cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kissmy...    67

nie wiem kiedy będzie kolejny nabór, ale z tego co mi wiadomo, to będzie trwał 10 dni a kolejność rozpatrywania będzie wyznaczana drogą losowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Napisz uzasadnienie i po sprawie;) ja mam na gosp 150 km i 110 a kupuje Masseya 5445 z turem, napisałem że potrzebuje go do załadowania paszowozu, przewozu bali no i do prac gospodarskich :) Ale puki co czekam za odp :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@goolman19 to zalezy na ile ha i ile zwierzat masz te ciagniki i jakie stare. I nie zawsze uzasadnienie wszystko zalatwi. A z nastepnym naborem to juz duzo wersji krazylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

No może ten plus bo ciągniki mam z 89r :) 40 krów mlecznych i 50 młodzieży, 25 h własnej ( + 25 dzierżawy ale nie podwałem ich do wniosku) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nastepny nabor to jest narazie wirtualna sprawa. narazie nikt nie wie co i jak i jezeli napisze ze wie to ja mu udowodnie ze nie wie. wystarczy popatrzec kiedy zaczą sie ten temat, ktory ma juz 70 stron... ile razy zmienialy sie w nim terminy ila razy pisano o akredytacji, ile o zmianach, o zaczeciu sprawdzania... potem polowa tych info okazywala sie sciema... nie uwierze nikomu dopoki nie pojawi sie info o kolejnym naborze na stronie ARIMR albo jak nie powiedza o tym w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A najwiekszy problem jest w tym,ze oni sami nie wiedza jak ma wygladac nabor. Bo nie chca kolejek,ani losowania. I dlatego mozliwe,ze srodki z lat pozniejszych beda przelozone i np. w roku 2012 moze nie byc naboru. Ale to narazie sa tylko plany i nic pewnego. A jak wiadomo plany co chwile moga sie zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

My czekaliśmy 1,5 roku od złożenia wniosku do podpisania umowy więc nie myślcie że następny nabór pójdzie tak łatwo

Także jeszcze sporo nerwów stracą osoby które mają zamiar składać wnioski :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Wlasnie jedzie do mnie konrola kraza juz dwie godziny a trafic nie moga choc tlumacze im jak dojechac jak kazdemu innemu :nie sa zbyt bystrzy ciekawe czy zwatbia czy dojada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pochodza i posprawdzaja czy maszyny graja i po wszystkim. :)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Spoko chlopaki byli sprawdzali czy sa maszyny i ich numery seryjne oraz faktury i przelewy to trzeba miec ogolnie luzik

troche sie napisali ale to ich praca nie mieli do mnie zadnych zastrzezen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Nie mierzyli tylko sie pytali czy cos przybylo i o stare maszyny pytali ale mozna powidziec ze sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i co mowilem jak wyglada kontrola agencji, a w to ze mierza budynki to nie wierze, chociaz jak ktos na dzien dobry zalaz za skore dla kontrolerow to moze chcieli go na czyms za to uwalic. Takie jest zycie:P.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

kobra89 co ty tak kozaczysz?? masz znajomego moze tam jakiegos i taki kozak jestes, wczesniej wspominales ze znajomy ci sprawdzal wniosek.... nie kozacz kolego nie kozacz...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Miszczu to nie chodzi o to kto sprawdza wniosek, bo widzialem u kogi we wsi jak kontrol wpadla na mierzenie pol, i zacza skakac do nich z morda to tak szybciutko go uspokoili doslownie momentalnie wylaczyli z doplat 4 hektary pola za zla kulture bo perzu troche mial a ze z morda poskakal to sie nauczyl. Tak samo z Prowem u jednych znajomych przyjechali i pojechali a u innego za odzywki ze sie slimacza itp. cale gospodarstwo zwiedzali i sie przyczepili srodkow ochrony roslin ze nie ma na nie odpowiedniej skrzyni i co ty na to.

 

Apropo znajomosci w dzisiejszych czasach kto ma plecy ten zyje!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Panowie a te kontrole to są dopiero po zakupie maszyn jak się już złoży wniosek o płatność czy mogą kontrolować wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a kto sie chwali znajomosciami chwali sie tylko raz.... ja bym sie nie chwalil i napewno nie kumplowal sie z takimi jak Ty ktory klepie na lewo i prawo w jaki sposob dostal dofinansowanie....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kontorle mozesz miec przed podpisaniem umowy nawet jakby co.

Kto kreci ten zyje, ja powiem Ci ze jak bedziesz taki uczciwy to za dobrze na tym nie wujdzisz serio, zreszta juz napewno w zyciu tak miales.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Kolego dobrze mówisz kto kreci ten żyje ale według mnie to debilizm chwalić się takimi rzeczami, żeby Ci to bokiem nie wyszło :) Ja w WLKP. miałem 1027 i od pazdziernika cisza aż mnie coś bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No prawda wiec juz koniec mojej gadki na ten temat.

kapitan1 miales juz poprawke ??? a zmieniales zestawienie finansowe?? we wniosku bo u mnie wlasnie przez to wniosek musial polezec az 4 miesiace.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja mam coś około 11** i u mnie tez cisza też w pażdzierniku miałem zrobic poprawki i ciągle jest cicho.

co tam sie dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
Kto kreci ten zyje, ja powiem Ci ze jak bedziesz taki uczciwy to za dobrze na tym nie wujdzisz serio, zreszta juz napewno w zyciu tak miales.

Nie wiem jak Cię wychowywano, ale mi zawsze wpajano, że najważniejasze są uczciwość, patriotyzm i jeszcze kilka innych wartości. A kręcenie dla marnych paru euro i jeszcze chwalenie się tym na forum w ten sposób świadczy o kompletnym braku wyższych wartości. Pamiętaj, kiedyś to wszystko może Ci się skończyć a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów (za PRL też Ci, którzy kombinowali żyli ponad stan a teraz jakoś nie jest na topie chwalenie się swoją komunistyczną przeszłością). Poza tym Ciągnika czy co tam weźmiesz na prow ze sobą do grobu nie zabierzesz, natomiast w pamięci pewnych osób (znajomych z wsi, forumowiczów) pozostaniesz jako taki a nie inny człowiek.

Przepraszam za OT. Wracając do tematu: Jak w wygląda sytuacja w lubelskim?? Bo u mnie już dość sporo minęło od złożenia poprawionego wniosku a jak narazie nic nie słychać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

zgodze sie ze kto ma plecy ten zyje ale ja wyznaje zasade ze takimi rzeczami sie nie chwali. bo jak sie czlowiek chwali takim czyms to moze bardzo szybko sie to wszystko skonczyc.... ja np gdybym byl wysoko ustawiony i mial znajomych rolnikow i gdyby ktorys otwarcie mowil ze cos zalatwilem szybciej czy cos to by byla ostatnia rzecz w jakiej pomoglem tej osobie. taka kolezenska rada tylko uwazaj na to co mowisz :) przeciez ja znam zycie i wiem jak jest :)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj