cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

marcin3514    0

wylosowali mamy nr. a wie ktos jakie tepo bedzie rozpatrywania (najlepiej z LODZKIEGO) niewiem ile czekac trzeba bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam 1521 w mazowieckim nie wiecie jaka była liczba wniosków w mazowieckim i świętokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Cześć. Jestem nowy na tym forum. Waszej dyskusji przypatruję się od dawna z zainteresowaniem. Nie korzystałem nigdy z PROWu. Jedynie z Młodego Rolnika. Mam 60 ha i wszystkie niezbędne maszyny. Jednak wymiana sprzętu bardzo mnie kusi. Przed złożeniem wniosku na PROW wstrzymała mnie niepokojąca tendencja spadku cen płodów rolnych i wzrost cen do produkcji. Jak myślicie - czy to się odwróci? Zastanawiam się nad następnym PROWem-o ile jeszcze będzie.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

194 nr w śląskim więc myśle że długo nie będzie trzeba czekac :P oczywiscie zależy od urzędników :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0
194 nr w śląskim więc myśle że długo nie będzie trzeba czekac smile.gif oczywiscie zależy od urzędników wink.gif

 

 

Ja też jestem ze śląskiego :P i mam numer 354 jak będziesz miał wezwanie do agencji do podpisania umowy bądź poprawek czego nie życzę to wyślij mi info. Będę wdzięczny jak nie zapomnisz.

 

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

ok. 380 na ok. 1570... to nie jest źle ... @maniek33... no cóż trudno to komuś przewidzieć... każdy w jakimś stopniu ryzykuje i ponosi koszty...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

hej w końcu zrealizowałam PROW z 2007 roku i mam moje maleństwo skąd wziąść wniosek o zwrot dofinansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no mojego kuzyna tez ywlosowali jest 835 na 2323 wiec chyab nie tak zle .. no i mysle ze pewnie na Wioske 2010 bedzie juz stala u niego an podworku nowa Valtra N92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ehhh ja jestem w połowie w WLKP =/

3500+ na 5089 myślałem że będzie lepiej.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Wicie co panowie myślę sobie że jeśli wszystko to pójdzie tak gładko jak w poprzednim naborze to trochę poczekacie......Ja też myślałam sobie gładko pójdzie i co i nie poszło opieszałość ARiMR jest wielka......a chętnych jeszcze więcej niż poprzednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

teraz dobrze by byłlo gdyby jakiś mądry sie wypowiedział w telewizji i powiedział że można maszyny kupować przed podpisaniem umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Znalazłem kiedyś na stronie agencji że niby można będzie po losowaniu, więc pewnie można. Kolega dzwonił dziś do dyrektora agencji w Poznaniu z pytaniem kiedy może liczyć że jego wniosek wezmą do ręki. Ma numer prawie 3tysiące i odpowiedział mu że podpisanie będzie jakoś w sierpniu. Bardzo ciekawe prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Niby teraz. Ma iść błyskawicznie ponieważ za mało dotąd wydali. Też w to nie wierze choć bardzo bym chciał jestem 1500 numerów za nim. Przed wyborami zawsze obiecują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

ja w pierwszej pięćdziesiątce dolnośląskiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

w pierwszej 300 :P lepiej niech sie śpieszą z wypłatą kasy bo narazie czekam za zwrotem :) a co do sierpnia to mało prawdopodobne. kaśka co brałaś? wnioski powinny być na stronie armir


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Jednak to jest prawdopodobne, że w niektórych województwach do sierpnia się wyrobią, ponieważ przed losowaniem wstępnie przejrzeli wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Skąd masz takie info????Wydaje mi się że zanim znowelizują te ustawy o przesunięciu kasy z następnych lat na ten nabór to trochę czasu minie...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2
Ja też jestem ze śląskiego :P i mam numer 354 jak będziesz miał wezwanie do agencji do podpisania umowy bądź poprawek czego nie życzę to wyślij mi info. Będę wdzięczny jak nie zapomnisz.

 

 

Pozdro

 

 

Snajper to masz prawie tak samo jak ja heh ja tez ze slaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Przecież jak niektórych nie ma na liście z losowania, bo odpadli przed nim, to znaczy, że była preselekcja. Myślę, że w tych województwach co nie wykorzystano limitu będą już niedługo rozpatrywać, ponieważ chcą wznowić nabór we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj