cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

lukasz27    10

ale to wszystko możesz zrobic sam a jak nie chcesz to sa specjalne firmy które sie tym zajmują. biora chyba 1% albo 2% od wartości zwrotu. pół przed i pÓł PO PODPISANIU UMOWY. A CO DO KLASY CIąGNIKA TO NIE MA ZNACZENIA MOżESZ KUPIC CO CHCESZ O ILE CI SIę KONIE MECHANICZNE zmieszczą w ha które masz


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Biznesplan też można samemu zrobi? Tylko boje się o kontrole jak coś zrąbe to leże ;) będe oddawał z odsetkami...

Wziołbym firme chyba... tylko troche sięboje nawet z firmą jak coś będzie nie tak :angry:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tylko bierz sprawdzonych doradcow a nie zadnych jełopow. popytaj rolnikow u kogo robili wnioski a moze ktos ci doradzi. na prawde uwazaj na jełopow i jak zobaczysz ze czegos nie wiej juz na samym poczatku to spierniczaj od niego bo potem bedzie juz tylko gorzej. my trafilismy na takiego lamage... ale co bede pisal... juz wczesniej sie o nim wypowiadałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nawet jak cos spierniczysz to jest jeszcze etap weryfikacji. napsza ci pismo do poprawek i tyle. wniosku ci nie odrzucą więc nie ma strachu. zrobisz jak bedziesz chciał.powodzenia


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

do trevofarm.

dzierżawa od ANR kończy się w 2011roku, i chcemy ją kupić na własność.

 

Jutro jedziemy walczyć w ARIMR W Szczecinie, może uda się to jakoś załatwić bez pisania od nowa wniosku, ale to jest chore, miałem 4 poprawki i dopiero teraz znaleźli problem, jakoś trzmyali wnioski przez ponad 1 rok i teraz się obudzili. Ehh, szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A ja mam pytanie. Czy jeśli teraz kupię ciągnik na kredyt, a nowy nabor będzie to czy moge go wliczać pod zwrot???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ciagnik trzeba kupic po podpisaniu umowy. nie zapominajcie ze nasz nabór jest wyjatkowy. w kolejnych juz nie bedzie mozliwosci kupowania sprzetu w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Mam pytanie jezeli we wniosku mam wpisane" przyczepa 10t" to czy moge kupić 8 tonowke czy musze 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poprawka ciągnik "możesz" kupić po złożeniu wniosku. polecam wywiad w nowym Top agrar dot. PROW.

Namawiam do osobistego wypełniania wniosków bo to nie jest aż takie trudne a wszelkie wątpliwości czy informacje można uzyskać od ludzi z Agencji a i na wakacje zaoszczędzicie. i popieram poprzedników większość firm konsultingowych to Panie i panowie z miasta którym się wydaje że znają na swojej pracy i rolnictwie. ( tak jak w reklamie prawie robi wielką różnice heh); korzystając nawet z usług dobrej firmy i tak to my musimy latać za papierkami i planować rozwój gospodarstwa , obmyślić kolejność inwestycji, nanosić poprawki i wogle odwalamy większość roboty płacenie dla firmy sporych pieniędzy za wypełnienie paru stron wniosku to gruba przesada.

Sprzęt w kolejnych edycjach będzie można kupować w "Ciemno"( po złożeniu wniosku ale przed podpisaniem umowy) co jest bardzo dobrym rozwiązaniem według mnie.

Odpowiedz do poprzedniego postu - umiesz czytać to czytaj przyczepa 10t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

do podpisania umowy to wzywaja pisemnie czy telefonicznie? jak to jest? Chyba wszyscy maja telefoniczne czy moze dostal ktos wezwanie pisemne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

my mielismy telefonicznie. podpisalismy umowe i jakies 5 dni pozniej przyszlo wezwanie poczta do podpisania umowy;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja tez dostalem zawiadomienie telefonicznie o podpisaniu umowy. poprawki też zglaszli telefonicznie a potem przysyłali pismo.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

dziś 12.00- podpisywanie mojej umowy ;)

termin na realizacje mam 15-25 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

no to gratuluje. nie ciesz się tak bo teraz dopiero sie zaczną kontrole ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

a co mi mogą zrobic skoro wszystko jest ok?? wymiary są dobre, maszyny dostane te co we wnosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

żartuje ale wiesz jak to jest z kontrolami. jak chcą to się napewno do czegoś przyczepia. dzisiaj byłem na szkoleniu i jestem troszkę mądrzejszy o wiedze którą zdobyŁem ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

no a ja dalej walcze

dzisiaj po wizycie w ARIMR musze poprawić wniosek bo dzierżawa kończy sie za 2 lata, musze ją usunąć i martwie sie czy na 40ha dadzą mi ciagnik 120km

masakra!!

wniosek robił nam kolo z ODR, ale ciągle mamy porpawki, to już 4, zaczynam się martwić - mamy czas do jutra żeby złożyć wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jeżeli nie masz żadnego ciągnika zarejestrowanego na siebie to nie powinno byc problemu. agencja liczy 4km na 1 ha więc możesz wziąść 160km max. chyba że masz jakiś ciągnik to będzie problem


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

oficjalnie mam 25 letniego ursusa c 360

tak zapisałem we wniosku, więc podejrzewam że nie powinno być problemu, ursus jest bardzo wysłużony więc może sie uda, mam nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ciągniki powyżej 20 roku nie klasyfikują sie jako ciagniki. jeśli masz tylko tego ursusa to prawnie nie masz zadnego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jeśli chodzi o wypełnianie wniosków to ja sie dogadałem z dilerem co mi maszyny sprzedał i on mi robił wniosek do agencji. On zarobił na maszynach to niech sie stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

a ja głupi dałem papiery dla gościa z ODR, no i mam teraz bajzel, wczoraj nie spałem cała noc, tak sie martwiłem, dzisiaj pewnie będzie powtórka, musimy to dzisiaj popoprawiać bo agencja bardzo się śpieszy z tymi wnioskami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja dzisiaj miałem tel. z arimr i 3 rzeczy mam dowieść oferte na ciagnik , plan sprzedaży i uzasadnienie dlaczego chce przyczepe 10t , także nic trudnego oferte już mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj