cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

mi za pierwszy etap szybko wyplacili pieniądze po miesiącu. zlożylem wniosek o platnośc ostateczną i nic mi nie mówili że cos ma się wydłużyć.może tylko straszą.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Cihu - co znaczy automatycznie przez agencję, przecież to ty podajesz termin realizacji inwestycji, nie mogą ci wpisać teminu jaki oni chcą, chyba, że sie zgodziłeś na ten wrzesień. Ja mam do odbioru ciagnik w kwietniu i taki podam termin realizacji inwestycji bo nie mam zamiaru płacić odsetek od kredytów. Mam tylko nadzieje, że do tego czasu zdaże podpisać umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no po prostu w agencji powiedzieli, ze nie maja kasy zeby płacic wczesniej i daja własnie taki termin realizacji.

 

A moje pytanko brzmi: Czy wie ktos czy długo czeka sie na zrobienie aneksu. znaczy sie czy mozna to zrobic od reki czy trzeba czekac tygodniami na rozpatrzenie, bo euro strasznie poszlo, dealerzy sa w trakcie negocjowania cen i zastanawiam sie czy nie wziasc "starego" traktora zamiast nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Z tego co mi wiadomo to agencja sama ustala ci termin złożenia wniosku o płatność my tylko sami możemy wyznaczyć termin realizacji :) agencja na każdy miesiąc ma określoną kwotę pieniędzy na wypłaty dofinansowań i cały ten proces idzie według kolejności która jest ustalana datą podpisania umowy :) kasy to może zabraknąć im na dany miesiąc ??? chyba


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0
no po prostu w agencji powiedzieli, ze nie maja kasy zeby płacic wczesniej i daja własnie taki termin realizacji.A moje pytanko brzmi: Czy wie ktos czy długo czeka sie na zrobienie aneksu. znaczy sie czy mozna to zrobic od reki czy trzeba czekac tygodniami na rozpatrzenie, bo euro strasznie poszlo, dealerzy sa w trakcie negocjowania cen i zastanawiam sie czy nie wziasc "starego" traktora zamiast nowego.
Na stronie ARiMR jest informacja, że zmien rzeczowo-finansowych można dokonać tylko raz a wówczas Agencja ma dodatkowo do 4 miesięcy na rozpatrzenie.

 

http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=70&id1=0&id2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@adam77

 

Ale te przepisy dotyczą wniosków przed podpisaniem umowy. Po podpisaniu umowy można złożyć wniosek o aneks do umowy w którym praktycznie wszystko zmienia się. Tylko dwie rzeczy nie mogą się zmienić : kwota pomocy nie może wzrosnąć oraz cel projektu. Z tym, że nowy zakres musi być uzasadniony czyli podlega ocenie ekonomicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Czy aby módz ująć w Planie Rozwoju Gosp. dzierżawę gruntów to musi to być umowa potwierdzona przez Starostwo Powiatowe, Gmine czy wystarczy taka zwykła umowa dzierżawy zawarta na okres (wiadomo) ponad 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiem jak to jest, ja mam tak napisana miedzy mna a wlascicielem ziemi miedzy soba umowe i mam na ta ziemie platnosci i takie to moeje udokumentowanie:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ostatnio pytalem w ARiMR i mi powiedziano że oni akceptują tylko umowy z ANR.ile w tym prawdy to nie wiem.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Mój sąsiad ma umowę dzierżawy z bratem - miesiąc temu podpisał umowę z ARIMR, ale o tym,że respektują umowy tylko z ANR też słyszałem- nie wiem jak to jest w naszym kraju????. A co do braku kasy to przeczuwalem cos jakby, bo mialem skladać wniosek na kombajn hehe. ALe nie wiem jak to wytłumaczyć,że oni kasy nie mają , bo na to dostają z Brukselki,a teraz euro drogie jak nigdy- powinni mieć dużo więcej. Moim zdaniem pieniążki na prow i doplaty idą na dziurę budżetową tuska( wykonują przesunięcia w budżecie- chłop może poczekać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

pomocy

 

pomocy . mam pytanie czy można zrezygnowac z czesci inwestycji przed podpisanej umowy . mam problem złożyłem wniosek na płyte i zbiornik na gnojowice, dostałem wezwanie ze kosztorys szczególowy jest niby nie dokładny i suma w kosztorysie jest wyzsza jak podąłem bo ja wziłem przy wypełniani wniosku cene według stawki jak agencja dwał przedtem i pani która mi robiła projekt wyspiał kosztorys taki uproszczony pozniej dostałem wezwanie ze ma zrobic kosztorys szczegołowy jesli chce sie prace budowlane robic tak jakby samem bo dlatego jest kosztorys szczegołowy a jak firma to by był uproszczony i gosc który mi robił robi kosztorysy dal woj czyli zna sie na fachu swoim chyba lepiej jak pracownicy ar i mr i on wycenił wszystkie prace według cennika jaki przypada w polsce i tak suma mu wyszła bo chciał zrobic dokładnie zeby sie nie czepiali , i juz mi nerwy puszczaj na to i najchetniej chciał bym zrezygnowac z budowli bo pani z ar powiedziała ze 3 raz nie bedzie pisała wezwania i nie nie podpisze umowy a mam jeszcze na maszyny złozone a płyte to dokoncze sobie reszte sam bo ju cześc zrobiłem za własna kase w tamtym roku. piszcie co i jak bo nie wiem co sadzic o tym sory za pisownie ale nerwy mi działaja

 

Posta piszemy tylko w oknie "białym" + masa orografów i literówek

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

mam takie pytanie czy składając wniose PROW trzeba spełnić wymagania wiekowe tzn. trzeba miec mniej niz 40 lat czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
mam takie pytanie czy składając wniose PROW trzeba spełnić wymagania wiekowe tzn. trzeba miec mniej niz 40 lat czy nie ??

wiek nie ma znaczenia tylko radził bym brać maksymalnie do 50 roku zycia bo trzeba 5 lat od wypłacenia zwrotu mieć wszystko na sobie a jak już te pięć lat minie to można na rentę strukturalna składać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wiesz ta ich renta z ta stawka to mozna podetrzec sobie tylek, u mnie ojciec mowi ze nie wie czy pojdzie bo oplacic skladki i zostaje z 900 zl tylko 700zl, i nie mozna nic robic ani nic jak najbardziej w gospodarstwie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

słuchaj jak nie pójdzie na strukturalną to od 65 dostanie z krusu a tak jak wiesz tez kokosów nie ma. Poza tym policz 12 miesięcy po 700 zł ( po odliczeniu składki) to jest 8400 na rok razy 10 lat to wychodzi troszke grosza więc trzeba byc trochę dziwakiem żeby nie korzystac z takich pieniedzy. Co do pracy w gospodarstwie to kto ci powiedział ze nie mozna nic robic?? to bzdura. U mnie ojciec pomaga w pracy na wsi była nawet kontrola odnośnie renty i powiedzieli to samo może pomagać ile chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes41    0

Tak z ciekawości to na czym polegała kontrola odnoście renty???

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Wiesz ta ich renta z ta stawka to mozna podetrzec sobie tylek, u mnie ojciec mowi ze nie wie czy pojdzie bo oplacic skladki i zostaje z 900 zl tylko 700zl, i nie mozna nic robic ani nic jak najbardziej w gospodarstwie.

 

 

A czemu to niby nic nie może robić rencista??Kto ci takich głupot nagadał?Mój tata jest na strukturalnej i jak kiedyś się o to pytaliśmy to dyrektor agencji w Białymstoku powiedział że rencista może pracować 24godziny na dobę i ich guzik to obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

byłem a toruńskiej agencji i mowili ze kasa bedzie raczej szybko bo od połowy marca kolejny nabor a kasy maja durzo niby maja limity ale i tak w tych 60 sie powinni wyrobic, chonorują dzierżawy ale musi ona trwać tyle ile inwestycja.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dzisiaj był handlowiec od korbanków i mówił że agencja chyba włączyła drugi bieg, bo nawet jak się o 19 zadzwoni to ktoś odbierze...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Tak z ciekawości to na czym polegała kontrola odnoście renty???

kontrola polega na sprawdzaeniu dowodu osobistego osoby która otrzymuje rente i osoby która przejeła gospodarstwo sprawdzeniu dwóch losowo wybranych działek czy sa w dobrej kulturze i co najgorsze wypełnieniu kilkudziesieciu papierków poprzez ich podpisanie. I to wszystko zadnego mierzenia liczenia sprawdzania. kontrola trwa 15 minut no ale pisanie papierków przez nich i podpisywanie przez dwie osoby 30 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Jak myślicie w wniosku mam podane ze chce kupić ciągnik o mocy od 100-110 km a tego co chce kupić ma 112 ?? przejdzie to ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Przejsc przejdzie ale bedziesz napewno musial napisac uzasadnienie znowu, np, ze w tych ciagnikach zmienili silnik na wikszy i juz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj