cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    582

chyba popełniłes mały bład :D mysle ze 120 czy 125 to nie bedzie wielkiego problemu ale wieksza róznica moze nie przejsc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Wszyscy twierdzą, że w tym naborze nie będzie można robić zmian, dlatego lepiej by było gdybyś napisał ciągnik 100-140KM. Wtedy miałbyś pole do manewru. A tak to raczej niewiele jest ciągników z mocą dokładnie 122KM, no chyba że mierzone przy różnych normach pomiaru mocy, to wtedy można trochę pokombinować.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

A to zestawienie rzeczowo-finansowe można poprawić przed podpisaniem umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

W naborze 2007 można tak było zrobić, ale ze względu na czas rozpatrywania wniosków. A teraz to nic nie jest pewne, i zależy to trochę od tego na kogo trafisz w agencji ze swoim wnioskiem. Ale podstawowa zasada to próbować do skutku i nie poddawać się po pierwszej decyzji urzędnika.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ale co to oznacza poprawić?? Czy tylko oczywiste błędy, czy np. parametry maszyny? Bo to ciekawi chyba wszystkich.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Gdy będziesz podpisywal umowę to najprawdopodobniej będziesz mial w umowie tak: zakup ciągnika marki tej i tej o mocy i tu pewnie będzie przedział przykładowo 100-120 koni, bynajmniej ja tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2
Gdy będziesz podpisywal umowę to najprawdopodobniej będziesz mial w umowie tak: zakup ciągnika marki tej i tej o mocy i tu pewnie będzie przedział przykładowo 100-120 koni, bynajmniej ja tak miałem.

 

A zestawieniu R-F co miałeś napisane jak składałeś wniosek: 100-120 KM ,czy coć innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dobre pytanie - ja sobie upatrzyłem sprzęt który bym chciał (72 lub 76KM) i taki który w najgorszym wypadku moge kupić (81KM-belarus) a w papierach wpisałem napęd 4x4, moc 59-82KM i tak kazał mi zrobić kumpel z armiru.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie jak jest w końcu z tym przydziałem pieniążków.. czy inne województwa nie wykorzystają swoich pieniedzy przechodzi to na inne województwa ? jak to jest.... ? to mnie ciekawi najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Z tym to jest niewiadoma ale logicznie myśląc to w tych województwach gdzie nie będzie 100% to kasę dostana wszyscy wnioskodawcy, a reszta zostanie rozdzielona miedzy resztę województw proporcjonalnie do kasy jaka będzie brakować cos w rodzaju kwot mlecznych chyba w tamtym roku.

 

Dlaczego tak sadze :

bo porostu to byłoby nieuczciwe, że w jednym województwie rozwijają rolnictwo na sile a w innym nie dają szans na rozwój

koszty związane z naborem

opóźnienia w losowaniu i z wdrażaniem wniosków

niezadowolenie wielu rolników którzy zabulili kasę na wnioski i uwierzyli w obietnice

Z reszta na PO nie będą w eurowyborach głosować mali rolnicy tylko duzi czyli wielu z tych co złożyli wnioski

 

Mam nadzieje że tak będzie bo by się trochę grosza przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja cos czuje że nie bedzie tak jak pisze przedmówca. KAsa zostanie na kolejne nabory. jak widze u nas totalna porązka może do 40% dojdzie ale to i tak lipa. Rolnictwo zbyt rozdrobnione i ten rok za fajny nie był patrzac na ceny produktów i srodków do produkcji :D Przyznam że liczyłem na wieksze zainteresowanie w lubelskim. Choc z drugiej strony patrzac to proporcjonalnie wniosków jest dużo złożone tylko pula kasy duża.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja jak drogiego dnia składania wniosków w lublinie byłem składać to wszystko szło na bieżąco. W tym dniu co ja byłem złożonych było 130 wniosków. Ale może przy tak małym zainteresowaniu szybciej będą rozpatrywać te wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

w gazecie czytalem ze jest rozwazana opcja przesuniecia srodkow pomiedzy województwami. bo dlaczego mialby ktos dostawac pieniadze skoro ich nie chce a drugiemu zabierac chociaz bardzo ich potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No i bzik............wielkopolskie ponad 150%.Jak nie poprzesuwają kasy to można sie pochlastać,bo znając życie tak jak w dogrywce na SPO wylosują mnie na szarym końcu....heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Kurcze fajnie jest mieszkać w woj. dolnośląskim, o wiele lepiej niż np. w zachodniopomorskim. Ale pomijając geografię, moim zdaniem kasa będzie dla wszystkich, którzy złożyli poprawny wniosek. Zwyczajnie będą przesunięcia jak w listopadzie 2007.

@chwiolas losowanie jeszcze nic nie znaczy, ja w dogrywce SPO byłem na szarym końcu a awansowałem o kilkaset pozycji (przez błędne wnioski moich "rywali").


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vinetu    0

w gazecie czytalem ze jest rozwazana opcja przesuniecia srodkow pomiedzy województwami. bo dlaczego mialby ktos dostawac pieniadze skoro ich nie chce a drugiemu zabierac chociaz bardzo ich potrzebuje?

[/quote

 

a nie pomyślałeś że są ludzie którzy chętnie by skorzystali z tych pieniędzy a z różnych przyczyn nie mogą z nich skorzystać. Taka właśnie była sytuacja w województwie Małopolskim i jeszcze jakimś, podczas programu Młody rolnik gdzie przez durny przepis nie mogli skorzystać z tego programu choć bardzo chcieli i pieniądze bardzo by się im przydały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
Kurcze fajnie jest mieszkać w woj. dolnośląskim, o wiele lepiej niż np. w zachodniopomorskim. Ale pomijając geografię, moim zdaniem kasa będzie dla wszystkich, którzy złożyli poprawny wniosek. Zwyczajnie będą przesunięcia jak w listopadzie 2007.

@chwiolas losowanie jeszcze nic nie znaczy, ja w dogrywce SPO byłem na szarym końcu a awansowałem o kilkaset pozycji (przez błędne wnioski moich "rywali").

 

Niestety, ale kasa nie będzie dla wszystkich, na stronie ARiMR informują że będzie dodatkowy nabór wniosków w województwach gdzie nie wykorzystali limitów. Po wnioskach widać jak politycy podzielili kasę nie biorąc pod uwagę faktycznego zapotrzebowania tylko jakieś polityczne wyliczanki ( pewnie pod głosy drobnych rolników) w województwach gdzie jest największe rozdrobnienie. A nie trzeba być za bardzo rozgarniętym by wiedzieć, że najmniejsze gospodarstwa nie mają szans rozwoju i inwestowanie jest nieopłacalne. Podział kasy na województwa powinien uwzględniać tylko gospodarstwa osiągające, co najmniej 4 ESU co upoważnia do składania wniosku. Ja czekam teraz na losowanie, u mnie co drugi wniosek odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Prawie cała śmietanka z PSL pochodzi z mazowieckiego i jaka kasa poszła na to województwo,ale nie narzekam przynajmniej jastem z tego województwa.Reszta kasy ,która zastała powinna zostać podzielona na te woj. w których zabrakło kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

w gazecie czytalem ze jest rozwazana opcja przesuniecia srodkow pomiedzy województwami. bo dlaczego mialby ktos dostawac pieniadze skoro ich nie chce a drugiemu zabierac chociaz bardzo ich potrzebuje?

 

a nie pomyślałeś że są ludzie którzy chętnie by skorzystali z tych pieniędzy a z różnych przyczyn nie mogą z nich skorzystać. Taka właśnie była sytuacja w województwie Małopolskim i jeszcze jakimś, podczas programu Młody rolnik gdzie przez durny przepis nie mogli skorzystać z tego programu choć bardzo chcieli i pieniądze bardzo by się im przydały

 

co ty pierniczysz? jak ktos chcial skorzystac to zlozyl wniosek i juz. co to znaczy "rozne przyczyny", ze niby co? kapcia zlapal jak wiozl dokumenty? nie wymyslaj glupot. skoro ludzie nie skladaja to znaczy ze nie chca! ja tak to rozumiem. skoro w olsztynie zlozono blisko 1000 wnioskow to znaczy ze tyle osob chce modernizowac gospodarstwa a jak gdzies zlozono 200 to znaczy ze 200 chce dostac dofinansowanie i nie wiecej! nikt nikomu nie zabrania skladac wniosku zwlaszcza ze terminy byly dlugie i bez kolejek!

 

 

ps: mlody rolnik to zupelnie co innego i nie porównuj tych 2 dzialań! tam sie dostaje kase za darmo. w modernizacji kase trzeba miec przed inwestycją a po jakims roku "moze" agencja zwróci czesc poniesionych kosztow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w tej wypowiedzi rozchodziło się bardziej o brak ułątwień dla młodych rolników, co miało miejsce w poprzednim okresie finansowania, kiedy to MR mógł korzystać z MGR bez spełnienia wymogu 4 ESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj