cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zloty1984    10

Panowie musze sie pochwalic,ze dzis mama dostała zwrot na konto z PROW:) WKONCU!!!!!!! Niecały miesiąc po kontroli,ktorą opisywalem w tym temacie;) pozdrawiam i zycze cierpliwości i wytrwałości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ZLOTY

a ile czasu po podpisaiu umowy i zlozeniu wniosku o platnosc miales ta kontrole??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

ostateczna wersja wniosku o platność zlozona byla na poczatku stycznia,bo byly we wniosku o platność jakies poprawki (nie skserowali w agencji z ksiażki gwarancyjniej od pluga strony, gdzie byla jego data produkcji). więc kontrola po okolo 2 tygodniach od zlozenia wniosku o platność a kasa na koncie niecały miesiac po kontroli. (woj. świętokrzyskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

jak przebiegała kontrola, jakie kwity trzeba było pokazac, i na co zwracali uwage?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Kurcze! Dzwoniłem do Agencji, ponieważ przedwczoraj minęły 4 miesiące od przesłania poprawek. Zgodnie z rozporządzeniem składanie poprawek może wydłużyć rozpatrzenie wniesku, ale max 4 mies. Pan który zajmuje się moim wnioskiem ze stoickim spokojem powiedział, że ma jeszcze kilka wniosków przesłanych w podobnym okresie i że jeszcze jakieś 2 tyg. mu się zejdzie. Oby! Powiedzcie, czy któś z Was, też ma już przetrzymywane poprawki ponad 4 mies. i co w tym wypadku robić. Powołać się na rozporządzenie, czy czekać, aż PAN się spokojnie OBROBI!!?

 

 

... swoją drogo, deklarowali, że wyrobią się w 4 mies. od naboru, a tu po poprawkach (gdzie w zasadzie muszą sprawdzić tylko zmiany), a im jeszcze 4 miechy mało. I jak tu coś można zaplanować.... Jak im coś nie idzie, to walną rozporządzenie, którego zresztą nie przestrzegają, i tak się kręci. Delikatnie mówiac SKANDAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Musi byc zawsze gdyz przed wyplata kay musza sprawdzic czy kupiles maszyny,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak to problemy z bankiem ze co kasy nie chcieli przelac na konto firmy czy jak nierozumiem wez konkretnie sformuluj pytanie???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musi byc zawsze gdyz przed wyplata kay musza sprawdzic czy kupiles maszyny,

a zapowiadają tą kontrole wczesniej dzwoniąc np?czy w każdej chwili może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

teoretycznie powinno być 3 dni, ale ja miałem telefon 2 dni wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

dzisiaj rodzice pojechali podpisywać umowe i tylko czekac do 22 marca na nowego case jx80 z turem :)))))))


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja miałem wpisany taki sam zestaw JX80 + TUR ale zmieniłem na Zetora Proxima Plus . Bo myslałem , że Case mocno zdrożeje przez kurs złotego a tu wychodzi na to , że Zetor podniósł ceny a Case nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Jeżeli jeszcze nic nie kupiłeś, to chyba możesz zrobić aneks do umowy i wrócić do case'a.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jaki aneks w umowie ma sie zgadzac tylko moc i inne paramtry a jaki kolor i jaka marka to ich nie obchodzi, a i cena ma nieuledz zmianie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

kobra cos bajki gadasz odnośnie ceny. Cena może ulec zmianie ale nie wiecej jak 10% bodajze ale dokładnie to już nie pamiętam. U mnie na prase poszła cena do góry i zadnego problemu nie było zarówno w odr jak i w agencji przy składaniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Chyba nie zabraniają kupić maszyny drożej ale zwrot dadzą tylko z kwoty wpisanej we wniosku. Różnice jak ci coś zdrożało w 100% dopłacasz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
kobra cos bajki gadasz odnośnie ceny. Cena może ulec zmianie ale nie wiecej jak 10% bodajze ale dokładnie to już nie pamiętam. U mnie na prase poszła cena do góry i zadnego problemu nie było zarówno w odr jak i w agencji przy składaniu wniosku.

cena to może wzrosnąć tyle ile tylko chcesz, ale zwrot dostaniesz tylko taki jak we wniosku, jeśli przekroczy 10%, to wyjaśnienie napiszesz i tyle wystarczy. Zakupiona maszyna musi mieć parametry takie jak we wniosku, a;lbo robimy aneks do umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze! Dzwoniłem do Agencji, ponieważ przedwczoraj minęły 4 miesiące od przesłania poprawek. Zgodnie z rozporządzeniem składanie poprawek może wydłużyć rozpatrzenie wniesku, ale max 4 mies. Pan który zajmuje się moim wnioskiem ze stoickim spokojem powiedział, że ma jeszcze kilka wniosków przesłanych w podobnym okresie i że jeszcze jakieś 2 tyg. mu się zejdzie. Oby! Powiedzcie, czy któś z Was, też ma już przetrzymywane poprawki ponad 4 mies. i co w tym wypadku robić. Powołać się na rozporządzenie, czy czekać, aż PAN się spokojnie OBROBI!!?

 

 

... swoją drogo, deklarowali, że wyrobią się w 4 mies. od naboru, a tu po poprawkach (gdzie w zasadzie muszą sprawdzić tylko zmiany), a im jeszcze 4 miechy mało. I jak tu coś można zaplanować.... Jak im coś nie idzie, to walną rozporządzenie, którego zresztą nie przestrzegają, i tak się kręci. Delikatnie mówiac SKANDAL.

Widzę , żę mamy ten sam problem!!!

Nam 4 mięsiące od przesłania poprawek mineło 8 lutego i cisza... ale narazie wujek nie dzwoni do Agencji nic tylko trzeba cierpliwie czekać:)

 

Pozdrawiam wszystkich czekających...hehe:)


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
cena to może wzrosnąć tyle ile tylko chcesz, ale zwrot dostaniesz tylko taki jak we wniosku, jeśli przekroczy 10%, to wyjaśnienie napiszesz i tyle wystarczy. Zakupiona maszyna musi mieć parametry takie jak we wniosku, a;lbo robimy aneks do umowy

dokładnie kwota jaka mam dostac na zwrot nie ulega zmianie mimo że cena prasy wzrosła więc róznice płaci rolnik z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

my mielismy brac 952.3 w umowie napisane jest ciagnik o mocy od 80 - 100KM. Z belarusem nic nie wiadomo bo pronar nie zna cennikow więc wzielismy NH TD5050 (stoi juz na podwórku) oczywiscie o 20 tysi drozej. Aneksów nie trzeba bylo pisac. nadwyzke płacimy z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj