cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Marcinuzz90    0
popatrz sobie kilka postów wczesniej to sie dowiesz. tam jest ekspertyza racjonalnosci zakupu. w ekspertyzie na plug 4 skibowy obrotowy jest 40-80 ha 5 skibowego obrotowego nawet nie widze

 

Znam sprawę gdzie gość podpisał umowę o pług 4 skibowy obrotowy a ma ok 20 udokumentowanych hektarów !!!!!!


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal11    0

Witam! Koledzy Ja zakupiłem maszyny latem po niskim kursie euro nieczekałem bo takie przewidywania juz były ze euro podrozeje :angry: Niewiecie moze jaka sytuacja jest w województwie podlaskim z podpisywaniem umów? Ja złozyłem pierwsze poprawki na samym początku listopada i od tamtej pory niestety cisza :angry: miałem numer coś niewiele ponad osiemsetny. Pozdrawiam wrzystkich szczęśliwców co podpisali umowy ;) i tych co niestety muszą jeszcze czekać tak jak Ja :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

łódzkie podpisywany jest nr ok 200 i mają teraz przyspieszyc przekierowując pracowników z obszarówki na prow


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W PODLASKIM jez daja po obrotach szybko przysylaja do podpisywania umowy. Ja bylem 236 i podpisalem juz pare dni temu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wielkopolska 418 numer jutro nareszcie jedziemy podpisac umowe;) pozdrawiam tych co jeszcze czekaja i tych co juz sie doczekali;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardra8    3
Czy ktokolwiek był już wzywany w sprawie wniosku złożonego w listopadzie?

Witam!

My ( znaczy sie mój ojciec ) złożyliśmy w listopadzie 2007 r wniosek na PROW mieliśmy nr 5.. dokładnie nie pamiętam. W październiku ubiegłego roku wzywani bylismy aby uzupełnić braki a na początku grudnia podpisalismy z ARiMR umowę.

Pozdrawiam

Mardra8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wszyscy skladali wnioski w listopadzie a jesli nie wszyscy to wiekszosc;) dzisiaj jedziemy z tata umowe podpisywac ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardra8    3

Kto kiedy składał wnioski to zależy z którego działania programu PROW korzystał ;) My korzystaliśmy z Modernizacja gospodarstw rolnych tak jak zapewne wiekszość rolników ;)

Edytowano przez deer
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

olej nie czaj sie tylko sam składaj w nastepnym naborze;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

slyszalem ze w gre wchodzi 1 kwartal tego roku. ale warunek nr jeden to to ze musza wnioski z naboru 2007 rozpatrzec i dopiero wtedy zaczna przyjmowac nowe


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

jeśli bym nie miał spłaconego traktora to nie moge np. na ten nowy nabór wziąść ładowarki???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

K..... ale jaja też tak mieliście? Gościu z agencji kazał jeszcze wymierzyć odległości miedzy drzewami w sadzie. Pierdolca już można z tą agencja dostać...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Miarę miedzy budynkami, grubości muru, wymiaru budynków w środku i co w nich jest. Ale ja to już robiłem na inne programy i dobrze, że to wszystko już miałem, to teraz drzewa w sadzie cholera by ich wzięła, czasami to już wydaje mi się że lepiej machnąć ręką tym bardziej że to już się przecież ciągnie od listopada 2007, a wcześniej pół roku i było załatwione, Coraz większy debilizm się tam szerzy. Sorry za słowa, bo ci szeregowi pracownicy pewnie niczemu nie są winni ale krew mnie już zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ci ludzie w ARiMR biorą tylko pensje. to juz 1,5 roku sie ciagnie gdyby się postarali wszyscy rolnicy by zapomnieli o tym naborze i skłdali wnoski na następny nabór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Mam kolegę który pracuje w agencji, mówi, że podczas rządów Pis-u i ich koalicji z samoobroną nastąpiła w agencji taka wymiana i karuzela stanowisk, że w latach 2007-2008 nikt nie był w stanie prowadzić jakichkolwiek programów, bo wszyscy decydenci zostali wymienieni, a nowi zostali przyjęci bez jakiegokolwiek pojęcia. np. w jednym z biur w lubelskim zastępcą kierownika został człowiek z samoobrony, który był wcześniej ochroniarzem- parodia.... (kiedyś było takie powiedzenie nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera.....) Tylko dlaczego i jakiej cholery my mamy na tym cierpieć!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K..... ale jaja też tak mieliście? Gościu z agencji kazał jeszcze wymierzyć odległości miedzy drzewami w sadzie. Pierdolca już można z tą agencja dostać...!!!!

hehe.kazali Ci miezyć żebyś w sadzie nie jeździł ciągnikiem z prowu ;) są ludzie ok i są ludzie którzy z natury są nieteges.rózne są przypadki zależy na kogo się trafi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Najgorzej jak za mocno zaczną się spieszyć i coś zawalą-a potem za to beknie rolnik! Miejmy nadzieję,że wszystko pójdzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj