cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

Ja obrabiam ziemie od ludzi i biore na nie doplaty i oto moj dokumet obszarowka, ze obrabiam taki i taki areal.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

No dobra ale ktoś z was zrobił taki myk z tą ziemią ze bierzecie dopłaty za grunty które należą do waszych rodziców. I macie złożony wniosek na PROW??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja biore kase za ziemie ale nie od rodzicow, od ludzi z wioski.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Ja biore dopłaty za rodziców tak mi doradził gość co pisął wniosek na PROW ale nie na dzierżawe tylko umowę użyczenia bo tak podobno prościej tylko min. 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

no jakoś w piątek podpisałem umowe z agencją a nie miałem potwierdzenia notarialnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

w sumie to oni sami nie wiedzą czego chcą,pewne jest to że umowa musi trwac przez 5 lat od momentu otrzymanie pomocy.może być potwierdzona przez sołtysa,ja tak mam i to wystarczyło.można kupic sobie ciągnik nawet 200 koni jak cię stac nawet jak masz tylko 40 ha.ale pomoc dostaniesz tylko do takiego jaki ci zaakceptują.róznicę musisz pokryć z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys116    11

Panowie a przy 16 ha to 87 km to chyba bez problemu mi przysługuje . bo mialem taka sytuacje ze do poprawki byla maszyna 80 km podczas poprawki zmieniłem marke no i to 7 km doszło .dealer naciska mnie aby odbierać sprzęt bo euro bardzo wysokie a ja po dobrym kursie (no na dzień dzisiejszy) go zadatkowałem . no i troche sie obawiam tej zmiany jak by cos nie poszło a kredyt nie tani jak wiemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

stary bez problemu?

87km / 16ha = 5,44km/ha

wiem ze agencja daje srednio 4 km zadarza sie nawet 5km/ha ale 5,5 to chyba za duzo. po co ci prawie 90 koni na 16 hektarów? kupujesz malego uzywanego zetorka i jazda, powiedz mi kiedy twoj zakup zwroci sie na tych 16 hektarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys116    11

swojego 16 i drugie tyle dzierżawy po za tym dość duża hodowla . dzierzawa oczywiście nie udokumentowana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale na ta dzierzawe to ty skladasz wniosek na obszarowke??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Dzwoniłem dzisiaj do Armir'u w Toruniu i gościu mi powiedział ze jedynie umowy dzierżawne od Agencji Nieruchomości Rolnej są respektowane, a nie żadne umowy dzierżawne z sąsiadem na 5 lat czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja nie mam rzadnej dzierzawy zrobionej poprostu obrabiam i biore doplaty na to podstwowe obszarowe i to moj dokument ktory mi wystarcza. W agencji to potwierdzili.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jędruś23    0

Panowie muszę się pochwalić 04 lutego dostałem wreszcie dofinansowanie na modernizację ;) Ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Niech i ja się pochwalę-jutro podpisuję umowę w Elizówce.Nr. prawie 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys116    11

nie na dzierżawę nie składam obszarówki .No ale przecież hodowle tez sie jakos tam przelicza na te konie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1
Niech i ja się pochwalę-jutro podpisuję umowę w Elizówce.Nr. prawie 2000.

 

 

No to ładnie!! ja nadal czekam pozdro !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

A ja mam pytanko ? Brał ktoś może kredyt pod PROW u przedstawiciela WBK który współpracuje z Agromarketem Jaryszki ? Mają bardzo dobre warunki ale czy póżniej nie wyjdą jakieś jaja. Napiszcie jak cóś na ten temat wiecie. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wymagają ubezpieczenia maszyn w konkretnej firmie...bardzo drogiej, ja w Uniqa zapłaciłem 3 razy taniej za ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Ktoś mi mówił (podobno to słowa ministra), że w związku z rosnącą ceną euro Agencja może uwzględnić wyższą od deklarowanej wysokość inwestycji (udokumentowaną), a co za tym idzie przyznać wyższy zwrot niż wynika z wniosku. Słyszeliście coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Slyszalem,ale cala kwota zadeklarowana zwrotu nie moze sie zmienic,czyli z innych maszyn trzeba by bylo to sciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
A ja mam pytanko ? Brał ktoś może kredyt pod PROW u przedstawiciela WBK który współpracuje z Agromarketem Jaryszki ? Mają bardzo dobre warunki ale czy póżniej nie wyjdą jakieś jaja. Napiszcie jak cóś na ten temat wiecie. Z góry dzięki ;)

A co takiego dobrego w tych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Malo dokumentow wymagaja,mozesz splacic kiedy chcesz kredyt i minimalny wklad wynosi 20% brutto. To takie rzeczy,ktore mnie sklonily do wziecia kredytu z WBK. Juz kombajn mamy na ten kredyt i nie bylo zadnych jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj