cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kobra89    71

Ja sadze ze jak robisz znowu poprawke to musi byc albo szybciutko albo wylatujesz z PROWu z tego co wiem, bo druga poprawka to juz won z kolejki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy powiedzcie jaka jest szansa na kupienie ciągnika o mocy około 90 KM. Posiadam 22ha własnej ziemi i około 70 sztuk bydła na stanie. Niestety reszte ziemi mam w dzierżawach o różnym okresie. Poza tym posiadam Ciągnik o mocy 90 KM który ma 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przy takiej ilości bydła bez problemu uzasadnisz potrzebę zakupu drugiego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A jak ubiegam sie o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwie,to czy moge isc do pracy i normalnie pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

ja robiłem popawkę we wtorek i czwartek a w piątek zadzwonili że na poniedziałek podpisanie umowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

do końca lutego mają z wszystkimi podpisać umowy tak mówili u nas w regionalnej agenci nawet zabrali jednego pracownika z regionu tam do Poznania ... wszystko dobrze tylko EURO !!!! :)(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0
Ja sadze ze jak robisz znowu poprawke to musi byc albo szybciutko albo wylatujesz z PROWu z tego co wiem, bo druga poprawka to juz won z kolejki.

 

 

ale to niejest z mojej winy ze oni tak wolno rozpatruja te wnioski wiec nie rozuumiem dlaczego mialbym "wyleciec z PROW-u"

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10
przy takiej ilości bydła bez problemu uzasadnisz potrzebę zakupu drugiego ciągnika

Myślisz że nie będzie problemu??? Pytanie tylko jakiej mocy ciągnik łatwiej przejdzie 80KM czy 100KM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
ale to niejest z mojej winy ze oni tak wolno rozpatruja te wnioski wiec nie rozuumiem dlaczego mialbym "wyleciec z PROW-u"

 

pozdrawiam

nie wylecisz :) aby wylecieć to trzeba mieć błędy które naprawdę wykluczą wniosek

 

Co do kolegi Mariana to wpisz we wniosku przedział od 90-100KM, jak stwierdza, że za dużo to zmniejszysz przedział o 10KM, ale sądzę, że jak odpowiednio opiszesz "prozą" to nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Mam takie pytanie Jestem "młodym rolnikiem" ziemi na siebie mam 10 ha i planuje zakup ciagnika o mocy 100 KM i nie wiem czy bede miał szanse na nowy PROW czy nie beda mieli jakis zastrzezen. Chce powiekszyc do 50 a niedługo jeszcze dostane od ojca reszte gospodarki. Jako na siebie to nie mam zadnego ciągnika a jak bedzie potrzba to okaze sie maszynami ojca które niby posiadam tzn wszytkie do 80 KM. Pytanie jest tylko takie czy beda chcieli zaakceptowac taki wybór. co prawda to premie przyznaja zeby się rozwijac a do tego ma ten zakup służyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Oj nie wiem jak to bedzie musisz byc wspolwlascicielem gospodarstwa, albo doplaty za ziemie ojca ida na ciebie. wtedy tak


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

a dlaczeco niby wpółwłaścicielem gospodarstwa albo brac dopłaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Bo wtedy masz udokumentowane ze masz tyle i tyle ziemi niby lapiesz o co mi chodzi, bo mi facet w agencji tak mowil, ze jak mam z 2008 roku teraz np. swojej ziemi 21 a w obszarowym jest 30 to temu, ze sie do mnie nie przyczepia ani z ciagnikiem ani z belarka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Może ktoś jest zorientowany jak sytuacja się przedstawia w mazowieckim? Czy dużo jest podpisanych umów itd.?


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie Jestem "młodym rolnikiem" ziemi na siebie mam 10 ha i planuje zakup ciagnika o mocy 100 KM i nie wiem czy bede miał szanse na nowy PROW czy nie beda mieli jakis zastrzezen. Chce powiekszyc do 50 a niedługo jeszcze dostane od ojca reszte gospodarki. Jako na siebie to nie mam zadnego ciągnika a jak bedzie potrzba to okaze sie maszynami ojca które niby posiadam tzn wszytkie do 80 KM. Pytanie jest tylko takie czy beda chcieli zaakceptowac taki wybór. co prawda to premie przyznaja zeby się rozwijac a do tego ma ten zakup służyc :lol:

 

 

Zrób dzierżawę na grunty twojego ojca. Ty będziesz brał dopłaty, dzierżawa musi być na min. 5 lat. A ty będziesz mógł spokojnie ubiegać się o większy ciągnik. A ile ha ma twój ojciec tzn. ile od niego mogł byś "wydzierżawić".


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Dziś rano na w programie na tvp prezes agencji powiedział, że wszystkie umowy mają być podpisane najpuźniej do 10 marca, a nowy nabór wniosków na modernizację ma być pod koniec pierwszego kwartału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

też to słyszaŁem ciekawe czy to tylko obietnice.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no tez ogladalem i ze ma byc 900 kontroli tygodniowo moze wkoncu robota pojdzie do przodu :lol:


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To juz ja widze te kontrole ;P, przyjedzie polata po maszynach i won ;P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no i taka kontrola pasuje<lol2>


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Powiedzcie, czy w trakcie podpisywania umowy, mogą być tylko osoby podpisujące, czy mogą być osoby trzecie? Chodzi mi o to, czy będę mógł wejść z ojcem do gabinetu pana urzędnika i być z nim przy podpisywaniu (jako doradca :lol: ), czy tak jak 09.11.07 mógł być tylko składający wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A dlaczego masz nie wejsc wkoncu jestes rodzina no nie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

przeciez przy podpisywaniu umowy nie idzie sie do zadnego gabinetu tylko popsisuje sie przy recepcji.. przynajmniej w Poznaniu... takze zadnego przeciwskazania nie ma ;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Słuchajcie niektórzy z was piszą ze wystrczy podpisać umowe dzierżawy z rodzicami i już ma sie więcej hektarów. I mam takie pytanie ktoś z was tak zrobił ?? Bo jak ja sie pytałem pracownicy ODR'u to w sumie sama nie wiedziała czy można z rodziną podpisywać umowe no i zadzwoniła do kogoś w Toruniu i ten powiedział ze umowy dzierżawne z osobami spokrewnionymi w pierwszej linii będą odrzucane.;/ a dla mnie to w sumie ważne jest, a sam nie wiem co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj