cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Avendrion    40
takie małe pytanie a propos przyszłego naboru na "PROW'!!!

jestem ciekaw czy będziecie brać udział w nowym programie?

zważywszy na obecną sytuacje w rolnictwie, spotykam sie z opinią ,że przyszły nabór nie będzie tak oblegany jak obecny!

 

Ludzie dają szansę to trzeba skorzystać ;] Już drugi raz ;p

 

 

@kobra89

 

ale to przecież trzeba czekać jakiś tam okres żeby skorzystać z następnego.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Jeśli chodzi ci o karencję to obowiązuje ona program SPO a nie PROW to znaczy że biorący udział z PROW mogą składać wniosek co roku jeśli nie wykorzystali pełnej sumy 300 tyś zł zwrotu


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bez problemu zgodzili się na taką zmianę? Jeśli tak, to napisz jaka jest procedura wyceny używanej maszyny. Jeżeli był rzeczoznawca, to skąd (ktoś wskazuje), w którym momencie (przed zakupem, czy po), jak wycenia (zawyża, zaniża) itp.?

rzeczoznawce bierzesz aby mial uprawnienia do orzekania o maszynach rolniczych akceptowane przez arimr.nam osoba polecila co wnisek wypelniala. (jak jest)jak masz maszyne kupiona,przyjezdza,robi foty.)spisuje nry silnika jak jest) i ramy i sporzadza opis i uzasadnienie ceny.cene faktyczna wstawia jaka jest wartosc maszyny na rynku.0 problemow.dzwon do osoby co twoj wniosek rozpatrywala i ona Ci wytlumaczy co i jak i gdzie i kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mój wniosek od strony formalenj jest załatwiony a jutro na 13 mam juz zapowiedzianą kontrol :)

Miał juz ktos taka? nie wiecie co sprawdzali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Zetor 6441 masz na myśli kontrole po złożeniu wniosku o płatność? Czy kontrolują Cię jeszcze przed podpisaniem umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Mam pytanko, gdzie i jak mają wyglądać te tablice że korzystałem z pomocy?

Ma może ktoś już je założóne?

Gdzie sie dowiedzieć jak one maja wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Nowy nabór na modernizację- ma być losowanie aby uniknąć kolejek!! Ciekawe kto będzie losował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jestem ciekaw czy te losowania wypalą... bo pierwszy raz o takim czymś słyszę.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ja też czekam na kontrole, tzn czekam na telefon kiedy maja przyjechać, wniosek o płatnośc - już prawie miesiąc po zatwierdzeniu więc pewnie za niedługo zadzwonią... zetor 6441 napisz jak było :)

... i oczywiście że składam nowy wniosek, jak już koledzy wcześniej pisali - "jak dają to trzeba brać!" :)

Pozdrawiam! :)


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

czy ktoś mi odpowie gdzie i jakie mam zamówić tabliczki ?? że korzystałem z pomocy?? jest gdzieś jakiś szablon jak to ma wygladać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja dzisiaj złożyłem wniosek o płatność w ARiMR w woj Lubelskim, ciekawe ile potrwa jego weryfikacja i kiedy przyjadą na kontrol i kiedy będą pieniążki na koncie :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Nie wiecie może przy którym numerku są w Poznaniu bo ja mam 1700 i na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi :)

 

 

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelina    0

ja mam 1600nr w wielkopolsce dzisiaj dzwoniłem do agencji babka sprawdziła jak sytuacja wyglonda ima jeszcze 10 wniosków do sprawdzenia apotem robi mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
dz za odp. w sprawie tabliczek !!

ehhh

na poprzedniej stronie jest link do mojej tablicy... kto szuka ten znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to wlasnie chyba jutro jade zamowic :) taka tabliczke niech sie robi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

wieeeeeelkie dz za odp.

Owszem nie wysiliłem się:)

Ale dzx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

Skąd wiecie o tym losowaniu w sprawie modernizacji? Myślicie ze będzie ten nabór w kwietniu?? Nie chce mi sie wierzyć za bardzo, ale przydałby sie:D Pozdrawiam

 

Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

tabliczka wymagana przy inwestycji powyżej 50.000 Euro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Do mnie jutro przyjeżdżają....

Zobaczymy co będzie :)


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Nabór ma być niby w połowie kwietnia, a o losowaniu napisane jast w Tygodniku Rolniczym- jakis dyr. Odr mówi że już ustalono, że będzie głosowanie. Podobno b. dużo ludzi rezygnuje ze względu na sytuacje (kryzys) ja też miałem kupic kombajn , ale chyba poczekam roczek, wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Mam takie pytanko czy ktoś już zmagał się w ramach nowego PROW z utwardzeniem placów manewrowych? Jeśli tak to był bym wdzięczny gdyby opisał po krótce jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj