cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Trevorfarm    0

Vdan anie maszkomu tej 60tki sprzedać??(jakiś brat rodzony czy siostra z datą - sprzedaż np. zeszłotygodniowa?) I składasz jutro wniosek że ni masz żadnego ciągnika i wszystko full legal. Mój sąsiad kupił NH CS 6080 a miał 6 szt, bizonów ale napisał ,że wszystkie ojca i git(ale teraz się martwi i mówił że chce 2 schowac u mnie w magazynie hehehe) ALe poważnie sprzedaj go na papierze i sumienie czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja na 23 ha kupiłem 96KM a miałem c360 i c330 stare bo powyżej 20 lat. Agencja żadnych obiekcji nie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

No i bardzo ładnie, jak można kupić i miec starsze maszyny to super, ja jak kupowałem ciągniki na spo to wolałem sie nie chwalić, bo różni są urzędasy, jeden powie że się nie da , a drugi powie że można i kij.Ale jak Bogdan kupił i bylo ok to supeer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
ciagnik trzeba kupic po podpisaniu umowy. nie zapominajcie ze nasz nabór jest wyjatkowy. w kolejnych juz nie bedzie mozliwosci kupowania sprzetu w ciemno

tzn. że w tym roku jak bedzie nabór (nie wiadomo dokładnie kiedy) to bedzie trzeba wpisywać dokładne dane maszyny i nie mozna później zmieniać??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

kolego z tym nowym naborem to nic nie wiadomo. rozmawiałem z gościem z Agencji to powiedział ze limity odnośnie tej karencji to obowiązywały SPO tzn. że jeśli w PROW podpisał któs umowę i miał 110.000 zł zwrotu to moze dalej składać. a drugi mowi ze nie prawdą to jest i że nie może. tak więc sami nie wiedzą co będzie. ja zrobiłem swoj wniosek sam i pomogłem sąsiadowi. u mnie były zupełnie inne poprawki niż u niego. do tego był ze 400 numerów za mną a dziś podpisał umowę a u mnie cisza. także ja dziś niczego nie jestem pewien. wiem jedno tam pracują tylko ludzie i w zależności na kogo trafimy to tak nas załatwią. teraz mają podobno baaardzooo przyspieszyć ale zobaczymy. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

chodzilo nam o to że my jak złożyliśmy wnioski w listopadzie mogliśmy dzięki odpowiedniemu rozporządzeniu kupowac maszyny przed podpisaniem umowy na własną odpowiedzialność. jakby agencja nie podpisała z nami umowy to byśmy nie dostali zwrotu i tyle. a co do nowego naboru to pewnie nie ma jeszcze jasno sprecyzowanych przepisow. najlepiej napisac tylko jakiej mocy ciągnik cię interesuje i już .jak ci agencja GO ZAAKCEPTUJE to wtedy dostarczysz im odpowiednią ofertę.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

yhym...dzięki lukasz27@ o to mi chodziło..... czyli są tak jakby dwa etapy??? początkowy wniosek, a później moge im podać jaki dokładnie chce ciągnik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

teraz tak przynakmniej byłO że nie potrzebne były od razu oferty. jak ci przejdzie np. 100km na twoje gospodarstwo to potem ich to nie obchodzi czy to będzie ursus czy JD


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

aha dzięki... To juz wiem co narazie chciałem wiedzieć...ty wniosek sam składałeś???ile by cie wyniusł casik bez tura??? i czy masz w nim powershift tak przy okazji zapytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

coś okolo 156000zl ak sa tam póŁbiegi.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

poprawione wszystko, wlaczyliśmy od 17stej do 23,ale wszystko ok.

W instrukcji do wniosku napotkałem błędy. np. trzeba odnieśc się do liczby ha i klas gleb które są we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich a nie do wypisów z gruntów - czysta bzdura ! we wniosku nie ma mowy o klasie gleby ! To jest dobre !

Poza tym łatwizna;P- tylko 6 godzin ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

euro jak euro, a zo z tymi co zieli kredyty we frankach ?

ponad 3zł - masakra !

idzie kryzysik - będzie cięzko ! - niestety ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Tak znam kolesia co oglądał traktor za 80tyś euro, napalił sie euro było 3.2, a teraz 4.7 to traktorek podrożał 120tysi złotych. A dopłaty buraki ziemniaki policzyli nam po euro 3 z kawałkiem. Jak tu nie zrezygnować z zakupów. Naprawde zastanawiajcie sie czy mimo zwrotu dacie rade kupować sprzęt. Coraz częściej słyszy sie o bankructwie gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

trzeba dac sobie jakoś rade, sprzęt nowy, nie będzie napraw, lepiej obrobiona ziemia jakies korzyści będą. a kredyt na 7 lat i spłacać po mału, 50 zwrot - jakoś to będzie.

Wniosek po poprawkach- czekamy ;), wszystko już sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrystian    0

w moim przypadku kurs euro podczas zakupu wynosił +- 3,20! nie sądziłem ,że tak euro skoczy do góry... szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

spokojnie panowie jak przyjdzie czas naliczania stawek dopłat bezpośrednich to wtedy bedzie euro tansze....;p a tak na powaznie to nie jest dobrze....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

gdzies czytalem na tym foru fajny teks: "euro z nami trzodziazami" Bynajmniej eksport polskiego zboza i miesa ruszy za granice. bedziemy konkurencyjni przy takim kursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

masz racje, będzie chociaż zbyt ;) może w końcu będziemy konkurencyjni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dlatego teraz euro takie drogie bo za dlugi okres było za tanie. Polskie firmy produkowały ale sprzedaz za granice nie szła bo bardziej sie oplacało kupic z zagranicy bo taniej było. Rynek sie zapchał i mamy kryzys w polsce firmy maja pełne magazyny i musza produkcje spowalniac. Nigdy nie jest dobrze jak euro jest za tanie lub za drogie, musi byc rownowaga zeby w dwie strony sie opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Dzisiaj rozmawiałem z dilerem Deutz-Fahr, w sprawie kursu euro. W miesiącu styczniu przyjeli przelicznik euro po 3,90. W lutym chyba będzie podobnie, ponieważ wielu rolników przy wyższym kursie chciało zrezygnować z zakupu nowych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

to wg mnie wcale nie jest glupie rozwiazanie. przeciez do producenta i tak odesla okreslona kwote w euro. z tym ze rolnik i tak musi wymienic zlotowki na euro w kantorze a tam juz jest inna stawka....;/ ale pomysl dobry wg mnie;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj