cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

To na tym to polega ale jak w tej chwili mam 15x9 obore i razem z nia polaczona szope z sianem 9x9 i w tym miejscu chcialbym postawic porzadna 30x10,2 i wlasnie jaka jest na to pula kasy?? Bo na mlodego rolnika bede chyba w nastepnym roku startowal i sie tym interesuje? Wiec pomozcie mi bo mam taki problemik.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Le[iej się zastanów u nas kilka osób nad tym myślało i nikt sie nie odwarzył. Każdy zdecydowałs ie na kredyt z lini ,,nowe technologie" ghdzie procent był 1,2 Jeden gosciu jest nawet pracownikiem ODR i wypełnia te wnioski. Mówił ze jest szereg dodatkowych absurdalnych wymagań które znacznie podwyższą koszty i do tego trzeba doliczyc wysokoprocentowy kredyt... a co do wymiaerów to prawda, kontroł jest bardzo szczegółowa w sąsiedniej wiosce z tego co słyszałem to obora by ła za krótka o 3cm i kasy nie zobaczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Ja też słyszałem, że na PROW lepiej nie budować murów. Lepiej kupić do niej wyposażenie na dofinansowanie.

I ponawiam swoje pytanie, czy nikt nie wie od kiedy można będzie składać nowe wnioski na modernizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Nowe wnioski na modernizacje bedzie mozna składać od 21 do 28 kwietnia 2009 r. Nabór oficjalnie ma być ogloszony 14 kwietnia 2008. A zamiast ponawiać pytania lepiej zajrzeć na oficjalną strone ARiMR. Tam wszystko jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Porada w stylu zajrzyj na strone agencji i nie ponawiaj pytań troszke mi nie pasuje do ogolnego sensu istnienia forum. Faktem jest, że 107 stron tematu to pewnie nikt nie czyta dlatego lepiej by było założyć nowy temat dotyczący nowego naboru a nie rozmow w stylu czy już dostaliście decyzje i kiedy wam wypłącili pieniądze. Chyba, że agrofoto służy głównie, z całym szacunkiem, do rozmow o podrywaniu dziewczyn, kawałach i sporcie. A teraz pytanie na które pewnie moge uzyskać odpowiedź w agencji lub odr, ale zamiast jechać, czekać i wypytywać postanowiłem napisać na forum rolniczym, a może przy okazji jeszcze ktoś, kto nie ma o tym pojęcia skorzysta. Zakładając, że mam bydło trzymane na głebokiej ściółce na zasadzie dziury w ziemi, i brak jest jakichkolwiek zbiorników na gnojówke, to zakup ciągnika i maszyn w ramach modernizacji moge zapić zimną wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Trzeba spełnic kryteria dobrostanu zwierzat, chodzi o odpowiednie naświetlnie, wentylacje... Te warunki sa szczegulowo opisane, ale trudno zeby je tutaj przepisywac.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

co do budowli na PROW, to nie bardzo bym komuś radział na to skałdac wniosek , ja złorzyłem na płyte obornikowa i zbiornik na gnojowicę, oraz na płyty pod biny , to tak sie czepiaja wszystkiego że szkoda zdrowia na to wszystko , jak nie jakies głupie wyceny prac które robisz , im ciagle nic nie pasuje , ja dostałem dzis tel z ar i pani mi jeszcze dzien przed podpisasniem umowy kazał jeszcz kilka paierków ze starostwa pow na budowe pozwolenie odswierzone bo to stare juz termin minoł i zeby czerwona pieczątke przystawic ze jest nadal aktualne, itp ale juz jestem krok od pisiu pisiu, i realizuje I etap, a jeszcze jak bym nie miał budowli to umowe bym juz dawno podpisał a tak będe jeden z ostatnich , a wniosek miałem 17__,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Panowie a brał ktoś pieniądze na otworzenie jakiegoś własnego przedsiębiorstwa? Czy są jakies wymagania co do lokalizacji np. własna gmina? Ile konkretnie można uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jakie sa te wymagania co do dobrostanu zwierząt itp, moze ktoś ma link gdzie o tym mozna poczytac??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

A ja mam takie pytanie.Chce składać wniosek teraz w kwietniu i mam takie pytanie co do podawania wymiarów budynków. Mianowicie podajemy powierzchnie urzytkową (czyli wymiary pomieszczeń) czy wystarczy powierzchnia ogólna budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Chciałbym postawic hale stalową na nowy nabór czy w tym krótkim czasie na złozenie wniosku jest możliwe skąpletowanie dokumentów?Jakie dokumenty musiał bym złożyc czy sam kosztorys, oferta sporzadzona przez firme wystarczy czy musi byc zaraz pozwolenie rysunek itp na dzień składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Ale z którego działania chcesz korzystac? Napisz konkretnie, bo PROW to jak wiadomo temat rzeka i ma dużo rozwiązań skierowanych do rolników. Ja zakładam, że chodzi ci o program Modernizacja gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Witam, ponawiam pytanie dot zakupu maszyn używanych w ramach PROWu - czy naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?

Czy maszyny używane mogą nabywać jedynie osoby prowadzące działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

proponuje zalozyc nowy temat na nowy prow... a w starym niech zostana osoby ze starego prowu i pisza o tym co sie dzieje po podpisaniu umow a w nowym bedzie sie pisac o nowym prowie. burdel sie zrobil niesamowity.... niech jakis mod nad tym pomysli! Druga sprawa to to ze odpowiedzi na te pytania sa zawarte w tych 108 stronach wątku ale nikt nie wie ze na dole jest opcja szukaj i sie tam szuka wiec kazdy pisze swoje pytanie typu: kiedy jest nowy nabór? 10 razy juz pisalismy... ja osobiscie tez juz pisalem! wystarczy poszukac!

 

 

Jezeli nie wiesz co to jest strona ARIMR i tam nie potrafisz znalezc odpowiednich informacji to nie licz ze uda ci sie przejsc PROW! Najpierw odwiedzajcie strone ARIMR a potem zadawajcie glupie pytania na AF

 

wiekszosc ludzi w tym temacie interesuje juz tylko numer podpisanej umowy, kiedy przelewy, kiedy kontrole i co na nich sprawdzaja! Nikt z nowych nie zna tego tematu, i ja tez nie wiem co gdzie jest chociaz czytam go systematycznie od pierwszej strony i zawsze staralem się dzielic informacjami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Panowie jak już chcecie błysnąć mądrym komentarzem to po raz kolejny zwracam wam uwage na fakt, iż PROW jest to szereg instrumentów, nazywanych działaniami które mają umożliwić rolnikom czerpanie dotacji z UE. Najbardziej znanymi działaniami są ONW, MŁODY ROLNIK, PŁATNOŚCI ROLNOŚRODOWISKOWE, ZALESIENIA, MODERNIZACJA GOSPODARSTW (sorki za capsa ale niektórzy naprawde nie rozumieją). dlatego też pomysł założenia nowego wątku o PROW jest co najmniej zabawny bo wszyscy i tak będą pisać tylko o MODERNIZACJI a pozostałe działania będą umieszczać w oddzielnych wątkach. Idąc więc za logiką założyłem nowy temat pod tytułem MODERNIZACJA W KWIETNIU czyli nowy nabór 2009 na modernizacje gospodarst rolnych w ramach jednego z działań PROW 2007-2013, i naprawde nie rozumiem dlaczgo spotkało sie to z dość zdecydowanym oporem. I ponawiam apel o to aby komentarze w stylu "wejdź na strone agencji a nie pytasz na forum " pozostawić do własnego przemyślenia i wyciągniecia odpowiednich wniosków. Pytanie do modów- ile trzeba krytykowac, żeby dostać oficjalny tytuł "Gigix-największy pieniacz na forum" :) pokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

sluchaj jak mozna po 100 razy pytac kiedy jest nowy nabór jezeli wszedzie sie o tym trąbi: w telewizji, na AF i na stronach agencji. dlatego pytanie kiedy jest nabór jest bez sensu zwlaszcza ze juz kilka razy bylo odpowiadane!

 

ja proponowal bym stworzenie dodatkowej zakladki PROW a w niej wszystkie osie wyszczególnione i wszystkie dzialania odzielnie oby ten co bierze na rente strukturalna nie mieszal sie z tymi co na mlodego i z tymi co na modernizacje. dobrze zrobione subforum PROW starczylo by na dlugie lata.

 

A zalozenie tematu "modernizacja w kwietniu" to pomysl bardzo dobry ale krótkoterminowy i jego wykonanie jest do bani... trzeba bylo to nazwac pelną nazwą i dac date z miesiaca i roku, a tak to temat zalozony od tak dla odwalenia i malo zwraca na siebie uwage! np: "Modernizacja Gospodarstw Rolnych, kwiecien 2009"

 

 

nowy nabór jest przewidziany wstepnie na: 21.04.2009 i wiecej nie zadawac tego pytania! na stronie ARIMR ta notka wyrózniona jest na CZERWONO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

cihu masz moje popracie.

nowe subforum o nazwie PROW i tam kazdy temat porusza jedną konkretną sprawę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
Chciałbym postawic hale stalową na nowy nabór czy w tym krótkim czasie na złozenie wniosku jest możliwe skąpletowanie dokumentów?Jakie dokumenty musiał bym złożyc czy sam kosztorys, oferta sporzadzona przez firme wystarczy czy musi byc zaraz pozwolenie rysunek itp na dzień składania wniosku?

 

 

Ale z którego działania chcesz korzystac? Napisz konkretnie, bo PROW to jak wiadomo temat rzeka i ma dużo rozwiązań skierowanych do rolników. Ja zakładam, że chodzi ci o program Modernizacja gospodarstw.

Oczywiście chodzi o modernizacje gospodarstw nowy nabór, chyba łatwo to wywnioskowac z tresci pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

wczoraj byłem w agencji odnośnie poprawki wniosku o płatność i dowiedziałem się że kontrola nie koniecznie musi byc ale jak już jest to sprawdzają zakupiony sprzęt faktury przelewy i tabliczki znamionowe. Mogą tez zmierzyć jeden budynek i wsio żadnego mierzenia okien stanowisk czy innych rzeczy. Wniosków nie można ściągnąć z stron agencji bo mogą jeszcze ulec zmianie ale w dniu ogłoszenia naboru będą dostępne. I co najważniejsze sprzęt na który złożony jest wniosek trzeba zakupic nie będzie możliwości zmiany tak jak to było teraz więc miejcie to na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Jak to jest jeżeli teraz mam we wniosku obszarowym wpisane np. 20 ha i wydzierżwiłem teraz kolejne 20ha i dopiero teraz wpisze je do wniosku to czy w przeliczaniu mocy ciągnika uwzględniom mi te 20 ha dzierżawy?? Czy tylko te co już były ujente płatnością??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Smutna rzeczywistość ARIMR, ale także innych urzędów jest taka, że urzędnicy tam pracujący zwykle mają co najmniej blade pojecie o swoich obowiązkach a ich odpowiedzi zwykle ograniczają sie do cytowania ustawy bez zrozumienia jej treśći lub ewentualnego dopasowania do poszczególnych przypadków. Często także jest ten problem, że urzędnik nie chcąc wyjść na laika większeg niż interesant zaczyna fantazjować,podpierać swoje fantazje poważną miną i przekonaniem o słuszności swojej wypowiedzi. Wynika to z tego, że nie ponoszą oni żadnej odpowiedzialności za wprowadzenie w bład a przepisy zmieniają sie zbyt często aby chiało im sie je analizowac. Dlatego też Marti565 zanim podasz tak wielce optymistyczną informacje powiedz czy pochodzi ona od osoby która takie kontrole przeprowadza, ewentualnie ta osoba ma wszystkie niezbędne i sprawdzone informacje dotyczące tych kontroli. Wspomniec także należy, że kontrolerzy często sami nie znając swoich praw i obowiązków potrafią przekroczyć swoje kompetencje nieumyślnie prowokując niepotrzebne sytuacje. Dlatego też jestem zdania, że o takie rzeczy to zdecydowanie powinno sie pytać rolników którzy posiadali już kontrole i po zebraniu wielu informacji wyciągnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

jak bys poczytał trochę tego tematu to tez byś wiedział że kilku tu już wypowiadało sie podobnie o kontroli jak ja z ta róznicą że oni kontrole już mieli i zaden nie pisał że urzędnik sprawdzał wymiary okiem czy innych rzeczy.

P.S widzę że chyba też nie czytasz tematu a tylko ostatnie wypowiedzi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Czytam i były opinie, że kontrolerzy potrafili mierzyć nie tylko wymiary stanowisk ale także poziom natężenia oświelenia czy zawartośc amoniaku w powietrzu. A takie stwierdzenia, że kontrole ograniczą sie do sprawdzenia stanu posiadania maszyn wywołają hura optymizm u ludzi którzy potrafią podjąć ważną decyzję tylko w oparciu o jeden post przeczytany na forum, a nie wątpie, że tacy ludzie sie zdarzają. Ogłoszenie naboru już było. Jakiś tam minister mowił, że mimo iż wnioski mają jeszcze dopisek "projekt" można je pobierać bo sie nie zmienią, ewentualnie nieznacznie. Sądzę że są użytkownicy którzy podejmują decyzje, często bardzo ważne, w oparciu o rzeczy wyczytane na forum. Jeżeli traktujemy sie poważnie to piszmy rzeczy tylko pewne i sprawdzone. To są ważne sprawy i sądze, że nie ma tu miejsca na fantazjowanie. Marti565 może źle mnie zrozumiałes. Moj post nie dotyczył tego , że ty sie mylisz, tylko, że trzeba podchodzić z dystansem do tego co mowią urzędnicy na temat spraw które im nie podlegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj