cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

sthil007    62

A jakie oprocentowanie i prowizja w WBK bo w BGż 2% prowizji oprocentowanie wibor +3% = ok 8% splacic tez mozna wczesniej, zabezpieczeniem może byc maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Oprocentowanie ok 9% (ale to bylo przed obnizka stop) . Prowizja 1%. Nie wymagaja zadnego biznesplanu. Wszystko bank sobie wylicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jak jest teraz z ubezpieczeniem maszyn, bo wcześniej było ono bardzo nie korzystne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

Jutro podpisuje umowe wreszcie!! numer 493 w swietokrzyskim. powiedzcie mi ile czasu trzeba czekac po zakupie na dotacje. wiem ze max czas to 3 miechy ale czy jest szansa ze to bedzie szybciej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

To że maks 3 miesiace to wynika z przepisów i dotyczy wszystkich, to czy wypłacą szybciej to tylko ich dobra wola, u mnie w lubuskim jeszcze totalna cisza, wiec czekam i pomału załatwiam papiery do kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Powiedzcie mi jaki jest czas na zakup maszyny po podpisaniu umowy z agencją?? Czy to można jakoś rozłożyc w czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

Powiedzcie mi jaki jest czas na zakup maszyny po podpisaniu umowy z agencją?? Czy to można jakoś rozłożyc w czasie??

[/

w wniosku w pisuje się etapy i kazdy etap ma swuj termin do złożenia wniosku o płatność a to wszystko zależy od ciebie agencja nie wy musza na tobie terminów sam się deklarujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam tak zrobione podpisalem umowe na poczatku letego chyba 4 i najpierw biore ciagnik i robie aneks do umowy i rozkladam zakup maszyn na dwie tury czyli ciagnik tak jak byl, a plug wezme az w sierpniu i dostane do tej pory zwrot za ciagnik tak mam wykombinowane. Pomogl mi czlowiek ktory prowadzi mi wniosek w agencji.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

ja tam nie czekałem na agencie i kupiłem w sierpniu ciągnik, pług, agregat - wiem było ryzyko że nie przejdzie wniosek ale sie udało, maszyny kupiłem z zdecydowanie lepszych cenach nić teraz, niestety nikt tego nie mógł przewidzieć, mi sie udało, umowa podpisana 9.02.2009 w Szczecinie- numer 246 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3
Zrób dzierżawę na grunty twojego ojca. Ty będziesz brał dopłaty, dzierżawa musi być na min. 5 lat. A ty będziesz mógł spokojnie ubiegać się o większy ciągnik. A ile ha ma twój ojciec tzn. ile od niego mogł byś "wydzierżawić".

czyli jak mam 10 ha na siebie od rodziców moge dostac tez 10 na dzierzawe i jeszcze z 10 od tych co uprawiam. Tylko jest pytanie bo nie składałem na zadne dzierzawy obszarówki na mnie tylko na to na kogo jest ziemia i czy moge podac we wnosku ze uzytkuje i mam takie dzierzawy na te 20 ha i w tym roku dopiero złożyc obszarówke no przeciez za co co niby "mam" uprawiane to mi sie nalezy i czy to przejdzie jak nabór ma ruszyc kolo konca marca a płatoności chyba do konca kwietnia sie składa. no i czy tyle ziemi by wystarczylo na 100 km ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no i ja sie pochwale. Warminsko-mazurskie numer okolo 5xx umowa podpisana. Teraz przyjemniejsze problemy: negocjowanie cen i kupowanie maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

A ja troche ponarzekam. Radzilem sie w ostatnim czasie Was co do rodzaju i maszyn, wyposazenia itd. na te sprzetu co mialem we wniosku zlozonym w listopadzie i poprawionym w grudniu i cos juz sobie wybralem, ceny utargowałem. A dzis dzwonia z ARiMR i mowia, o nie nie, tych maszyn Pan nie kupi, za malo ma Pan ziemi, wszystkie trzeba pozmniejszac (informacja po 15 miesiącach czekania!!!, przed umowa). Nic ich nie interesuje, ze obecnie mam juz dwa razy tyle ziemi (okolo 20 ha), a dzierzawe podpisalem po zlozenu wniosku, czyli doplat na siebie w 2007 nie bralem (na dzierzawe). Wiec na 10 ha to moge ciagnik maks 75 KM(a nie 82-85 KM jak chcialem), kosiarka max 2,1 ( a nie 2,4) m itd... Tym bardziej ze planuje dalszy rozwoj areału. Wszyskie oferty od nowa, nowe wyliczenia, albo nici z dotacji. Ot i diabelska pomoc. Dziwna rzecz, że to urzędnik decyduje ile konny ciągnik moge kupic, a nie przepisy czy rolnik, wg swojego planu i wizji (oczywiscie w rozsadnych granicach)

To tyle narzekania, a teraz powiedcie znajde gdzies kosiarke dyskowa 2,1 m ? Bo najmniejsza jaka widzialem to 2,2.... czyli 5 dyskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

mam pytanie. jak idzie podpisywanie umów w innych województwach czy zgodnie z kolejką czy jak im w ręce wpadnie? u nas (mazowieckie) lipa... ludzie mieli nr 16xx i już w listopadzie podpisali a kolega z numerem 2xx dopiero niedawno. ja mam 14xx i cisza. czy oni w kulki lecą z tą kolejką?

 

czy może być taka możliwość, że im środków zabraknie i przełożą te nie podpisane na nast. nabór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

w podlaskim to jak popadnie byłem 5xx a mój kuzyn 1xx on podpisał umowę nie tak dawno pod koniec stycznia a ja pod koniec listopada i już złożyłem wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ostatnio w tv mówili że do 10 marcamaja podpisać wszystkie umowy. pewnie nie zdążą alenie moga twojego wniosku przesunąć na następny nabór bo go nie ogŁoszą dopóki sie nie uporają z tym


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

do kolegi lutek.bedziesz sobie mógł kupic mocniejszy cięgnik.Tylko że agencja dopłaci ci do tego słabszego a różnicę musisz pokryć z własnej kieszeni,no chyba że kupisz mocniejszy w cenie słabszego.ja np. pisałem we wniosku o Agrotrona 130 a kupuje 150.rozmawiałem z kierownikiem i powiedział ze można sobie kupic maszynę o lepszych parametrach,a ich nie obchodzi to,ze ty ewentualnie zapłacisz więcej za ten ciągnik.popytaj sam w agencji.ja miałem farta bo 150 kupuję w cenie 130,tak samo jest z innymi maszynami,ale dla pewności musisz się wypytać dokładnie w agencji co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@iron a mi kierownik z agencji z Poznania inaczej tlumaczyl. Mowil,ze parametry techniczne maja sia zgadzac,a jak biore drozszy ciagnik to moge,ale sam doplacam. Drozszy moze byc jak wezmiesz jakis lepszy wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Może ktoś wie kiedy wchodzą od nowa renty strukturalne, i mniej więcej ich kwota?Pasuje drapnąć od teścia pare ha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rushlee    0

Witam

robił ktoś studnię głębinową + linia, przyłącza itp. na PROW, jeśli tak to jakie po kolei kroki. Co można a co trzeba wykonać przed złożeniem wniosku do ARiMR ? (pozwolenia, badania itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

a wiecie co sie dowiedzialem przy podpisaniu umowy?? ze ze wzgledu na niedobor funduszy wnioski o platnosc beda rozpatrywane dopiero w lipcu!czyli jak zrobie zakup teraz to kase moze we wrzesniu dostane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zartujesz chyba:D, ja znowu dowiedzialem sie ze pieniazki szybciutko wroco do mnie, bo juz niektorzy otrzymali zwroty kolo mnie. Czekali moze 1,5 misiaca max.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

mam nadzieje, ze bedzie jak mowisz bo mnie cos trafi chyba. a ta babe wredna co prowadzila moj wniosek jak spotkam kiedys to jej taka wiazanke puszcze ze.... na szczescie juz po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

heheheh, mnie to bardzo rozczarowal znajomy co robil wniosek, tak dal ciala ze szok, nie dosc ze od chu*** bledow ale jeszcze z tymi maszynami tak nas wkrecil ze to se nie nalezy, to tez i wzielem takie pierduny. Ale co zrobisz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

my podpisalismy umowe w piatek... termin realizacji automatycznie ustalony przez ARIMR na połowe wrzesnia. Facet powiedzial ze wczesniej na wypłaty nie będą mieli kasy. czyli podobna gadka jak u BEORNa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj