cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kasztelan    0

W instrukcji wypełniania wniosku na str. 30 z 54 jest napisane, że; kwota pomocy ostatniego etapu powinna stanowić nie mniej niż 25% kwoty wnioskowanej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nasunęło mi się inne pytanie dotyczące zmiany pokryć dachowych, otóż zamiana płyt eternitowych zgodnie z instrukcją sama w sobie jest traktowana jako modernizacja, czy zatem można wykorzystać wsparcie na wymianę pokrycia dachowego budynków nie wykorzystywanych bezpośrednio do produkcji rolnej (garaże, magazyny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem po kontroli, wczoraj byli państwo u mnie. ;) Sprawdzali faktury i tabliczki na maszynach. Przeglądali papiery odnośnie gospodarstwa. Tym razem kontrola była mniej złożona, bo miałem kontrolę, gdy brałem na wcześniejszy program. Pierwsza kontrola byłą bardzo szczegółowa: mierzyli kojce w chlewni, budynki, sprawdzali czy nawozy nie stoją razem ze zbożem, liczne atesty. Ważną rzeczą jest tablica, jeżeli ktoś brał na większą sumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W instrukcji jest napisane jak byk, że drugi etap nie może być mniejszy niż 25% całkowitych kosztów kwalifikowanych, tak jak pisze kasztelan.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja się jeszcze raz zapytam, a jeżeli dopłaty obszarowe i rolnośrodowiskowe za działkę, na której stoją budynki bierze ojciec to ja mogę ubiegać się o PROW???

 

czytałem instrukcję juz nie raz i nic ciekawego na ten temat nie napisali...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My juz mamy wniosek gotowy,teraz czekamy na 21 zeby złożyć.Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja juz dzis skonczylem wypelnianie, tylko druknac i nagrac i skladac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ILe trzeba mieć hektarów żeby ubiegać się o dofinansowanie na ciągnik 120KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

Do Pioter

Jeśli w roku bazowym (2008) nie składałeś o dopłaty bezpośrenie według Agencji nie jesteś użytkownikiem tej działki i nie możesz jej uwzględniać w wyliczeniu wielkości ekonomicznej gospodarstwa(ESU). Wiem, bo mam taki problem i dzwonilem do Agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzwoniłem do agencji i niestety te 25% jest nie do przejscia ;) gosc mówił że system nawet nie przepusci wniosku w któym tego nie bedzie spełnionego :) Kurcze nie wiem co robic. Musiałbym prase wrzucic w II etap tylko wszytko zalęzy od tego kiedy to wszytko wyjdzie :) Ciezko powiedziec jakie tempo narzuci agencja. Bo boje sie wszytkiego robic w jednym bo z tym placem manewrowym to może byc róznie, a to kostki nie ma a to firma ma terminy zajete ( około 1 miesaca wykonanie samego utwardzenia) i moze sie to przeciagnac a odsetki od pomostówki beda leciec :) gdy wszytrko dał sie teraz rozpalnowac kiedy bedzie umowa [podpisana to można by zaklepac ekipe i kostke i wtedy było by wszytko oki a tak ciezki temat :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
a ja się jeszcze raz zapytam, a jeżeli dopłaty obszarowe i rolnośrodowiskowe za działkę, na której stoją budynki bierze ojciec to ja mogę ubiegać się o PROW???

 

czytałem instrukcję juz nie raz i nic ciekawego na ten temat nie napisali...

 

możesz się ubiegać o wsparcie jeśli spełniasz wymagania określone dla konkretnego działania, mniemam iż ten wątek dotyczy działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", nie ma tutaj wymogu bycia posiadaczem siedliska czy też jakichkolwiek budynków, jednak jeśli inwestycja ma być trwale z nimi związana konieczna jest umowa dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dokładnie to ma być ładowarka i wóz paszowy (z cyklu spełniamy marzenia ;) ) czyli inwestycja jak najbardziej związana z budynkami, trzeba robić szkice i pomiary.właścicielem działki i budynków jestem ja, ojciec bierze dopłaty, a przez dopłaty rolnośrodowiskowe nie może zmienić areału przez 5 lat.

 

to mogę czy nie mogę, czy muszę dzwonić do Agencji się dopytać???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pioter ja Ci radzę zadzwonić do Agencji. wtedy nie ma wątpliwości. ;)

 

Hodowla jest tak jakby na Ciebie? Według tego co piszesz to ojciec ma ziemie, a Ty zabudowania. Jeżeli tak to moglibyście spisać umowę dzierżawy i to by przeszło. Ojciec składuje u Ciebie zboże, a Ty pozyskujesz od ojca substraty do produkcji zwierzęcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Nie znam więcej szczegółów ale na mój chłopski rozum JEŻELI jesteś właścicielem działki a przez to i budynków to co ma za znaczenie , że ojciec bierze dopłaty (bierze, bo tak sami ustaliliście) ale przecież Ty jesteś właścicielem i jak najbardziej możesz (moim skromnym zdaniem) starać się o PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Nie do końca jest tak jak piszesz. Agencję interesuje kto faktycznie użytkuje ziemię. O dopłaty może starać się faktyczny użytkownik, więc jeżeli składał ojciec to dla ARiMR on jest użytkownikiem ziemi i nie ważne kto jest właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jadno pytanie. Czy w PRG przy bydle wypełniacie obroty stada? Bo jeśli poszczególne grupy zwierząt nie zmieniaja sie o 30% w ciągu roku to ponoć nie trzeba tego robić?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

O dopłaty może ubiegać się faktyczny użytkownik pod warunkiem, że na to pozwoli mu prawowity właściciel, więc jeżeli nie ma podpisanych żadnych umów to właściciel ma pełną swobodę dysponowania własnym majątkiem. Akt notarialny czy wypis z ksiąg wieczystych jest na pewno ważniejszym dokumentem, niż dopłaty obszarowe.

Swoją drogą mocno dziwie się niektórym, że tak komplikują sobie życie, czy nie lepiej (jak jest zgoda w rodz.) wziąć dopłaty samemu i dać je, np; ojcu do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kasztelan o zgodę w rodzinie to Ty się nie bój... ;) jeżeli ja wezmę dopłatę na ten rok to ojciec będzie musiał oddać za poprzednie 4 lata dopłatę z rolnośrodowiskowych bo mu się powierzchnia zmieni którą podał we wniosku.zobaczymy co z tego wyjdzie w poniedziałek...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

który akt jest ważniejszy w przypadku wypełniania wniosku instrukcja czy rozporządzenie (rozumiem, iż ten drugi lecz instrukcja jest jego interpretacją) a ja mam problem z punktem 27 wniosku, otóż rozporządzenie określa, iż inwestycja jest realizowana na obszarze NATURA 2000 jeśli 50% użytków gospodarstwa jest położone na tym obszarze, jednak w instrukcji już tego zapisu nie ma, czy mając ponad połowę użytków na terenie NATURA 2000 w punkcji 14.2 wniosku mogę zaznaczyć "tak"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Ponawiam pytanie z 16 Kwietnia, Prosił bym tych którzy już korzystali z MGR o informację zamiejszczoną niżej:

Mam napisany wniosek na Inwestycje a w nim: Między innymi również Ciągnik Zetor Proxima 85 tylko że ja mam już na siebie Zetora 7341 z Turem z 2000r. wiec pewnie nie przejdzie Nowy Zetor bo mam 21 ha ziemi. Mam pytanie czy jak odrzucą ciągnik to i cały wniosek czy na te inne maszyny będzie się należał Zwrot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie... ale wrazie coś to zawsze możesz cignik przepisać na kogos z rodziny ale żeby nie był zameldowany w Twoim domu...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli hodowla/chów odbywa się w gospodarstwie rolnym (właścicielem stada jest rolnik - posiadacz >1ha UR) to nie jest to dział specjalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj