cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cosmos    3

Dzisiaj usłyszałem, że w tym naborze nie będzie można zmieniać maszyn ani dilera, które poda sie na wniosku. Na infolini ARiMR potwierdzili te informacje tak na 75%, i kazali pytać sie w OR-ach, ale tam nie mogę się dodzwonić. Ponoć dzięki temu wnioski maja pójść szybko. Czy ktoś może potwierdzić te informacje??


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

imho bzdura - kupię tam gdzie będzie najtaniej bo to gwarantuje mi wolny rynek!

armir nie może tak się bawić to raz a dwa - idzie pewnie o zmianę w zestawieniu maszyn czyli rezygnuję z części w częśći zmieniam modele itp bo to ponoć sporo problemów narobiło ostatnio.

 

Od dwóch dni ciągle ktoś gdzieś mi wyskakuje z jakimiś nowościami i sieje tylko zamęt.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zmian nie można wprowadzać w zestawieniu rzeczowo finansowym, czyli teoretycznie nie ma możliwości zmiany maszyny ani kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim naborze można było wprowadzić zmiany w zestawieniu rzeczowo - finansowym, ponieważ był bardzo długi okres od złożenia wniosku do jego rozpatrzenia. W tym roku nie ma już takiej możliwości. tzn. jeśli w r-f wpiszemy ciągnik 100 - 120 KM to musimy kupić ciągnik 100 -120 KM ale jeśli wpiszemy Ciągnik NH 6010 Plus to musimy wziąć ciągnik NH 6010 Plus.

 

Ale by były jajca gdyby obowiązywała nas cena z r-f, wiadomo, że każdy rolnik biorąc ofertę prosi o zawyżoną cenę lub bierze ofertę na droższą maszynę. Ja sam mam wystawioną ofertę na 240 000 a w planach ciągnik za ok 160 000 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Czyli robię tak w Zestawieniu R-F piszę ogólnie np. ciągnik 90-120Km na lekko zawyżoną kwotę i mam drogę wolną do wyboru. Ale w załączniku "Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji" jest miejsce na "Nazwa dostawcy" kolumna 3 , kolumna 4 Marka, typ lub rodzaj, więc tutaj muszą się określić konkretnie od kogo i co. I co wtedy można zmieniać czy nie? Zresztą w PRG też trzeba podać co się kupi.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w zestawieniu RF nie ma pozycji dostawca, występuje ona w załączniku opisu zadań, który nie jest wymagany do wstępnej weryfikacji, nie rozumiem tylko dlaczego chcecie zawyżać kwotę (jeśli jej nie wykorzystacie to przepada), a opis maszyny proponuję jak najbardziej ogólny czyli nawet bez określania mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dokąłdnie opis R-F beedzie można zmieniac do woli aby wyrobic sie w kwotach zadeklarowanych, moga byc niższe problem pojawia sie gdy chcemy kupic cos drozszego niż wpisalismy. Dlatego kazdy zawyża oferty żeby uniknac póznij problemów. ja zawsze dzwonie bezposrednio do OR i tam zazwyczaj jest ktos kompetentny ;) TO co wpiusuje sie w opisie bedzie można zmioniac to kogo wpiszemy jako dostawce to tylko taka przymiarka a możemy kupic u kogo nam bedzie ise podobało jedyny wymóg to ceny nie powinny byc wyższe niz w R_F( choc pan z OR mówił że wtedy pisze sie wyjasninie dlaczego cena na dana maszyne jest wyzsza i tez da sie to załtwic :) )

 

JA takze polecam wpisywac jak najmknij danych szczególowych maszyny :) fajny sposób jest z prasa zwijajaca bo nie iwem czy kupie stłokomorowa czy zminno.... wiec wpisuje sie "prasa zwijajaca o szerokosci roboczej 1,8-2,1m" :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

OK czyli w RFie robię najogólniej jak się da, a załącznik do RF mogę donieść w późniejszym terminie.

@kissmy... nie wiem czy dobrze zrozumiałem, od 300 000zł odejmuje się kwotę wypłaconą dofinansowania przez ARiMR czy kwotę Suma z RFa, nawet jeśli jej się nie wykorzysta?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

odejmujesz to co faktycznie wykorzystasz


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście w ARiMR stan stada w IRZ? Ja dziś byłem sprawdzić, żeby później nie było kłopotów, że co innego mają w systemie, a co innego wpisałem we wniosku na koniec 2007 i 2008 i jest masakra, nic sie nie zgadza. Drugi problem - księgi wieczyste tydzień trzeba czekać za wypisem.

I tak myśle w instrukcji tytuł prawny do gospodarstwa nie widnieje wśród załączników niezbędnych do wstępnej weryfikacji, więc może doniosę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

ja dzis dopiero podpisałem umowę , a jutro składam wniosek na następny sprzęt , jak dziś byłem w ar i mr to powiedzieli mi że na 21 kw. przewidują 6000osób w wielkopolsce , czyli jutro będzie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Księga Wieczysta nie jest załącznikiem obowiązkowym, a tydzień to jak KW jest na miejscu w sądzie, a jak sąd robi migrację KW z papieru na kompa to czekasz na wypis prawie miesiąc. A te przewidywania to na jakiej podstawie oni robią, przecie można wysłać pocztą lub w BP składać, a jest cały tydzień na to, więc po co to straszenie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś składał ostatnio na modernizację i nie wykorzystał max kwoty zwrotu ,może składać na ten nabór czy rok trzeba czekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ciekawe co bedzie z tymi co sie nie zalapia w losowaniu... kurcze malo jest tej kasy.... tak np w olsztynie bylo w 2007 roku do dyspozycji 130mln a teraz jest 110. ale slyszalem ze jest mniej ludzi niz sie przewidywalo na początku... tak twierdzi kobieta co robi wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wypisy z kasiag wieczystych sa potrzebne tylko wtedy gdy masz cos dokupione lub sprzedane jesli masz tak samo jak w roku bazowym w dopłatach (2008) to nie trzeba wypisów !!!!!!!!!!!

 

może ktos mi powiedziec przykłady na jakich warunkach i w jakim banku załatwiali sobioe kredyty preferencyjne jesli chca kredyt na to co ma zwrócic agencja i US ( VAT ) wkłąd własny mam cały. bo w BS jak mi dzis powiedziła klintka to koszmar i jescze pros prezesa jakby to nie iwem co było ;) krzykneli 3 % prowizji i koło 10% odsetek WIBOR 3M + 6 %!!!!!!!!!! to chyba lekkie przegiecie :) i w dodatku zabezpiecznie 2,5 krotnosc kredytu !!!!!!! wes tu skołuj majatku na 1mln :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

BZWBK Spółki Leasingowe "Pożyczka dla rolników" prowizja max 1%, oprocentowanie niestety drogo podobnie, a zabezpieczenie to weksle i zastaw rejestrowy na sprzęcie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

Witam

mam pytanie: czy jesli mam dzierżawę od 2008 roku, i za tamten rok nie złożyłem na tą dzierżawę o dopłaty bezpośrednie i właściciel też nie składał, to mogę ten grunt brać pod uwagę przy wyliczeniu ESU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@OPTIMUSpRIME może składać, byle tylko zmieścił się razem z poprzednim w maksymalnej kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Witam

mam pytanie: czy jesli mam dzierżawę od 2008 roku, i za tamten rok nie złożyłem na tą dzierżawę o dopłaty bezpośrednie i właściciel też nie składał, to mogę ten grunt brać pod uwagę przy wyliczeniu ESU ?

 

 

niestety nie ;) jesli nie miałes w dopłatach to nic nie możesz z tym zrobic

 

 

możesz powiedziec jakie sa koszty zastawu rejestrowego i weksli ?? włąsnie ten mój bs to jakis taki zacofany :) nie chca zastawaów bo nie chce sie prezesowi jezdzic do lublina 80km żeby wpisac do rejestru zastawów tylko ciagle hipoteka i hipoteka. Zeby miał kto zarobic przy wycenach nieruchomosc !!!!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Nie pamiętam dokładnie, bo to na SPO było, ale zastaw plus jakieś inne opłaty bo miałem ubezpieczenie sprzętu gdzie indziej to w niecałyvh 300zł się zamknęło. A weksle to nic ;) w cenie kredytu były. No i jeszcze jakieś znaczki sądowe przy wykreślaniu z zastawu, ale to grosze. Najgorszy to był szlejący w górę wtedy WIBOR.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

bialy2005 a od kiedy to dopłaty bezpośrednie są obowiązkowe??


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dla ARIMR jak nie bierzesz dopłat to nie jestes uzytkownikiem czyli nie możesz uwzglednic w wyliczniu ESU !!!!!!!!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

heh... na wielkopolske limit to 252 mln... czyli przy załozeniu że składający wyczeruja 300000 zł to wystarczy dla 840 beneficjentów - ŻENADA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ze kazdy wykorzysta 300000? przeciez to nie realne. srednia kwota bedzie wynosic gora 150 -200 tys. ny skladamy calkiem male wnioski ostatnio koszt inwestycji to 140000 teraz na 100000. i mysle ze jest wielu rolnikow ktorzy robia podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj