cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151
chłopcze nie 3,4 posty tylko strony... jesteś ograniczony,

a pytał będę o wszystko chłopcze o małym rozumku...

współczuje Ci...

 

napisal ten co nie zna adresu agencj... wogole to powinienes % dostac o i tyle. Sprawa nie dotyczyla sie ciebie tylko kolegi, ktory (nie wiem czy zauwazyles) z pokorą przyjął uwage o tym ze informacja gdzie szukac tabel jest juz napisana na forum kilka razy. Ale tobie wciaz malo i ciagle uwazasz ze AF to smietnik i pisac mozna co sie podoba. Oki ja teraz to juz tez spamuje wiec to ostatni moj post na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrystian    0

wystarczy odp co jak i gdzie... a nie rzucać tępakami... bama to ty powinieneś dostać...

si ju chłopcze... koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

We wtorek byłem w OR i pierwszego dnia nikt nie złożył wniosku na "Mikro...", na "Różnicowanie..." też jest niewielu chętnych, na "MGR" trochę więcej chętnych ale też nie dużo. Coś to moje województwo słabo się stara o fundusze z unii.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Czy otrzymał już ktoś z was zwrot kasy na konto??

Niby 90 dni a na konci susza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zadzwon do agencji i zapytaj jaki jest stopień zaawansowania twojego wniosku o płatność. Ja miałem kasę po ponad 2 miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

U mnie 95 dni minęło od złożenia wniosku o płatność i też na koncie susza Dzwoniłem i powiedzieli że powinny zaraz przyjść .Ciekawe kiedy przyjdą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

termin to termin, jak my się spóźnimy to mamy przechlapane, a jak oni to nic się nie stało !!

Chore !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kupuje ktoś na ten PROW teraz, bo ja już od kilku osób słysze jak sie pokolei wycofują a dofinansowanie przyznane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zapewne ceny maszyn. A czy wogóle tak sobie można wycofac sie jak umowa podpisana ????


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ceny maszyn jak ceny maszyn ale ceny mleka ;), w jakiej fazie kto się wycofał nie znam szczegułów, kilku znajomych twierdzi że zrezygnowało a czy tylko wnisoek przeszedł czy coś więcej było nie znam szczegułów, ale podejrzewam że nie tyle zrezygnowali co zawiesili, bo chyba jest coś takiego że 2 lata jest na zrealizowanie inwestycji czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

tak my korzystamy już składamy wniosek o zwrot pieniędzy do dilera pieniądze są już wpłacone ;) a jak się zrezygnuje to żadnych kar nie tylko dla nich lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to nie żadne zawieszanie tylko poprostu maja okreslony termin relizacji przy jednym etapie maks 2 lata od podpisania umowy. Ale to ich nie minie. A co do ceny mleka to jak skłądali wnioski w 2007 to tez była taka cena ;) Takze takie pier... to zwykłe narzekanie. cena była fajna bardzo krutko i niektórym wydawało sie że tak juz zostanie. fajnie było ale sie skończyło :P JAk jest 1zł to nie ma tragedi :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No właśnie chodzi o to że nie ma tego 1nego złotego, a w 2007 to było 1,2zł a teraz mamy po 84gr brutto także jest różnica, a nawet jesli niektórzy mają to szczęscie i mają cene z 2007 roku to wystarczy tylko porównać ceny prądu, wody, nawozów , paliwa, składki na krus ile wzrosły, pasze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrystian    0

ja od kontroli do kasy czekałem 5tyg!

byłem bardzo zdziwiony szybkością realizacji płatności (oczywiście pozytywnie zdziwiony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

A od złożenia wniosku o płatność do kontroli ile czekałeś. Prawie u każdego słyszę kontrola na miejscu przed wypłatą środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Panowie jak to jest .Złożyłem wniosek i podzieliłem go na dwa etapy.Załóżmy że po zrealizowaniu pierwszego etapu zostanie mi sporo kasy to czy będę mógł dołożyć jakichś maszyn do drugiego etapu? Czy wszelkie zmiany to można robić ale do podpisania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tym dokąłdaniem to chyba nie za bardzo moze jedynie wtedy gdy sioe wyrobisz w tej kwocie jak wpisałes to tak ale powyżej to nie jestem pewny czy bedziesz mógł cos dolożyć. ja wpisałem z górka po to żeby póznij nie było że zostanie coz z 300tys ;) wpisałem na 555netto :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@zibik1

Zmiany możesz robić praktycznie do złożenia wniosku o płatność. Ale w sytuacji o której piszesz musisz to zrobić przed złożeniem pierwszego WoP. Jeżeli coś zaoszędziłeś w pierwszym etapie to musisz to zgłosić i przesunąć do drugiego etapu przed złożeniem wniosku o płatność. Inaczej to co zaoszczędziłeś przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Czyli po kupieniu maszyn z pierwszego etapu jak zostanie mi kasy pierw zgłaszam że zostało środków i że bym chciał wykorzystać je na dodatkową maszynę(w moim wypadku silos zbożowy)w drugim etapie i jak to rozpatrzą to dopiero wniosek o płatność? Jeżeli to prawda to by było super ,bo ledwie złożyłem wniosek a już nowe pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Ale powinienieś to zrobić przed złożeniem pierwszego wniosku o płatność. Teraz może byc już problem, najlepiej porozmawiaj z kimiś z Agencji czy możesz jeszcze teraz coś przesunąć do drugiego etapu. Zasadniczo takie zmiany można zrobić przed złożeniem WoP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi mówił dealer bo tez sie pytałem że powiedzmy jak sie nie wyrobie z zakupem wszytstkich maszyn w 500tys to powiedził że przed podpisaniem umowy przyjechac wtedy juz konkretnie ponegocjujemy ceny i wtedy odrazu można wprowaqdzic jakies korekty( usunac jakiegos sprzeta, bo jesli chce sie cos wiecej to nie ma problemu bo rozpisza jego wartosc na inne maszyny i nie bedzie tylko figurował w fakturze) przd podpisaniem umowy. Możliwe że jak sie zaoszczedzi to jest inaczej ;)

 

Także w twoim przypadku jesli zostanie ci kasy to ja bym nie kombinował tylko tez ukrył ten silos w kosztach :). Tez mysle o silosie ale nie iwem czy sie wyrobie w tej kasie :P a druga sprawa jesli dopiszesz silos to ci sie wszytko opózni bo bedziesz musił załątwiac pozwolenie na budowe i projekt budowalany. A tak to mozesz postawic na dziko :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0
Ale powinienieś to zrobić przed złożeniem pierwszego wniosku o płatność. Teraz może byc już problem, najlepiej porozmawiaj z kimiś z Agencji czy możesz jeszcze teraz coś przesunąć do drugiego etapu. Zasadniczo takie zmiany można zrobić przed złożeniem WoP.

Ja złożyłem wniosek na modernizacje teraz w kwietniu na dwa etapy a WoP też złożyłem z2007 ale to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

biały2005 po podpisaniu umowy możesz zrezygować z projektu bez żadnych konsekwencji conajmniej na dwa sposoby. Wszystko znajdziesz w umowie pod odpowiednim paragrafem.

Zmieniać też można wiele po podpisaniu umowy, wszystko jest ładnie rozpisane w umowie.

 

Kilka dni nie sprawdzałem stron ARiMR i nagle w woj. dolnośląskim z około 50% wykorzystania skoczyło na ponad 105%. I to wszystko pocztą przyszło. Trochę sporo tego, ciekawe czy jak ludzie zaobserwowali tak małe zainteresowanie to załatwiali u znajomych na poczcie "wsteczne daty" przesyłek :P ?

Wracając do uwag "mistrza @Cihu" (kilkadziesiąt postów wcześniej), który wierzył święcie w głupoty wróżbitów z ARiMR co do rejestracji wniosków z BP i przewidywanej liczby przesyłek, wychodzi że jednak sie mylił (przykładem dolnośląskie). No ale pewni ludzie wierzą, że potrafią przewidzieć przyszłość :P.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi tez to troche smierdzi :P ten nagły przyrost liczby wniosków. w lubelskim skoczyło chba 20% w ciagu dnia. Troche dziwne:)

 

a co do zmian to nigdy nie miałem umowy w rekach wiec nie wiem co tam jest napisane :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj