cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90
licząc w Euro tablica ma być jeśli " CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI PRZEKRACZA 50000€ (193855,00 złotych)" tak jest napisane w umowie którą podpisywałem. Euro jest liczone wg kursu z roku 2007

tu jest ta kwota, w SPO, płytach i zbiornikach tablic nie trzeba było stawiać. w każdej umowie PROW macie tę kwotę podaną, (jeśli ją przekroczyliście, alboe i nie, nie widziałem innej umowy niż moja )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

ma pytanie jeżeli tata za 2 lata idzie na rente strukturalną czy moze korzystać z prow a ja potem przejmne gospodarstwo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0
no tak ale przeliczane miąłem tydzień temu ja euro stało po 4,45 i mówił ze do konca stycznia przeliczają po3,95 nie wiem czy inni dilerzy też tak liczą? df i rocznik 2009

Właśnie rozmawiałem z dilerem - do 20 lutego liczą euro w SDF-ie po 3,95, ale twierdzi, że można jeszcze coś z tego urwać. Trzeba tylko twardo z nimi negocjować i nie dać znać po sobie, że nam na tym sprzęcie bardzo zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

podobno jest to możliwe, sam sie dowiadywałem , ale to trzeba rozmawiać i szefem ARIMR, bo on może wydać zgodę na to. Bo jak bierzesz na prow to musisz prowadzić przez 5 lat gospodartwo, ale "podobno " można to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Nasz Jaśniepanujący min.rol. mówił ,że nowu nabór na Modernizację będzie w marcu(Agrobiznes dzisiejszy).Zobaczymy-poczekamy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

13 stycznia nr 3xx umowa podpisana w Poznaniu i maszynki u korbanka zamówione 14styczniaB)


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

wczoraj poprawki, dzisiaj odpowiedź - wszystko ok, proszę w poniedziałek sie stawić na 10 na podpisanie umowy- przeszło - hurrraaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z tego co mowił dealer Nh to nowy nabor startuje koncem lutego-poczatek marca wiec czas papiery zbierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nabor ma byc ogloszony miesiac wczesniej a ustawowo musi to byc 2 tygodnie zatem w lutym nawet nie ma co marzyc o naborze. mysle ze koniec marca to realny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wiecie z tymi wnioskami w nowych naborach bedzie lipa bo za 2 tygodnie pozbierac wszystkie papiery bedzie ciezko i trzeba pomyslec o tym ze nie my jedni bedziemy po nie tam stali ale od groma ludzi i urzedasy znowu beda skakac z geba. I watpie zyby sie wyrobic z wnioskiem za 2 tygodnie ;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jestem ciekaw ilu zwas zamierza startować do nowego rozdania prowu i czy na maszyny zachodnie czy krajowe?

PS.chce wiedzieć czy dużo kanapek brać w kolejke hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

napewno wielu ludzi bedzie bralo udzial w nowym PROWie bo juz widze kolo siebie oblezenie tym programem no i nie potrzeba ci kanapek bo nie bedzie juz zadnych kolejek wniosek wyslesz poczta i tez bedzie dobrze. lub w powiatowym biurze agencji


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

witam na nowy prow ma zamiar wziąść ładowacz czołwy tur tylko że planuje go załozyć do ciągnika ojca który widnieje na niego ,,i teraz mam pytanie czy ten tur który zakupie w ramach prow to agancja nie bedzie miała pretensji co do refundacji , że nie jest założony przy moim traktorze tylko u ciągnika który widnieje na ojca ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A jestes wspolposiadaczem gospodarstwa razem z ojcem???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

ojciec jest na rencie strukturalnej i zostawił na siebie ten traktor w celu zabezpieczenia na przyszłość i było to zrobione w celu żeby agencja przyznała mi traktor bo tak naprawde nie widnieje na mnie wiekszy traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Kurcze i tu może być problem bo we wniosku podajesz jakie maszyny posiadasz i ktoś się może uczepić że zamontowałeś ładowacz na ciągnik nie istniejący w papierach :) ale ciekawe czy to będą sprawdzać bo najważniejsze że ładowacz został zakupiony na ciebie i jest :) musisz się podpytać jakiejś osoby w agencji która jest bardziej rozeznana w temacie :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

witam

 

mam pytanie dostalem pismo z agencji w zwiazku z poprawkami (chodzi o to ze mialem wpisany rok bazowy 2008 jako przejecie gospodarstwa ale nasi urzednicy tak sie opieprzali ze jest juz rok 2009 i musze zminic daty i ulozyc zasiewy na nastepny rok) i kazali mi sie zglosic osobiscie na 12.02 na godzine 12 w celu wyjesnienia ww. niescislosci. I moje pytanie czy to znaczy ze pojade i bede podpisywal umowe?? czy tylko sie przejade do poznaia? jak myslicie? chodzi o mlodego rolnika.

 

pozdrawiam

 

ps jak cos namieszalem to sorki to moj 1 post oby nieostatni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wyjaśnienia to wyjaśnienia :) , na podpasywanie umowy to jeszcze poczeka kolega troszkę, ale sadze że nie długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj