cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

W zestawieniu RF wpisałem "rozsiewacz 800 - 1000 l". Czy pisząc jakieś wyjaśninie mogę kupić 700 l ? Lub 700 l + nadstawka np. 200 l ? Zależy mi na lekkim rozsiewaczu, bo ma być zaczepiany do Mf 235.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolego WILKOPOLANIN sluchaj mniejsze maszyny mozesz kupywac bez rzadnych uzasdnien jak chcesz wiedziec, Wyjasnienie jest potrzebne jakbys chcial wziasc wieksze maszyny jak masz wpisane w zestawieniu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

700+ np nadstawka 200 litrów daje coś co masz w zestawieniu - zgadza się?

i jeśli bierzesz tak zmontowany fabrycznie rozsiewacz to nie masz co się bawić w wyjaśnienia.

na fakturce będziesz miał 900 litrów a ze sobie zakładkę zdejmiesz to nikogo nie obchodzi przecież bo 1. faktury grają, 2 sprzęt gra.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Z innej beczki... Kiedy jest będzie losowanie? Nigdzie nie znalazłem (ale też niespecjalnie szukałem). Strona arimr się wysypała :)


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Losowanie ma być przeprowadzone oddzielnie w każdym województwie, i z tego co pamiętam to ma być przeprowadzone od 3 do 4 tygodni od zakończenia przyjmowania wniosków czyli pewnie będzie w trzecim tygodniu maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie jestem pewien ale jestes w bledzie. losowanie bedzie w warszawie dla wszystkich województw i odbedzie sie w jednym terminie. ale prawda jest ze losowanie odbedzie sie oddzielnie dla kazdego wojewodztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To i cale szczescie ;D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A mi chyba TUR odchodzi w nieznane.Województwo Mazowieckie Prawie 3 tyś.wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd Ty masz takie dane? 7 Mazowieckie 465 596 279,90 zł 1 311 wniosków 39,25% wykorzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

obaj sie mylicie ;)

 

mazowieckie 3136 - 92% wiec w czym problem !!!!!! ???

Problem to maja w woj. zachodnio pomorskim - 530% tylko wspólczuc i kilku innych


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

Witam.

W związku z zaistaniałymi sytuacjami osbistymi jestem zmuszony wymienić sprzęt na nowszy i wydajniejszy.W sprawie dofinansowań jestem zielony,no może nie do końca bo raz już składałem dużo nerwów i pieniędzy a nic a nic porzytku nie było.Mam 23 Ha własnej ziemi a uprawiam dobre ponad 70 z dzierżawami,i powiedźcie mi czy mam szanse dostać nowy ciągnik za kasę z uni?.Może ktoś sie orientuje jaka jest sytuacja na Dolnymśląsku?.

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak składałes juz to wiesz co i jak wiec w czym priblem. Jesli masz 23 ha to 4 ESU masz ?? bo to zależy od tego co uprawiasz. jes;li spełniasz warunki to cignik jak najbardziej możesz kupic z dofinanoswaniem ale czy nie masz juz jakichs ciagników i sprzetu jesli tak to wiek ich to podstawa jesli strsze niz 20 lat to sie nie licza jesli młodsze to licza i wtedy moze byc problem z nowym sprzetem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

Witam.

No ciągniki nie są młodsze jak 20 lat.Mam 12145 i 2x360 3p.A co do ESU to naprawde nie mam pojęcia.Jakbyś mógł to napisz co i jak bo potrzebny jest sprzęt.Mógłbym dostać jakieś 120 km??.Sieje;jęczmień,pszenice,kukurydze,rzepak,buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

scignij to http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/W-1_2...SU04_300309.xls

 

wybierz u góry region i wpisz to co masz zasiane. Arkusz sam przeliczy jesli wyjdzie ci 4 i wiecej to spełniasz ten wymóg. Tylko wpisuje te dziłki jakie możesz udukumentowac w agencji czyli włąsne i dzierżawy długoterminowe około8 lat. Jesli te stare ciagniki masz na siebie to raczej na 120km nie masz co liczyc mysle ze 90-100km jak juz. Choc zdarzaja sie wyjatki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@biały2005 daj link do źródła tej informacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

www.arimr.gov.pl tam jest tabelka w jednej z aktualnosci o modernizacji


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ile czasu od podpisania umowy ma ARiMR na wypłatę dotacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Orjętuje się ktoś jak to wygląda z prow w woj. pomorskim może ktoś wie ile jest złożonych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie od podpisania umowy tylko od złożenia poprawnego wniosku o płatność bodajrze 90dni


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Marcin dzięki za info.To całkiem sporo osób złożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

Wielkopolska - 270% :/ az dziwne ze prawie polowa wnisoków musiała iść pocztą bo o tyle wzrosło wykorzystanie limitu ostatnich dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

czy w czasie kontroli z PROW trzeba mieć spełnione warunki dotyczące dobrostanu zwierząt? czy można uzupełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj