cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

dyczkowski    3

Koledzy powiedzcie jak ktoś wam morze sie przyczepić do wielkości stanowisk itp jak do chlewni, czy tam obory jedynie kto ma wstęp to Ja, właściciel i lekarz Powiatowy :) Wogóle tych ludzi tam nie wpuszczać :) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
To znaczy że już nie można składać wniosków??

to są wnioski z listopada 2007, nowy nabór jeszcze nie ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Mniej więcej ile trzeba czekać po złożeniu wniosku na decyzję o przyznaniu pieniążków? Naturalnie mam na myśli sytuację w której nie trzeba nic we wniosku poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
To znaczy że już nie można składać wniosków??

 

Miałem na myśli, że składałem wniosek jako jeden z ostatnich w naborze w listopadzie 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6
można utwardzić podwórko z działania "modernizacja gospodarstw rolnych"?

Tak , u nas tak robili , wlicza się w to cena materiałów i robocizny .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis sie dowiedzialem ze wnioski beda ogolnie dostepne 14 dni przed rozoczeciem naboru totalny debilizm z ich strony :/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrystian    0

przy nowym naborze na PROW wnioski muszą być kompletne bez żadnych błędów... nawet drobny błąd dyskwalifikuje wiosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

pewnie będzie tak jak przy ostatnim naborze tzn., aby wniosek został zakwalifikowany do przyznania pomocy, ewentualnie do poprawek, musi zawierać trzy podstawowe dokumenty:

1. ksero dowodu tożsamości

2. plan rozwoju gospodarstwa - musi być jako taki, póżniej ewentualne poprawki

3. wyliczenie wielkości ekonomicznej gosp. - t.j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wlasnie przed chwila gadalem z facetem w agencji co moj wniosek rozpatrywal i wcale nie bedzie tak ze za blad twoj wniosek bedzie odrzucony, bzdura. Jezeli nie bedziesz mial wszystkich wymaganych dokumetow to owszem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrystian    0

w obecnym PROW mogłeś poprawiać wniosek kilka razy (w tym dostarczać brakujące dokumenty) w przyszłym tak nie będzie!

wniosek ma być kompletny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Musisz złożyć 3 podstawowe dokumenty, które wymieniłem wcześniej. W zrobieniu ksera dowodu raczej trudno popełnić błąd. W PRG raczej powinny być wymienione przewidziane zadania i ich koszty (dane wnioskodawcy również). W wyliczeniu ESU też powinna powinna pojawić się jakaś liczba - jej wyliczenie może być błędne.

Resztę uzupełnisz\poprawisz po wezwaniu z agencji. Wiem o przypadku odrzucenia wniosku z powodu braku podpisu na jednym z dokumentów, ale po odwołaniu do sądu ARiMR przyjęła wniosek do ponownego rozpatrzenia.

 

Do kkrystian: o tym, że wniosek musi być całkowicie kompletny słyszę przy okazji każdego naboru, również tego ostatniego, a kończy się to zawsze na możliwości dokonywania poprawek i to się raczej nie zmieni.

 

Teraz zauważyłem, że w moim poście często pojawia się słowo raczej - do końca to nie wiadomo jak będzie. Ostatni przykład z rentami strukturalnymi, wcześniej MRiRW przebąkiwał coś o podniesieniu świadczeń, teraz wiadomo że raczej (słowo zostało użyte z premedytacją) rent nie będzie (w najlepszym wypadku będą dwa nabory).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Do kkrystian: troche sie mylisz z tym co piszesz. Podam ci dwa przykłady: składałem wniosek i w kwocie mlecznej kobieta przestawiła cyfry zamiast 96 tys napisała 69 ty bądz wartość ciągnika zamiast 120000 to 12000 (podaję cent orientacyjnie bo dokładnych nie pamietam) to proste błędy ale watpie aby dyskwalifikowały takich jak ja. Drugi przykład dotyczy wniosku a mianowicie jest taka pozycja jak planowany termin zokończenia etapu i tych etapów było bodajże 8 każdy miał wpisane przybliżone terminy ale że wnioski leżały długo terminy te minęły a więc już był błąd i to nie z naszej winy. Tak miałem tez i ja i oczywiście do poprawki. Błedy beda zawsze i to będą tolerować co innego jak nie dostarczysz wymaganych dokumentów lub nmie będziesz mógł skorzystać z dofinansowania wtedy inna bajka. Zastanawia mnie jeszcze jedna sytuacja. ktoś powiedział że brac oferty na grogie sprzety a potem zmienic na tańsze i zaoszczędzić ale ja tego nie widze żeby to przeszło tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis sie dowiedzialem w agencji ze na 12 ha ornej moge dostac silosy 28 i 60 ale musze napisac ladne uzasadnienie:D,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

A co rozumiesz poprzez słowo "zaoszczędzić". Bo Ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, czy dealer może nam wystawić na fakturze cenę wyższą niż w rzeczywistości zapłaciliśmy?. Pytam czysto teoretycznie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Moze faktura to jest nic ale musisz udowodnic w agencji wkoncu przelewami.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Powiem tak- rok temu kupowałem na kredyt krowy, dogadałem się z firmą wystawili wyższą cenę, bank przelał kasę a firma oddała mi różnicę pomniejszoną o vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
A co rozumiesz poprzez słowo "zaoszczędzić". Bo Ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, czy dealer może nam wystawić na fakturze cenę wyższą niż w rzeczywistości zapłaciliśmy?. Pytam czysto teoretycznie <_<

znalazłem dwa takie posty

-,,w zestawieniu finansowo rzeczowym najlepiej jest podawać maszyny w przedziale, bo zawsze jest pole manewru. zapytanie ofertowe zawsze bierz na full wypas JD, a osprzęt zagraniczny w max opcji. Potem złożysz wyjaśnienie że mniej zapłaciłeś, przynajmniej nie będziesz miał problemu ze wzrostem cen, bo będziesz miał zapas,,

-,,Ta samo jak ja, traz bralbym oferte na FENDTA i wybieral sobie w ofetrach a tak jestem juz skazany od poczatku,,

i teraz chodzi mi o to czy jak złozysz wniosek na sprzet w nowym naborze to skąd będziesz mieć gwarancje że możesz zmienic np ciągnik na inny jak przy naborze pierwszym w 2007 roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Witam. Chciałbym zapytać Was w którym momencie należy dostarczyć do ARiMR wycenę rzeczoznawcy używanej maszyny, bo chyba nie przed podpisaniem umowy - jak twierdzi mój znajomy doradca. Oznaczałoby to tyle, że muszę zawieść rzeczoznawcę do sprzedającego maszyny i on tam robi wycenę :) gdyż przed podpisaniem umowy nie mogę kupić maszyny bo później nie dostanę zwrotu za nią. Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Ile zapłaciliście za zrobienie wniosku i planu gospodarstwa na Modernizację bo przymierzam się do złożenia wniosku w nowym naborze i che rozeznać ile muszę zabulić za dokumentacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja zaplacilem we wczesniejszym 600 zl dla znajomego ale wiem ze zrobienie wniosku chodzilo do 2,5 tysiaca.

 

A tak szczerze to wez na necie beda juz podane wnioski do obrobki z koncem marca wiec wezmiesz sobie i takie banialuki jak oni tam wypelnija jam wypelnisz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj