cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamj24    8

Sprecyzuj pytanie bo z tego wynika że chcesz coś budować na nieruchomości sąsiada. Do tego jest ta zgoda. Jak realizujesz na swojej nieruchomości to sąsiadowi nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

CYTAT(beorn @ Mar 4 2009, 16:42 )

a ja mam takie pytanko(nie wiem czy w tym temacie powinienem) - dzis mi ktos powiedzial ze jak dostane( a raczej rodzice) dofinansowanie z prow to przez 5 lat starsi nie beda mogli przejsc na strukture - prawda to?

 

Nie musisz czekac 5 lat wystarczy złozyc wniosek do agecji z prosbo o przepisanie na ciebie majątku gospodarstwa wraz z jego zobowiozaniami. Ja dodatkowo dołączyłem zaswiadczenie ze szpitala ze stan zdrowia rodzicow nie pozwala na prowadzenie gospodarstwa i mam juz na siebie 65ha a rodzice na strukturze.

 

Pozdrawiam

ps. sorki za wczesniejszy post (pomylka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Mam pytanie czy podczas zakupu ciagnika na prow jego parametry poza mocą podaną w ofercie mogą ulec zmianie ( np. szerokośc ogumienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wez zlituj sie i nie pisz glupot juz z tymi oponami, moge ci podac taki sam przyklad jak twoj koncowki belek kulowe czy hakowe potezna roznica. We wniosku ma grac moc i parametry na takie glupoty nie zwracaja uwagi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Kobra89, troszkę poirytowałeś się na Piterr`a za te opony, a sam piszesz dość lakonicznie, że ważna jest moc i .......parametry, czyli np. parametry opon. Napisz o jakich parametrach oprócz mocy mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

panowie jak składacie wniosek na modernizacje na ciągnik rolniczy to idzcie do delera i poproście oferte żeby wam wpisał ciągnik rolniczy bez żadnych marek typuw ,i przedział mocy np. od 80 do 120 wzależności kto na jaki ma ochote wyposażenie komfortowe i cena ciągnika zawyżona oczywiście żeby pużniej nie było problemuw w razie podwyżek ,,a pużniej przy rozpatrywaniu takiej oferty nie ma problemuw ze zmianami i wyjaśnieniami bo wszytsko ogulnikowo jest zawarte .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Jeśli chodzi o zmiane parametrów to chodziło mi oto że u jednego dilera który robił mi oferte to ciągnik był wyposażony w mocniejszy podnośnik , szersze ogumienie , haki cbm. I to wszystko było w wyposazeniu standardowym a z tego co ja wiem i dowiedziałem się teraz od innego dilera i z strony New Hollanda to w wyposażeniu standardowym tego ciągnika nie ma tych rzeczy i teraz jak w ofercie on mi powypisywał te zawyżone parametry a sprzeda mi ciągnik bez nich to czy ARiMR nie będzie się czepiać. Dokładnie chodzi mi o model TD5020 gdzie udźwig podnośnika nie wynosi 3500kg a 3000kg nie ma cbm-ów są tylko za dopłatą i ogumienie jest 14,9 a nie 16,9.tył. Pytam ponieważ wiadomo że wystawiana oferta nie stanowi umowy handlowej i czas jej ważności w moim przypadku wynosi 6 ms. a więc dawno minął.

A co do wypowiedzi kobra 89 to zlitować się można tylko do twojej wypowiedzi ,, We wniosku ma grac moc i parametry na takie glupoty nie zwracaja uwagi."A niby szerokość opon to co to jest jak nie parametr ciągnika według ciebie?

Dzięki innym użytkownikom za odp.pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ma się zgadzać parametr który podałeś w zestawieniu finansowo rzeczowym, w przypadku ciągnika jest to TYLKO moc, a ta szerokość opon jest właśnie "głupotą", która nie ma żadnego znaczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
jezeli jest dwóch wlascicieli na jednej dzialce siedliskowej a ja che otrzymac doplaty na maszyny z prow a drugi wlsciciel nie che podpisac oswiadczenia http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Zgoda...eruchomosci.pdf ( tu ono jest pokazane) czy da sie obejsc ta zgode by otrzywac doplaty z prow?

 

 

Skoro bierzesz maszyny to zgoda sąsiada Ciebie nie dotyczy, jest ona potrzebna do inwestycji np w budowanie obory, płyty obornikowej itp na wspólnej działce. Według mnie nie wypełniasz tego załącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

zgoda dotyczy tylko operacji trwale związaną z daną dzialką /budowa,remonty nasadzenia wieloletnie/nie dotyczy zakupu maszyn


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt niewie czy może wystąpiły jakieś zmiany co do tabliczek... jesli tak to jakie...????


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
zgoda dotyczy tylko operacji trwale związaną z daną dzialką /budowa,remonty nasadzenia wieloletnie/nie dotyczy zakupu maszyn

 

ja uważam że zgoda jest potrzbna,bynajmniej tak było przy SPO , a teraz nawet do renty strukturalnej jest potrzebna zgoda współwłaściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Powiedzcie mi jak to jest z prasą rolującą, bo doradca powiedział, że jeśli się nie ma łąk to się nie dostanie na modernizacje, mamy około 1h łąki, a reszta to pola, a głównie do słomy nam potrzebana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bzdury opowiada ten doradca :P

Co do zgody współposiadacza działki, to nie jest ona wymagana, chyba że jest to równocześnie współposiadacz gospodarstwa rolnego, wtedy tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ile masz tego pola?? Bo niby belarka przysluguje od 20 ha, ale to sa tylko glupie spekulacje ze strony naszych doradcow i ludzi ktorzy robili nam wnioski mialem podobny problem i przez tego za przeproszeniem durnia zostalem wyrolowany na cacy. Gdyz w realiach agencja kazdemu przyznaje maszyny takie jak chcemy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

10 h ornego swojego i to jest w dopłatach, a mam też około 12 dzierżawy, a to nie jest w dopłatach. Chyba powinni dać. A ci goście z doradctwa to tacy są, że nie pomagają tylko utrudniają, chcą jak najmniej zrobić za ten 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie ale nie wiem jak to u ciebie z belarka wyapli masz zamalo ziemi. Zreszta zawsze mozesz sie wytlumaczyc na miejscu w agencji ze np. siejesz poplony i je jeszcze raz zbierasz, poprostu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A jeśli okazałbym im umowy, że dzierżawię te ziemię to wtedy będzie inna sytuacja, czy oni biorą to z dopłat bezpośrednich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja np. pokazalem swistek z doplat ale jak masz notarialnie zrobione umowy dzierzawy to mysle ze nie masz rzadnych problemow.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj