cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzenio    17

... i po kontroli. Byli, numery seryjne sprawdzili, budynki pomierzyli, certyfikaty posprawdzali, faktury też, podwórko całe obeszli, i znależli 1 bańkę po oprysku na opryskiwaczu stała, pusta oczywiści, głowe troche zmyli i szybko zaniosłem ją do magazynku. Bardzo mili Panowie. Jak wszystko macie ok w papierach i na podwórkach to nie ma czego się bać. Pozdrawiam.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

kupował ktoś beczke joskina na ten PROW jak przeszła kontrola ,bo ja mam ja zamówiona i tu problem że ona jest bez homologacji :D

czy agencja sie do tego nie doczepi??? ;)


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

homologacja jest potrzebna na maszyny które się rejestruje w urzędzie komunikacji, tak mi mówił doradca, mi na Merprozeta nikt homologacji w agencji przedstawiać nie kazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

czy ktoś mi może opisać tak sensownie, jakie zmiany można wprowadzić do wniosku, jeśli przed podpisaniem umowy z agencją bedziemy w takiej sytuacji ze jest mniej $$$... mam takie osobne pytania na ten temat:

1:czy można zmienić we wniosku, przed podpisaniem umowy, marke ciągnika, cene i ewentualnie moc (rozumiem że na tańsze i mniejsze można)???

2:czy jest taka opcja, jeśli przyjdzie mi do podpisania umowy i bede chciał ją przełożyć na podpisanie za rok lub dwa???

3:ile wy czekaliście na realizacje wniosku (zakup maszyny) czyli od złożenia wniosku do kupna i zwrotu $$$ ???

 

proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam

Mam pytanie do osób które przeszły już kontrolę. Czy podczas pomiarów budynków kontrolerzy mierzyli tylko obrys budynków czy też wymiary okien , bram , drzwi itp. I czy jest jakaś tolerancja błedu pomiaru. Za odp. z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Homologacje albo certyfikat trzeba mieć na każdą maszynę, ja mam, a kazali tylko pokozać od jednej i nie był to ciągnik.

Mi mierzyli tylko obrysy, ale ja mam tylko produkcję roślinną, wiec nie wiem jak to jest gdy są zwierzątka. Pewien poziom błędu jest ale lepiej zmierzyć co do cm!


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dla mnie całe to mierzenie budynków to jedna wielka porażka po co im to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
czy ktoś mi może opisać tak sensownie, jakie zmiany można wprowadzić do wniosku, jeśli przed podpisaniem umowy z agencją bedziemy w takiej sytuacji ze jest mniej $$$... mam takie osobne pytania na ten temat:

1:czy można zmienić we wniosku, przed podpisaniem umowy, marke ciągnika, cene i ewentualnie moc (rozumiem że na tańsze i mniejsze można)???

2:czy jest taka opcja, jeśli przyjdzie mi do podpisania umowy i bede chciał ją przełożyć na podpisanie za rok lub dwa???

3:ile wy czekaliście na realizacje wniosku (zakup maszyny) czyli od złożenia wniosku do kupna i zwrotu $$$ ???

 

proszę o odp

 

Ja zmieniałem markę ciągnika, tylko co do mocy to powinieneś zadzwonić do osoby oceniającej twój wniosek bo można podchodzić do tego różnie np. jeżeli ciągnik był o mocy np. 100 km bo miał współpracować z konkretną maszyną, która takiej mocy wymaga i też jest opisana we wniosku to trudno w takim wypadku uzasadniać kupno ciągnika o mniejszej mocy. Zmiany musisz wysłać wcześniej a jeśli już raz dokonałeś zmiany to kolejna zmiana to już aneksowanie umowy.

W umowie podajesz termin realizacji przedsięwzięcia masz na to 2 lata. Podpisania umowy za bardzo nie możesz odkładać, bo jak dostaniesz zawiadomienie o stawieniu się do podpisania umowy to masz na to 14 dni, możesz ten termin przedłużyć do 1 miesiąca. Agencja ma 3 miesiące na realizacją płatności po złożeniu przez ciebie dokumentów o płatność, chyba o to ci chodzi a nie o termin rozpatrywania wniosku, który wynosił w tej edycji 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli posiadam gospodarstwo o pow 30hektarów i mam na siebie zarejestrowany ciągnik o mocy 80km to ile bym musiał posiadać ziemi żeby si ubiegać o dofinansowanie na ciągnik o mocy 120km?I czy przy hodowli w razie kontroli są sprawdzane tylko obrysy budynków czy i też poszczególne wymiary np: okna, drzwi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Posluchaj okna to masz miec 18 cm2 na 1 metr2 posadzki,

A na 30ha zapomnij o ciagniku 120 km odrazu ci mowie, A z ktorego roku jest ten 80km ciagnik co masz?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

3 km mechaniczne na jeden hektar jak uda ci sie 3,5 to bedziesz skakal z radosci ale niby maja juz te ograniczenia zniesc ponoc tak slyszalem


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

stale zadajecie stare pytania. 1ha to od 3 do 5 KM najczesciej sa to 4 KM/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0
Posluchaj okna to masz miec 18 cm2 na 1 metr2 posadzki,

A na 30ha zapomnij o ciagniku 120 km odrazu ci mowie, A z ktorego roku jest ten 80km ciagnik co masz?

ja na 37 ha dostałem 160 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy te ha to są liczone tylko orne czy jak u nas mamy sadownicze wieloletnie to tez się liczą.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Posluchaj okna to masz miec 18 cm2 na 1 metr2 posadzki,

A na 30ha zapomnij o ciagniku 120 km odrazu ci mowie, A z ktorego roku jest ten 80km ciagnik co masz?

 

 

Ciągnik ma 2 lata, a jak gdybym przerejestrował go na kogoś innego??To wtedy mógł bym sie ubiegać o ciągnik 120km??

Na razie to są tylko rozważania, ale gdyby cena mleka się podniosła to by wtedy sie zastanawiał na poważnie,Napisałeś o wymiarach okien, a przy hodowli bydła nie są ważne jeszcze inne wymiary np stanowisk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrafisz uzasadnić potrzebę to można się ubiegać o więcej KM/ha.

Ja bez problemu dostałem 7 KM/ha-gospodarstwo warzywnicze.

 

 

 

25.01 wniosek o płatność i 27.02 kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Czy składająć wniosek na MGR trzeba w tym wniosku dokładnie określić jaką maszynę i jakiej marki ma się zamiar kupić?

Np. ciągnik JD 80KM czy można sobie zostawić większe pole do działania wpisując we wniosku: ciągnik o mocy 70-90KM?

 

No i jak się ma do tego to Zapytanie ofertowe? Tam przecież trzeba konkretnie podać marke, typ, model itp. maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w zestawieniu finansowo rzeczowym najlepiej jest podawać maszyny w przedziale, bo zawsze jest pole manewru. zapytanie ofertowe zawsze bierz na full wypas JD, a osprzęt zagraniczny w max opcji. Potem złożysz wyjaśnienie że mniej zapłaciłeś, przynajmniej nie będziesz miał problemu ze wzrostem cen, bo będziesz miał zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Dzięki bOgdan, ale jeżeli wniosek rozpatrzą pozytywnie to maszyny trzeba kupić od dilera który wystawił zapytanie ofertowe czy można kupić od dilera który sprzeda po niższej cenie? (zauważyłem, że co niektórzy się scfanili i jak wiedzą, że na prow to kiepsko można z nimi negocjować co do ceny...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kupujesz gdzie chcesz i co chcesz, byle tylko zachowany był przedział który podałeś w wniosku. Teraz już mogę doradzić, ale sam troszkę swój PROW zwaliłem... za późno agrofoto znalazłem w necie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj