cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

niektóre te ich durne wymogi da się obejść. jaki kupileś jak to nie tajemnica?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

jaka to moze być tajemnica???? będe współpracował z explorer3 100GS i to do niego jest ten pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja juz zaklepalem na marzec NH TD5040. A ty KrzychuM jakiego pluga masz do niego?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

UUUUUU niezle i za ile teraz 3 to 37 kafli, Ja juz kupilem Kvernelanda AB 100 4 skibowego do swojego ciapolota:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

a jaki to ciapol??? ja tez bym brał 4-skib. tylko za mało ziemi. trzeba było zrobic tę dzierzawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Co ty gadasz ja mam 15 udokumentowanej ornej i biore 4 skibowego ale zagonowke. A ciapek to New Holland TD 5040, 90km.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ciagniczek slaby ale co zrobisz tylko taki mam budrzet, bo nie chce brac pozyczki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak to sa twoje hektary orne to kazdy kombajn tzn. heder 4-5 metrow wedlug mnie, Kolega dostal na 40 ha ornej jakiegos tam NH z kosa 4 metry.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

kombajn podobnie jak ciągnik zależy od mocy.moj kolego wpisał na 85ha 4.5 m kosa i mu odrzucili że za duży na te ha bo silnik ma moc 220km. więc musiał szybko dzierżawę zawierać z ojcem bo by mu nie przeszlo a drugiemu kumplowi odrzucili zupelnie ten kombajn i powiedzieli że może na to konto wziąść inne maszyny. najlepiej poczytaj w tej ekspertyzie.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Posluchajce to ze oni w agencji Ci odrzuca to nic nie znaczy zawsze mozesz sie odwolac i napisac dokladne uzasadnienie, bo wlasnie to polega na tym. Chcialem wziac silosy zbozowe na PROW jeszcze ale facet co robil dla ojca wniosek powiedzial ze sie nie naleza, wiecie pierwszy raz doczynienia z Agencja to mowil ze cieszyc sie z ciagnika, pluga i belarki jak dadza a, na dzis dzien mam wielki zal do tego faceta co robil ten wniosek bo zeby nie poprawka i nie zmiana zestawienia finansowego to zostalbym z klamotami a nie sprzetem. Tez mialem zaduze maszyny na swoj areal, ale dobre uzasadnienie i juz po wszystkim.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie no coty, wszystko bylo Ok, pasowalo juz nawet w agencji teraz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

też tak uważam. Po coś wymyślili tą ekspertyzę. wystarczy poczytać i widac że co niektórzy mieli problem typu wielkość maszyny do powierzchni gospodarstwa. Osobiście uważam że to głupota bo każdy wie co mu jest potrzebne i nie kupi nic większego chyba że ma gigantomanie i kase na to. :(


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

popieram kolege @lukasz27 nikt nie kupi sprzetu wiekszego niz mu jest potrzebny


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a ktory masz nr?? ja slyszalem ze 4 setka zaczella podpisywac umowy w wlkp;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koncak    0

a ja się nie zgodzę z tym że każdy bierze sprzęt odpowiedni do gospodarstwa. Racjonalność zakupu została wymyślona żeby nie można było kupować maszyn z programu "Modernizacja gospodarstw rolnych" z przeznaczeniem na usługi. Do tego służy program "Róznicowanie działalości....". Wiadomo przecież że jak ktoś ma 30 ha zboża i kupi nowy kombajn za pół miliona to nie będzie kosił tylko u siebie. Albo przykład który dałpracownik agencji: koleś na 3 ha uprawianej kukurydzy chciał kupić siewnik za 50 tys zł. Moim zdaniem bardzo sensownie robią tą "analizę ekonomiczno-techniczną". I taka rada na przyszłość: nie słuchać porad osób wypełniających wniski i pracowników ODR i wpisywać do zestawienia maszyny które chcemy kupić. Agencja to zweryfikuje i się dopiero okaże czy przysługują czy nie. Przecież to nic nie kosztuje a później jak wiemy dopisać już nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dokładnie wpisujcie takie maszyny jakie chcecie kupi a Agencja to zweryfikuje, Mi jeden goś który robił wnioski powiedział że nie dostane tego ciągnika co chcę a dostałem i nawet na drugi też mi starczyło ziemi. nie można też przegiąc.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Małe OT. Dzisiaj w TV mowili ze na PROW 2007-2013 maja 50 mld zl a wydali do tej pory 4,7 mld. Tylko pogratulowac naszym agencjom i ODR-a za szybkie dzialanie i podpisynanie wnioskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

czytałem na stronach agencyjnych że teraz mają przyspieszyc weryfikację i podpisywanie umów. chcą więcej osób na to skierowac


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj