cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szynszyl    0

Czy składal ktoś wniosek na utwardzenie placu.? Potrzebne jest pozwolenie na budowe ,czy tylko zgłoszenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Wniosek ma być wypełniony we wszystkich wymaganych polach (wszystkie takie pola będą odpowiednio oznaczone) w przeciwnym razie będzie faktycznie odrzucony bez żadnej możliwości poprawki. Więc w nowym naborze trzeba uważnie wypełniać wniosek, bo faktycznie będzie można odpaść za bzdurę. Radzę zwrócić uwagę na oświadczenia współposiadcza, jeśli taki jest ono jest wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

Mam pytanie do osób które realizowały (realizuja) działanie: "Modernizacja gosp...."

Realizując inwestycje w postaci zakupu nowych maszyn ( np. ciągnik, przyczepa rozrzutnik, etc.) i wypełniając PRG jako cele deklarowaliście może "poprawe sytuacji w zakresie warunków higieny i bezpieczeństwa produkcji"? Pytam bo chciałby sie dowiedzieć czy taki cel jako jedyny jest akceptowany w przypadku zakupu tego typu maszyn, czy konieczny jest równiez "wzrost wartości dodanej brutto w gospodarswie"?

Jak to wygląda w praktyce i jak ustosunkowuja sie do tego pracownicy agencji?

z góry dziekuje za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja mam inne pytanie ,szykuje sie do kompletowania dokumentów pod nowy nabór i czy ktoś wie ile jest ważny odpis z wieczystych ksiąg .Czy moge już teraz je wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chyba jak sie nie myle to 3 miesiace. Ale nie jestem pewien.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

czy słyszał ktoś o tym że agencja dała możliwość zwiększenia wartości wniosku o 10% ze wzgledu na tak długi okres wdrażania działania i wzrost cen maszyn??


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

10% kwoty ktora zadeklarowales w 2007 mozesz przekroczyc bez pisania uzasadnienia to o to ci chodzi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

10% niemozliwe... wzrost o 10% mozliwy jest na cenie poszczegolnych sprzetów ale calosc musi byc identyczna jak zadeklarowana w 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

odnośnie utwardzania podwórka to tylko zgłoszenie :) ja tez będe teraz składał między innymi na utwardzenie podwórka,wczoraj gostek był wymierzylismy wszystko i ma to wrysowac w mapke,ale juz na inne budowlanki typu silosy trzeba pozwolenie :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Przekroczenie limitu o 10% na całości inwestycjii jest dopuszczalne bez podawania wyjaśnień. Tak samo było w poprzednich edycjach tego typu programów. Natomiast jeśli ktoś przekroczy zadeklarowany limt to i tak uzyska maksymalnie taką sume zwrotu jaka była zadeklarowana przy składaniu dokumentów w 2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no czyli laczna kwota ktora zwróca to ta zadeklarowana w 2007 i nic wiecej nie da sie wyciagnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Dokładnie. Jak kupisz tanszy sprzęt niż zadeklarowany, otrzymasz mniej pieniędzy, ale jak kupisz droższy to kase o, którą przekroczysz zadeklarowany w 2007r limit, dokładasz w 100% z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

czyli jest tak jak myslalem... wniosek o platnosc jest juz zlozony, kwota dofinansowania zostala oczywiscie przekroczona, dlatego tak sie dopytuje tą sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja juz wziołem oferty pod nowy prow i na proxime 84coś tam do zapłaty 147 a na ofercie 215tyś ,czyki zapas elegancki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To Ci powiem kolezko ze Ci ta oferta nie przejdzie bedziesz mial za duza roznice wobec innych, przekonasz sie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

najlepiej weż sobie dużo opcji dodatkowych, ale żeby nie były wyszczegolnione w ofercie... zapas powinieneś mieć wystarczając..:) bo to faktycznie moze być za duża roznica...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pomyłka,oferta bedzie na Lambo R3 za 215tyś a do zakupu to pójdzie proxima za 145tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No mysle sobie, bo to wygladalo na oko tragcznie odrazu poszdlbys do poprawki ;/.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

oferta na lambo bo może coś euro stanieje albo co to będzie jakaś alternatywa do zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dobrze myslisz ja tez juz nazbieralem ofert na maszynki;d


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
pomyłka,oferta bedzie na Lambo R3 za 215tyś a do zakupu to pójdzie proxima za 145tyś

jak złozysz na lambo to bedziesz musiał je wziąć i nie zmienisz na proksimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eta    0

panowie ja tu nowa

wiem ze moje pytania troche śmiechowe,bo z tego co czytam to Wy juz zaprawieni ''w boju'' z PROWem,a wiec chciałabym skorzystac z Modernizacji...tyle ze jak sie za to zabrac.Od czego zaczac i gdzie kierować pierwsze kroki.Dodam ze u mnie dosyc trudno znależć dobrego doradce,tym pardziej ze nie mam zprecyzowanych pytań i poprostu mnie olewaja.pytam wiec was i uprzejmie prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

czy ktoś zna ilości hektarów aby móc składać wniosek na zakup ciągnika 70-75KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Mi powiedzieli że na hektar przyznają 5km, najwięcej mogą 5,5km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj