoś składał np na ciagnik NH i taka dał ofertę to musi kupic NH a nie Case czy Johna. Podobno tak jest od tej edycji PROW-u wcześniej mozna było kupować co sie chce byle było zgodne z wnioskiem oferta nie obligowała do niczego teraz musi być zgodnośc z wnioskiem i ofertą. Bardzo w to wątpię ale dla pewności sie Was spytam bo u nas to wszystko jest możliwe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
kissmy co ty gadasz , powiem wam tak jak mi kolega w agencji mowil ze nie trzeba teraz robic rzadnych poprawek w zestawieniu rzeczowo finansowym, a jedynie przed podpisaniem samej umowy odrazu pisac aneks i juz, ja tak zrobilem i jest OK.

 

 

nie mylmy naborów!! zgodnie z aktualnymi rozwiązaniami zmian w zestawieniu RF wprowadzać nie można (bez wezwania ARiMR oczywiście), stąd inwestycja musi być zgodna z wnioskiem natomiast oferty nadal są niezobowiązujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sory, widzisz mi chodzilo o stary PROW, to jak teraz bedzie to wygladalo ze musze miec zmienione wszystko tak zeby sie zgadzalo z maszynami co bede kupywal??/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Przed niedzielą dostałam w końcu fakturkę na mjego NH.Teraz wypełnić wniosek o płatność i przelać pieniądze na konto za ciągnik.Mam pytanie do tych co juz ten wniosek wypełniali.....Czy znów trzeba wszystkie dokumenty dołączać czyli świadectwo ukonczenia szkoły,własności gospodarstwa, plan sytuacyjny gospodarstwa itd.No i jak z tym wnioskiem tylko jedno podejście czy jak są jakieś nieścisłości można poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nic nie trzeba. Juz tylko wniosek o platnosc i juz. A no i ksero przelewu oczywiscie i homologacja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Witam! Ja troche z innej beczki Słyszałem od kolegi że zakupu można dokonywac tyko zgodnie z zapytaniem ofertowym tzn. że jeżeli ktoś składał np na ciagnik NH i taka dał ofertę to musi kupic NH a nie Case czy Johna. Podobno tak jest od tej edycji PROW-u wcześniej mozna było kupować co sie chce byle było zgodne z wnioskiem oferta nie obligowała do niczego teraz musi być zgodnośc z wnioskiem i ofertą. Bardzo w to wątpię ale dla pewności sie Was spytam bo u nas to wszystko jest możliwe. Pozdrawiam

Z tym co piszesz to masz rację. W poprzednim naborze było można zmieniać dlatego że długo czekaliśmy na rozpatrzenie wniosków i agencja poszła nam na rękę. Jeżeli teraz bedzie tak samo (w co wątpie) to owszem bedzie można dokonać korekty ale jesli agencja wyrobi się w terminie to nie zmienisz niczego we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

A gdzie szukać tego wniosku bo poszukałam ale wniosek dotyczący sapardu i drugi który ma 21stron dotyczący sama nie wiem czego...Jak wpisuję w wyszukiwarkę wniosków płatność PROW 2007 to wiele rzeczy mi wyskakuje które mnie nie interesują POMOCY!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam takie pytanie bo w 2007 na Prow zlozylem w zestaawieniu rzeczowo finansowym oferte na ciagnik marki Case i mam pytanie czy jak teraz kupie New Hollanda czy dostane zwrot pieniedzy???

Bo wlasnie niedawno obilo mi sie na forum o uszy ze w nowym naborze niemozna czegos takiego??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja w 2007 zlozylem na belarusa 952.2 potem zmienilem na belarusa 952.3 w koncu kupilem new hollanda td5050. ale w umowie podpisanej z agencja napisane mialem ciagnik 80-100 km. gdyby bylo napisane belarus 80-100 to nie moglbym kupowac nic innego. oczywiscie kupilem bez jakichkolwiek aneksow do umowy. wszystko oki bo pieniazki sa juz na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No ja wbiłem we wniosku 59-81KM (założenie new holland 72KM lub belarusik 81) w drugim etapie za 3 latka - zresztą tak radziło całe forum (żadnych nazw, mało wiążących szczegółow).

Niestety patrząc na stronę belarusa troche sknociłem sprawę bo powinienem podać moc do 95 KM (bo jeśli nie styknie mi kasy na NH i wypadnie na belarusa to nie wiem czy te 79-81KM będą na przodzie takim jak zetor i tyle z monoblokiem a te 90konne wiem że są).

Ale czasu mam sporo i marne szanse na to że się załapie (lekko ponad osiemsetny wniosek na prawie 1300).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Dzieki wielkie teraz to juz jestem w domu ;) ogólnie to nie za bardzo mi się podoba ta strona ARiMR i nie lubię jej,Może poprostu ja jestem jakaś debilowata i nie potrafię poszukać tego wniosku w wyszukiwarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie szukamy w wyszukiwarce tylko pokolei na stronie arimr... w zakladce prow wielkimi czerwonymi na dole jest napsane: wnioski do naboruia z 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

Mam pytanko skoro skladalem na NH o mocy 106km za 185tys zl to moge to zmienic na zetora 122km za 160tys jesli tak to jak i kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy ktoś z was aneksowal umowe z agencją o przesunięcie w czasie realizacji inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli wpisałes 106km to nie możesz wzisc 122. Jesli bys wpiasał przedział 105-125 to wtedy tak.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

firma która wypełniała mi wniosek , pisze ze przy zakuapch maszyn nie określać dokładnie co do marki sprzętu , w moim przypadku jest agregat upr-siew, opryskiwacz ciagniony poj.2000l i agregat uprawowy szer.3m i tak to wygląda i w agencji tez mi tak powiedzieli ze lepiej tak pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

Rozmawialem z pracownikiem ARIMR i mozna zmienic marke i moc bez problemu przed podpisaniem umowy. Podobno pierwsze poprawki z ostatniego naboru beda wyslane na przelomie lipca sierpnia (mowa o ARIMR w Lodzi) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam a ja mam takie pytanko bo jestem tutaj nowy i nei orientuje się w kilku rzeczach dotyczących PROW. Posiadam hodowle świń (około 70 sztuk i będzie powiększana prawdopodobnie do 100), oraz mam 12ha własnej ziemi i w tym roku (jeśli ma to znaczenie ) będe brał 4 ha w dzierżawe. Zastanawiamy się nad kupnem nowego ciągnika i chcielibyśmy wziąść forterre 12441 z turem i właśnie mam takie pytanie czy prow dofinansuje mi takie coś czy jednak ciągnik ma za dużą moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj