cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

OK, wtedy cos musialem byc wstawiony ze to napisalem wiec cicho niebylo gadki, a teraz nie wiedzialem jak to juz odkrecic, wiec dajcie mi juz z tym moim glupim tekstem spokoj, OK.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10
No i co mowilem jak wyglada kontrola agencji, a w to ze mierza budynki to nie wierze, chociaz jak ktos na dzien dobry zalaz za skore dla kontrolerow to moze chcieli go na czyms za to uwalic. Takie jest zycie:P.

 

chłopcze mało wiesz ,bo pisałem kilka postów wyzej ze u mnie podczas kontroli mierzyli budynki i dle jaj sobie tego nie napisałem,bo nie jestem jakims dzieciakiem wiec jak nie masz pojęcia na niektóre tematy to sie nie udzielaj w dyskusjach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Ja nic nie zmieniałem w zestawieniu. Co do kontroli to jak zmierzyłem swój garaż i poszedłem z wymiarami do gostka co mi wniosek pisał to pytał czy zrobiłem to z dokładnością do cm. bo jak przyjdzie kontrol to mogą mierzyć dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie no dokladne wymiary i ja tez podawalem tak samo swiatlo w oborze i okna. Ale z tym mierzeniem to albo oni musza miec jakis zly dzien albo ktos sie nimi zle zaja. Ja tak uwazam.

 

Apropo do ZLOTY1984, ja nie jestem chlopcem i troche wiem co pisze bo akurat jestem z tym na czasie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Sytuacja z Wrocławia: Dziś podpisano 60 umowę.

Apropo kontroli: miałem zajęcia z gościem a Agencji i on twierdził, że pracownicy Agencji starają się być prorolniczy, tzn, że w przypadku jakihś problemów np. proszą o wyjaśnienie. Jak się zarzekał nie są zegarmistrzami przy mierzeniu. Kontrole przed podpisaniem umowy są pobiezne i dotyczą głównie przedmiotu dofinasowania. Lecz kontrola po płatności, to już nie ma zmiłuj. Mogą skotrolować całe gospodarstwo bez wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10
Apropo do ZLOTY1984, ja nie jestem chlopcem i troche wiem co pisze bo akurat jestem z tym na czasie.

 

a miełes komtrole 2 dni temu ?? bo ja miełem i opisałem jak przebiegała i uwierz mi ze mierzyli wszystkie budynki. nie mam powodów do zmyslania lub do pisania bajek tylko napisalem jak ta kontrola przebiegala. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie no wierze ci zloty ze mierzyli, bo wiadomo to jest taki system zeby niedac nam tej kasy ktora nam sie nalezy, trzeba tak to ujac. Kolomnie nie bylo takich przypadkow ze mierzyli budynki ale za to czepiali sie innych szczegolow.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Ja nie mialem zadnych znajomosci i pierszy na cala Polske podpisalem umowe i byl to pierszy moj kontakt z dotacjami bo wczesniej wszyscy straszyli konrolami wymyslali jakies glubie przepisy. Moim zdaniem prawie wszystko przejdzie bo im tez zalezy zeby jak najwiecej kasy poszlo .

problem jest ich biurokracja przezsto sami sie nie wyrabiaja,no i straszenie innych ze to i tamto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Tylko, że numery kolejne dają w każdym województwie. Więc masz pierwszy numer, ale w swoim regionie. Poprzednio (SPO, SAPARD) numery faktycznie szły po kolei dla całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

prorolniczy?kó... klientka z arimr do mnie dzwoniła i powiedziała po co mi waly,(wnioskowałem o jacka 6.2m. ),jak mam wał przy zestawie uprawowo-siewnym :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mialem lepiej ze po co owijarka do bel przeciez sa worki???, Albo jak jeszcze pamietam ze w tej chwili udokumentowane mam ze orze na 17 hektarach i tam pare na gebe mam dogadanhych to przysluguje mi plug 3 skibowy zagonowy myslelm ze sie poleje ze smiechu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Drodzy koledzy pracownicy agencji mają przepisy określające ile koni mechanicznych na hektar wystarczy do obrobienia całego areału i mnożą konie razy ilość hektarów i wychodzi im np. 80 koni na dane gospodarstwo. Ja miałem taką sytuację, mówię mu że mniejsza moc mnie nie urządza bo o takiej mocy miałem i wnioskuję o większy, a on do mnie że niech Pan pisze do kierownika i argumentuje i napisałem,że zamierzam się rozwijać, mam cięższe gleby, niektóre maszyny towarzyszące potrzebują właśnie wyższej mocy a w szczycie prac to już wogóle. Dostałem odpowiedź pozytywną podisali umowę i do realizacji. Oni są werfikowani przez pracowników kontroli wewnętrznej, przyjeżdżają kontrole z centrali z Warszawy i wyrywkowo sprawdzają. Jeżeli jest naciąganie przepisów muszą mieć podkładkę że tak faktycznie jest, ja miałem szczęście do pracowników bylli prorolniczy i nie robili problemów dosyć jasno formuowali swoje żądania, chociaż jak robiłem pierwszy wniosek to młodego pracownika zwolnili za wolno pracował tak mi powiedział jego następca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

ja miałem kontrolę w 2006 r z SPO wtedy mierzone były wszystkie budynki co do centymetra wachanie z wartością podaną we wniosku mogło wynieść 5% wszelkie szkolenia chemizacji atest na opryskiwacz odbiór śmieci z gospodarstwa szambo zeszyt z zabiegami chemicznymi szafka na pestycydy pomieszczenie na zbiornik na mleko płyta obornikowa zbiornik na gnojówke maszyny zakupione tabliczki na nich numery i ich zgodność wymiary stanowisk dla krów izolatka miejsce skladowania nawozów i wiele innych rzeczy które mają dla ARIMR niebywale większe znaczenie niż zorza polarna na miesiączkowanie pingwinów a tak na serio to czego mogą wymagać od rolnika zawarte jest w zasadach wzajemnej zgodności (cross-compliance)


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

do mnie przed chwilą dzwonili i piowiedzieli że mam za mało ziemi na 4-skibowy pług i trzeba zmienic na 3 albo na 3+1.

mam 15 ha własnej ziemi i dosyc sporo ziemi na umowe "dzentelmeńską". i żałuje ze nie zrobiłem dzerzawy. mówili że

w lutym podpisze umowe. diler mi powiedzał że trzeba zamawiac traktor bo trzeba czekać nawet 4 miesiące :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sluchaj a doplaty na ta ziemie bierzesz co obrabiasz, chodzi mi o ta od ludzi, bo wtedy masz juz argument, ja tak mam i takich wlasnie argumentow uzylem bo mi tez wciskali 3 skibowy. To napisz w uzasadnieniu ze masz duzy ciagnki i nie pasuje ci maly plug.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja mam cos 11** (dokładnie nie wiem bo zapomniałem :( ) ale nie wiedziałem ze na okresloną ilość ziemi jest przypisany pług tak jak ciągnik. a na inne maszyny tez tak jest??? jak tak to jaką przyczepe dostane na maje ziemie

do traktora 100KM???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja pytam powaznie czy na mszyny tak jest jak na traktor??? trzeba miec odpowiednia ilość ziemi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

chyba tak. nie wiem czy wszystkich maszyn się czepiają. dokładnie jakich to musisz poczytac na stronach agencyjnych w tej ekspertyzie. racjonalność doboru maszyn do gospodarstwa


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

I jakiego ciapka bierzesz :(, A co do przepisow to tak jest na wszystkie maszyny bo ja musialem pisac uzasadnienie do wszystkich.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj