cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cosmos    3

@marcin3514 najlepiej robić zmiany w trakcie poprawek przed podpisaniem umowy, ale jeśli treść umowy się nie zmieni, to pewne zmiany można robić nawet po podpisaniu umowy, tylko pierw zmiana czyli pisemny aneks, a dopiero potem zakup.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
co do finansowania to chyba BGZ. rozmawiałem z nimi na case demo tour i warunki sa duzo lepsze niz w BS - zdzierstwo. BGZ tak wstepnie 2 % prowizji zabezpiecznie maszyny które kupuje - zastaw sadowy 300zł no i trzeba je ubezpieczyc. Ogólnie wymagaja zabezpiecznia 150% sumy kredytu. Ja akurat potrzebuj kredyt na to co odda agencja i vat wiec same maszyny starcza. Moga skredytowac do 85% sumy netto jesli jest sie na vacie.

 

 

A BPS to mnie odrazu odrzucił ( nie lubie tego banku)3 % prowizji, zabezpiecznie 250%, najlepiej hipoteka bo nie chce sie bawic prezesowi w zastawy !!!! oprocentowanie tez troszke wieksze niz w BGZ. A i oczywiscie trzeba błagac prezesa żeby ci dali kredyt ;)

kolego bgż tez wchodzi na hipoteke i jak się im dokładnie przyjżec to też majż swoje minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Chyba wiem co napisałem !!! mam kilka warintów zabezpieczenia i ty sobie wybierasz ważne żeby zabezpiecznie było około 150% wartosci kredytu. Jak chcesz zrobisz hipoteke ( koszty wyceny, wpisów itd) Dla mnie wygodniejszy jest zastaw maszyn bo tylko ubezpieczasz i z banki. Kase spłącasz i nie musisz ubezpieczac. A druga sprawa wez tu naruch.... aj 1000000zł na hipoteke co to trzeba miec zeby tyle uzbierac ;) Ale sama prowizja to pare tys. róznicy. Jedyny minus jak dla mnie to wiecej biurokracji i papierków w porównaniu z lokalnym BPS.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a jakie jest oprocentowanie? pisales ze 3% malo cos mi sie zdaje to jest kredyt preferencyjny czy jak? jakie sa cale koszty takiego kredytu co? jak sie nazywa te dzialanie? dzis patrzylem ich oferte i zastanawialem sie o ktorym kredycie piszesz... bo na prawde wydaje sie korzystny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cały czas pisze o pomostowym AGRO UNIA oprocentowanie to WIBOR 3M + prowizja banku jakies 3-4% Wibor 3 M to oststnio w okolicach 4,2% czyli wychodzi koło 8% + prowizja na strcie 2 % można wydusic na 1,5%. JAk rozmawiałęm to uruchamiaja kase bez czekana na wpis w rejestrze zastawów

 

BPS

 

prowizja 3% może cos sie da urwac

WIOBOR 3M + nawet 5-6%!!!!!! zalezy od widzimisie prezesa

nie chca sie bawic w zastawy ( bo to prezes musi pojechac do masta w moim przypadku 80km do lublina do sady zrobic wpis) tylko hipoteka i zyranci no i 250% wartsoci kredytu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mi AGRO UNIA teraz wychodzi 7,14%, prowizja była 1,5 %. Zabezpieczenie to cesja na wypłatę z agencji oraz ubezpieczenie maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

7.14% w dobie kryzysu?? To lekkie przegiecie ;)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witamw BGZ jest specjalny kredyt agrounia na wykup maszyn z prowu oprocentowanie 8% oczywiscie zmiene + prowizja i jeszcze w BGZ jest kredyt lizingowy tez mozna brac na prow maszyna jest rejestrowana na ciebie i spułwłasnosc bgz no i jeszcze mi proponowali obrotówke na vat wiec mysle ze idzie sie dogadac ja mam konto w bgzcie i jak na razie chwale sobie znimi wspułprace szybko i z kultura wszystko załatwia


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Chyba wiem co napisałem !!! mam kilka warintów zabezpieczenia i ty sobie wybierasz ważne żeby zabezpiecznie było około 150% wartosci kredytu. Jak chcesz zrobisz hipoteke ( koszty wyceny, wpisów itd) Dla mnie wygodniejszy jest zastaw maszyn bo tylko ubezpieczasz i z banki. Kase spłącasz i nie musisz ubezpieczac. A druga sprawa wez tu naruch.... aj 1000000zł na hipoteke co to trzeba miec zeby tyle uzbierac ;) Ale sama prowizja to pare tys. róznicy. Jedyny minus jak dla mnie to wiecej biurokracji i papierków w porównaniu z lokalnym BPS.

kolego tez jestem w bgż i wiem co mówię. Oni wchodza na hipotekę bo w razie cos nie tak to maja z czego ściągac. Jesli kupisz maszyny za 500000 tys to ich wartość zmniejszy się po pewnym czasie. Więc jesli nie bedziesz spłacał kredytu to nie dośc że zabiora ci sprzęt( tego nie zycze nikomu) to i za gospodarstwo się wezmą. Piszesz że brałeś papier z sądu tez tak robiłem i to jest wpis do hipoteki. Bgż nie jest głupi oprócz ubezpieczenia maszyn hipoteki chca jak najwięcej miec gwarancji ze bedzie z czego odebrać pozyczone pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja swoje a ty dalej swoje !!!!!! Wiem co pisze jesli nie bierzesz 85% wartsoci to nie jest trak jak piszesz. bo tak jak ja chce kredyt na 60% któe mi zwróci agencja to wystarczy zastaw i cesja z kasy z agencji i to na tyle !!!!!!! Nie bede spłącał kredytu 8 lat bo to bedzie tylko na pól roku!!!!!!! Czytaj dokłądnie!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

jezeli chodzi tylko o zakup maszyn to najlepsza opcja finansowania jest pozyczka w firmie leasingowej...........

-a moze ktos ma fotki wozka do hedara hew hollanda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Znamy termin losowania. Informacja pojawiła się dziś na stronie arimr: http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=881

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2009r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej informuje, że losowanie kolejności, w jakiej przysługiwała będzie pomoc w odniesieniu do wniosków o przyznanie pomocy złożonych w dniach 21-28 kwietnia 2009r. w ramach ww. działania, odbędzie się 26 maja br. od godz. 9:00 w Centrali ARiMR w Warszawie przy ul. Żelaznej 59.

 

 

Prezes ARiMR

 

Tomasz Kołodziej


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

A kolejny nabór we wrześniu. Tych co sie nie załapią w 150% mają wywalać, nikt nie pomyśli że rolnik wydał kase na wniosek, a firmy wypełniające wnioski robią kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w Agrobiznesie Wiceminister Rolnictwa powiedział, że wnioski wylosowane powyżej 150 % zostaną odrzucone. Ale nie mamy się martwić, bo jeszcze w tym roku będzie następny nabór. Wg. mnie to jest paranoja, skoro mają tyle kasy, żeby robić nabór 2 razy w roku, to mogli ją przeznaczyć na 1 nabór. Było by to bardziej sprawiedliwe, bo komuś się może nie poszczęścić ani w jednym, ani w drugim. Ale na pewno koledzy wysoko postawionych Panów się załapią. A inni koledzy, właściciele podmiotów doradczych 2 razy zarobią.

 

 

@LamboR6 jesteś szybszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

z drugiej strony skoro we wrzesniu nowy nabor to mozna zlozyc dokladnie ten sam wniosek... bez placenia firmom doradczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

@Cihu nie do końca masz rację, trzeba zrobić nowe wyliczenia bo zmienia się rok bazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Wszyscy dostaną pieniądze ,ma być zwiększona pula środków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2
Wszyscy dostaną pieniądze ,ma być zwiększona pula środków!

Skąd to wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No oby się sprawdziło.Ale jeśli się sprawdzi to pewnie nie prędko agencja się za to weźmie i z dwa lata poczekamy z podpisywaniem umów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

a jaka jest sytuacja w lodzkim jak pula bedzie wykorzystana ponizej 100% tylko sie bardzo wleka

 

 

UWAGA NA FIRME EUROINVEST z LODZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Wtrącę swoją uwage do dyskusji o BGŻ. Załatwiałem tam kredyt na SPO i po miesiącu zbierania papierków i różnych zaświadczeń, okazało się że muszę zbierać papierki od nowa bo nie mogę dostać kredytu w oddziale BGŻ w mieście wojewódzkim, tylko muszę powtórzyć całą procedurę od nowa w najbliższym odzdziale mojego miejsca zamieszkania. Brałem kredyt na kilka miesięcy na kwotę 60% netto. Bank ten jest lekko dziwny i nie wspomnę już o kwalifikacjach jego pracowników. Oczywiście po takim potraktowaniu zrezygnowałem z BGŻ.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co do kredytów bankowych po prostu musicie wiedzieć do którego pracownika uderzyć większość jest głupia jak ... i pracują tylko dlatego bo ciotka albo wujek ale zdarzają się profesjonaliści z którymi współpraca to sama przyjemność i załatwienie kredytu staje się proste. przerabiałem to na swojej skórze w jednym banku wystarczyło pójść o jedne drzwi dalej a wszystko stało się proste i realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Panowie czy wie ktoś kiedy bedzie nowy nabór wniosków na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj