cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek91    0

Mam takie pytanie odnośnie "Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji"

Ja dam sobie mały palec u lewej ręki złamać ze chodzi o rok zakupu w "rok I" a w "rok docelowy" mniej więcej gdy powiedzmy ze sie nie da taka maszyna robić ale ojciec uważa że to ma być wykorzystanie mocy przerobowych maszyny w I roku oraz po 5 latach od zakupu tzn. w procentach . Jak wy to wypełniliście ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to ma byc wykorzystanie maszyny w procentach ( jej możliwosci). Kiedys jak robiłem pierwszy wniosek razem ze znajoma z odr to kazała mi wpisywac tak od 70 do 90% ja nap wpisałem 80 i 90 ciagnik i reszta maszyn róznie najczesciej 70 i 80.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Chyba chodzi o amortyzację maszyn ,zakłada się,że okres eksploatacji maszyny wynosi np.15lat, czyli w pierwszym roku będzie 5%,a w docelowym 35%,ale teraz sam nie wiem trzeba dzwonić do Agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Dziękuje wszystkim za udzieloną pomoc :) . Jeszcze ojciec załatwi z weterynarii że spełniamy" wymagania w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie zakresie objętym operacją", choć to chyba nas nie dotyczy bo celem operacji jest BHP to wole dmuchać na zimne :)

No i wniosek jest wypełniony ;)

Jak ktoś ma tą 7 kolumnę zrobioną w "Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji" zwłaszcza przez odr lub jakaś firmę to byłbym wdzięczny za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A ja mam pytanie do was gdzie bedziecie składać papiery ,w biurach regionalnych czy powiatowych?Niewiem jakich kolejek sie spodziewac i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam. Czy ktoś z was składa wniosek (z modernizacji gospodarstw) na zmianę pokryć dachowych z eternitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
ILe trzeba mieć hektarów żeby ubiegać się o dofinansowanie na ciągnik 120KM?

3.5 km na 1 ha, więc to tak wychodzi że trzeba mieć 34 ha żeby dostać 120 konny traktorek ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@kasztelan o zgodę w rodzinie to Ty się nie bój... ;) jeżeli ja wezmę dopłatę na ten rok to ojciec będzie musiał oddać za poprzednie 4 lata dopłatę z rolnośrodowiskowych bo mu się powierzchnia zmieni którą podał we wniosku.zobaczymy co z tego wyjdzie w poniedziałek...

 

 

Wiesz gdzie najlepiej wychodzi się z rodziną ???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Witam. Czy ktoś z was składa wniosek (z modernizacji gospodarstw) na zmianę pokryć dachowych z eternitu?

 

ja składam, tylko zastanawiam się czy mogę zmienić pokrycie również na garażach dla maszyn, czy też musi być uzasadnione ich bezpośrednie wykorzystanie w produkcji roślinnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@pioter Nie będzie musiał oddać, jeśli pójdziecie do biura powiatowego i tam z dyrektorem uzgodnicie, u nas tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja składam na zmianę pokrycia na stodołę , 2x obora i magazynowy z garażem. Załączasz do wniosku kosztorys inwestorski czy tylko oferty na wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Właśnie na razie lepiej tylko zablokować kwotę i czekać na losowanie (w tedy po jego wyniku resztę dokumentów złożyć)- zrobić tylko minimum bo jak coś znajdą nie tak w tej podstawowej cześci to reszta pracy pojdzie na marne. Byłem w agencji regionalnej i mówili że kolejki nie maja sęsu bo kasy jest prawie dwa razy więcej , a i tak ostatnio wszystkie wnioski rozpatrzyli(kolejność i tak losowanie wyznaczy). Ogólnie to można składać w powiatowych , ale oni tam są zieloni i nic prawie nie wiedzą z resztą w regionalnych przynajmniej Ci sprawdza czy zalączniki wszystkie potrzebne masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Pewnie że moge tylko żeby pózniej nie było tak że każdy skopiuje a od siebie nic nikt nie napisze :) Choc mysle ze moje wypoiciny nie sa idealne :)

To jest opis z planu rozwoju gosp.

"Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcje roślinną. W gospodarstwie brakuje podstawowych maszyn do prawidłowego jego funkcjonowania.Zakup planowanego ciągnika i maszyn poprawi ogólne warunki gospodarstwa rolnego poprzez poprawę sytuacji w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji oraz w zakresie ochrony środowiska. Ciągnik chronił będzie rolnika przed zapyleniem, hałasem i drganiami. Opryskiwacz polowy i rozsiewacz wpłynie na poprawę jakości zbiorów. poprzez terminowe i równomierne zastosowanie środków ochrony roślin i nawożenie. Prasa zwijajaca pozwoli szybko, bezpiecznie i terminowo zebrac słome, siano, a co najważnijsze ta technologia zbioru pozwala ilość pracy recznej do minimum. Pług obrotowy pozwoli zaoszczedzic dużo czasu, który traci sie na uwrociach podczas orki pługiem zagonowym, kolejnym atutem tego pługa jest to,że działki zaorane pługiem obrotowym maja bardziej wyrównana powierzchnie (brak bruzd), co sprzyja pózniejszej uprawie. Poprzez zakup agregatu uprawowo-siewnego wyposażonego w sprzęg do siewniaka pozwoli za jednym przejazdem uprawic i zasiac zboże dzieki czemu zostanie zaoszczedzony czas i pieniadze. Zakup siewnika do zboża pozwoli precyzyjnie i terminowo obsiac posiadane grunty czego skutkiem beda lepsze plony. Utwardzenie placu manewrowego pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z budynków gospodarskich podczas składowania i pózniejszego przeładunku płodów rolnych."

 

Bede wdzieczny za kazda sugestie, podpowiedz co można zmienic może cos dodac. Wniosek bedzie dotyczył tych maszyn które wczesnij wymieniłem.

Zakładam że mówisz o tabeli "Cele" z W-1-1_121PRG_300309.xls

Cele i koncepcja rozwoju gospodarstwa:

Na razie mam coś takiego:

------------------

Zakup opryskiwacza, rozsiewacza i siewnika zastąpi posiadany obecnie sprzęt (opryskiwacz-1986, rozsiewacz-1999, siewnik-1979). Zakup opryskiwacza poprawi bezpieczeństwo operatora, jakość wykonywanych zabiegów, uprości obsługę, zmniejszy awaryjność oraz ułatwi zakup części w razie awarii gdyż do obecnego opryskiwacza ze względu na wiek ciężko dokupić oryginalne części. Minimalnie zwiększona pojemność pozwoli oszczędzić czas na uzupełnianie cieczy roboczej. Zakup rozsiewacza nawozów ma na celu wykorzystanie tzw. bigbagów (500kg) zamiast opakowań po 50kg. Istotnym aspektem jest zwiększenie równomierności pokrycia pola nawozem co dwutarczowy rozsiewacz wykona lepiej od obecnie posiadanego. Najważniejszym jednak aspektem w przypadku zakupu rozsiewacza jest uniknięcie sytuacji gdzie jedna osoba podnosi worek o wadze 50kg. Zakup siewnika ma na celu wyłączenie z użytku maszyny która odstaje ona od obecnie stosowanych standardów jeśli idzie o wydajność oraz przepisy BHP. Planowany zakup ponadto pozwoli stosować ścieżki technologiczne. Zakup ciągnika o mocy 59-82KM w drugim etapie przyczyni się to do przyspieszenia prac polowych, spełnienia chociaż przez jeden ciągnik w gospodarstwie norm euro tierII (to akurat ściema jak wiadomo) oraz co jest najważniejsze poprawy bezpieczeństwa pracy kierowcy/operatora. Wyeliminowany zostanie najstarszy i najmniejszy ciągnik którego jestem współwłaścicielem. Nowy ciągnik wybrany został z myślą o maszynach wybranych w pierwszym etapie a także jako uzupełnienie posiadanego Zetora 10145.

------------------

Co o tym sądzicie?

Zakup opryskiwacza, rozsiewacza i siewnika a w drugim etapie nowego ciągnika.

 

W celach z punku 17stego (W-1_121_c.xls) wpisałem bezczelnie z instrukcji:

Modernizacja parku maszynowego celem poprawy oraz bardziej efektywnego wykonywania prac w gospodarstwie.

Przecież ARiMR nie może sie mylić ;)

 

I co zaznaczacie w: W-1_121_c.xls - OPIS OPERACJI - punkt 18sty -> zgodność operacji z celami.

18.3 czy też 18.1.4.

Czytam te instrukcje i jakiś głupi chyba jestem ale wydaje mi sie że 18.3.

 

@darek91, bialy2005, Vitasem - też mam z tym problem. We wtorek mam mieć wniosek z ODRu który robi u nich kumpel to będę wiedział coś więcej.

 

A co wiem to że z 2 etapu można zrezygnować - kumpel mnie wysmiał jak go o to zapytałem (pracownik ARiMR), natomiast druga część faktycznie ma mieć minimum 25% całości inwestycji jak jest w instrukcji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w instrukcji napisane jest zeby nie kopiowac celów programu ;) !!!!!!!!!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale z "celów" a nie dokumentów armir'u ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

czy składa ktos z Was wniosek na sprzet uzywany? np ciągnik?

jak sie ma do tego deklaracja o byciu małym/sr/mikro - przedsiebiorca? czy rolnik indywidualny takim przedsiebiorca jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Panowie błahe pytanie no ale wole je zadać ;) Gdy rodzice podpisywali załączniki wniosek to się mnie pytali czy liczbę załączników rozumiemy przez liczbę kartek w danej pozycji np. prg mam na 4 kartkach (na każdej z obu stron drukowałem) czyli wpisuje liczbę 4 czy też że jako jedna pozycja czyli 1. Chodzi o to że prg na gospodarstwo jest jeden a tutaj jest miejsce na wpisanie. No z wielkością ekonomiczna gospodarstwa mam na 2 kartkach (jedna na obu stronach) a w końcu to jest jeden załącznik to pisać 1 czy 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

1 załącznik to jeden rodzaj dokumentu czyli w przypadku PRG 1 i ESU tak samo 1, a ten PRG jakiś odchudzony ja mam 47 stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2
Panowie błahe pytanie no ale wole je zadać ;) Gdy rodzice podpisywali załączniki wniosek to się mnie pytali czy liczbę załączników rozumiemy przez liczbę kartek w danej pozycji np. prg mam na 4 kartkach (na każdej z obu stron drukowałem) czyli wpisuje liczbę 4 czy też że jako jedna pozycja czyli 1. Chodzi o to że prg na gospodarstwo jest jeden a tutaj jest miejsce na wpisanie. No z wielkością ekonomiczna gospodarstwa mam na 2 kartkach (jedna na obu stronach) a w końcu to jest jeden załącznik to pisać 1 czy 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Robiony jest pod poprawę BHP ponoć tak można zresztą dzwoniłem do agencji i mówili że tak mogę zrobić a znajoma ojca co pracuje w odr mówiła ze oni jak mogą to na to tak robią wnioski. Ja to sam robiłem no trochę rodzice sprawdzali jak miałbym robić 46 kartek to bym się zaje**ł. Fakt wolałbym mieć wszystko i być pewnym ze przez coś mi wniosku nie przyjmą jakby wylosowali ale ojciec powiedział ze jak chce maszyny to żebym zrobił sam bo nie planujemy astronomicznych zakupów. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a to istnieje możliwość złożenia PRG składającego się tylko z wypełnionych pozycji? nie jest konieczne dołączenie wszystkich stron, mimo iż nie są wypełnione? czy nie zaważy to o kompletności załączników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Instrukcja dla prg str. 3 cytuje:

 

W przypadku, kiedy inwestycje realizowane w ramach operacji będą miały jedynie za cel:

a. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie ochrony środowiska, lub

b. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie warunków utrzymania zwierząt, lub

c. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji, lub

d. poprawę sytuacji w gospodarstwie w zakresie infrastruktury drogowej.

- nie wypełnia się i nie drukuje dalszej części Planu Rozwoju Gospodarstwa, tj. tabel od 6. 1 do 10. 2

 

Jak masz wzrost wartości dodanej zaznaczone to dopiero wtedy

Instrukcje to 4 razy czytałem a niektóre fragmenty to do 6 razy ale wniosek zrobiłem chyba całkiem poczciwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja wskazałem również 5 cel i wypełniałem te tabele (właściwie tylko część z nich, gdyż nie prowadzę produkcji zwierzęcej), więc musiałem wydrukować wszystko; mam jeszcze dwa pytania

- jak dodać wiersze w zestawieniu R-F

- czy konieczne jest wystąpienie o wydanie pozwolenia na budowę (gdy inwestycja dotyczy budowy) przed dniem złożenia wniosku o przyznanie wsparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj