cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

dani221    1

panowie może orientujecie sie jak to jest z maszynami uzywanymi bo mam mozliwość zakupu ciągnika 4,5 letniego czy taki ciągnik nadaje się z takim starzem na prow ,,,,,ilu letnia mozna zakupić maszyna używaną na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

maszyny używane max do pięciu lat.

Bierz nowego!!


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

tylko że ten to stan idealny poza tym znam te ciagnik bo pracuje umnie wgospodarstwie ele nie jest muj i chciałbym go odkupic od ojca ,,,tylko jak tu z fakturą byłby problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ciagnik nie moze byc kupiony od drugiego rolnika na zwykla umowe musi byc faktura sprzedazy i to bezwzglednie... wogole odkupienie od ojca? chcesz odkupic swoj ciągnik na prow? hehe... ale o takich rzeczach tez juz slyszalem. wogole to 5 lat musi miec w dniu zakupu wiec raczej ciezko becie ci sie wyrobic z podpisaniem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

konieczna jest tylko faktura - komis wejdzie w interes za nieduże pieniądze, a zakupu można dokonać dzień po losowaniu kolejności rozpatrywania wniosków, pozostaje kwestia moralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

takie numery to były dosc popularne w SPO B) ALe dla mnie to troche hamstwo B) Bez obrazy B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierzesz ciągnik, kasa za ciągnik pójdzie fikcynie, a z PROW dofinasowanie dostaniesz. To korzystanie z luki prawnej, sądzę, że ARiMR powinna takie praocedry ukrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

ciagnik nie jest muj ojciec mi go nie przekazał w raz gospodarstwem jest zarejestrowany na niego jest okazja więc mozna sprubować mam znajomego co prowadzi sprzedaż maszyn więc może przez niego bym go wykupił żeby było wiarygodniej tylko czy załapie sie w tych latach z ciągnikiem uzywanym jest mało czasu musze sie dowiedzieć jak kolega pisał wcześniej czy można zakupować sprzęt po losowaniu ,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Po losowaniu można kupować maszyny pewna informacja, sam czekam na wypisanie faktur pod koniec maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No niby można....ale trohe strach. Odbieram za tydzień przyczepe, ale dla pewności to fakturki nie bede brał B) A z tym pomysłem na odkupowanie maszyn od znajomych, rodziny to luks sprawa...moze siostre na olnika przekwalifikować ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Jaki ciągnik mogę dostać max KM na 8 ha własne i 2 ha udokumentowanej dzierżawy mam 8 krów mięsnych i sadze co roku ok 3ha tytoniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

wie ktoś może jak to jest z tymi kombajnami na PROW?czytalem ekspertyzę i tam jest podzielone wedlug mocy maszyny i ilości hektarów. i teraz mam pytanie najmniejszy kombajn jest o mocy 100 kWh czyli okolo 130 KM. czy wogóle są kombajny takiej mocy obecnie produkowane?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

juz troche ukrucili bo trzeba miec fakture od handlarza ( firme która ma w PKD handel maszynami używanymi). a w SPO wystarczyła zwykła umowa k-s. to była plaga i troche pomysleli ale jak sie chce to i tak sie da zakombinowac B)

 

 

jest drugi dokument na temat zasad doboru maszyn i tam dobierana jest szerokosc robocza kombajnu do pow. upraw


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Dziś składałem wniosek w Lublinie i mam numer 539 i to jest 15-20% wykorzystanych środków,kolejka była nie duża ze 20 osób,ale trzeba jeszcze doliczyć wnioski wysłane pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Czy robiąc szkic budynków trzeba rysować wiaty na maszyny? Jakie wymiary muszę podać do każdego budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Ja robiłem szkic wiat i wszystkich budynków nawet bin-ów musiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wniosek złożyłem wczoraj w Poznaniu, kolejki prawie nie było, stałem ze 20 minut.

Skąd Wy bierzecie te numery? Ja na potwierdzeniu mam P - 20 /135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Moi rodzice oddawali wniosek w wtorek w oddziale powiatowym, no w moim powiecie bynajmniej pierwszego dnia było 18 wniosków nasz był 16. Ogólnie moi rodzice byli pozytywnie zaskoczeni bo znalazła się kompetentna pani która elegancko sprawdziła czy są wszystkie załączniki powiedziała co jeszcze by trzeba było donieść jakby nasz wniosek przyjęli .

Trochę się bałem czy czegoś nie zapomną bo prze 5 dni mnie nie było w domu ale jest git B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorro    0

Witam

Mam pytanko i proszę o odpowiedz.

W ubiegłym roku załapałem się na Młodego Rolnika i otrzymałem premię 50 tys zł. W planie rozwoju zobowiązałem sie do zakupu traktora w przeciągu 3 lat. W tym roku składam wniosek na modernizację min na zakup traktora. I tu pojawia sie pytanie. Ile dostanę zwrotu z modernizacji ( łapię się na 60%) przy załozeniu ze np. maszyny bedą kosztować ok 150 tys netto? Czy zwrot bede miał od kwoty 150 tys czy od 100 tys ( 150 tys minus 50 tys z MR)? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
Ja wniosek złożyłem wczoraj w Poznaniu, kolejki prawie nie było, stałem ze 20 minut.

Skąd Wy bierzecie te numery? Ja na potwierdzeniu mam P - 20 /135.

 

Ja złożyłem w lublinie i też mam P - 20 /135. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Witam

Mam pytanko i proszę o odpowiedz.

W ubiegłym roku załapałem się na Młodego Rolnika i otrzymałem premię 50 tys zł. W planie rozwoju zobowiązałem sie do zakupu traktora w przeciągu 3 lat. W tym roku składam wniosek na modernizację min na zakup traktora. I tu pojawia sie pytanie. Ile dostanę zwrotu z modernizacji ( łapię się na 60%) przy załozeniu ze np. maszyny bedą kosztować ok 150 tys netto? Czy zwrot bede miał od kwoty 150 tys czy od 100 tys ( 150 tys minus 50 tys z MR)? Dzięki i pozdrawiam

 

zwrot przysługuje od wartości netto inwestycji czyli w tym przypadku 150tys zł, w jaki sposób napisałeś wniosek bez takiej wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj