cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

farmermf    80

pewnie w żniwa zaczną żeby kolejek niebło choć wątpie że potakim roku ludzie będą nocami pod agencją stali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

nie chcę być okrytny ani nikogo oskarżać, ale doszły mnie słuchy że niektórzy pojechali do tych osób co im rozpatrują wnioski pogadali posmarowali i poszło. juz kupują maszyny. ja osobiście rozmawiałem z kolesiem z agencji w mojej sprawie ale nic sie nie dało. czekam grzecznie. co będzie to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Jestem z wlkp mam nr 12**. Czekam cierpliwie na rozpatrzenie I poprawki, ale z tego co wiem to żony ciotka ponoć podpisała umowę a ma nr 4**. Pozdrawiam cierpliwych jak i tych szczęśliwych :lol:


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

witam;) u mnie ma być jutro kontrola,dzis dzwonili i sie zapowiedzieli. jutro napisze jak to przebiegało jak mi mama zda relacje,bo jestem w akademiku 160 km od domu i mnie nie bedzie przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nic sie nie dzieje ... nanana na ....wszyscy sie nudza.... nanana na - a euro juz po 4,30. prognozy sa nawet na 4,50. i mysle ze spora zasluga w tym naszego prowu. Ja biore 952.3 od pronaru a oni cennik maja w zlotówkach i nic sie jeszcze nie zmienilo ale jak to dlugo potrwa to nie mam pojecia.

 

A co z waszymi wnioskami? mój po 2 poprwce czeka sobie na... sam nie wiem na co!

 

Złoty napisz co tam po kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no moj wniosek tez czeka na rozpatrzenie drugich poprawek... juz 3 tydzien;p pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Kontrola sie odbyła dziś.

- taśma mierzyli wszystkie budynki co do cm i byly oczywiscie rozbieznosci,

- zaglądali i sprawdzali wszystkie pomieszczenia jakie tylko są w gospodarstwie, sprawdzali jakie sa maszyny itp. ( mieli kopie wniosku i sprawdzali czy sie wszystko zgadza),

- chcieli zobaczyc czy sa maszyny które były brane na PROW (Traktor, pług i opryskiwacz)

- pytali sie czy powiekszylo sie w miedzyczasie gospodarstwo (doszły 2 dzierżawy i kupione pole zostało),

 

Stwierdzili ze moze bedzie trzeba poprawic wniosek co do tych rozbieżności z wymiarami ale oni nie są od tego i ze te papiery dalej przekazują. oni sa inspektorami terenowymi i dalej przekazuja innym pracownikom protokół i ich rola sie konczy.

 

co będzie dalej będę informował. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

niby w umowie jest termin 40 dni na takie coś, ale z tego co mówił mi doradca można i w ostatni dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja dzisaj bylem umowe w toruniu podpisac..... :)

i mam takie pytanie-skąd można wziąc tą magiczną tabliczke na dom że gospodarstwo korzystało z pomocy UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
nie chcę być okrytny ani nikogo oskarżać, ale doszły mnie słuchy że niektórzy pojechali do tych osób co im rozpatrują wnioski pogadali posmarowali i poszło. juz kupują maszyny. ja osobiście rozmawiałem z kolesiem z agencji w mojej sprawie ale nic sie nie dało. czekam grzecznie. co będzie to bedzie.

no nie wiem może i masz rację ja byłem w podlaskim 565 i mój wniosek już rozpatrzono podpisałem umowę zakupiłem maszyny i w lutym składam wniosek o zwrot kosztów. Nic nie jezdziłem nie załatwiałem zero siedziałem i czekałem no i poprawka była ale od daty wysłania poprawki do podpisania umowy miesiąc minął równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak przesuną termin realizacji to i kasa się przesunie,tzn zwrot w miesiącu takim w jakim będą mieli pule kasy?? tak?facetka powiedziała że jak termin realizacji się zmieni to np w mazowieckim na czerwiec dopiero wstawili by realizacje bo wcześniejsze msce pula jest wykorzystana.jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć. złożyłem wniosek na PROW, nadal czekam... wprowadzałem zmiany do zestawienia RF, więc będę rozpatrywany na końcu... moja sytuacja wygląda tak, że mam na siebie 20,5 ha UR, nie prowadzę produkcji zwierzęcej. gleby średnie i ciężkie. złożyłem wniosek na nh t5060, pług obrotkę 4 skiby, agregat uprawowo-siewny bierny i agregat podorywkowy 2,6 m. dzisiaj dzwoniłem do agencji, żeby dowiedzieć się co z moim wnioskiem itd..i babka powiedziała mi, m.in, że w moim przypadku max. moc ciągnika to 86 km. kiedy zapytałem się, ile musiałbym dobrać np dzierżawy, żeby styknęło na 105 km, powiedziała mi, że to nic nie da, bo dla nich liczy się rok bazowy 2007. Czy to prawda?

czy jeśli zadeklaruję, że za ok 6 lat przejmę gospodarstwo matki (11 ha UR + produkcja zwierzęca (obecnie 25 krów mlecznych + jałowizna). to będzie to miało to jakieś znaczenie dla arimr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ich nie obchodzi że przejmiesz gospodarstwo. zrób z rodzicami umowę dzierżawy i to też przejdzie.musisz im wykazać przed podpisaniem umowy że ten ciągnik jest na twoje gospodarstwo.a masz jakiś ciągnik zarejestrowany na siebie?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mam żadnej maszyny, a co do dzierżawy to jak napisałem wcześniej Babka powiedziała mi, że ich interesuje powierzchnia gospodarstwa z roku bazowego, czyli 20,5 ha i jeśli teraz wezmę dzierżawę, to nic to nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

z timi kopertami to słyszałem od ludzi. sam troszkę że tak powiem sugerowałem może delikatnie z osobą prowadzącą ale odrazu ucięto ze mną rozmowę i kazano czekać. może i ściemniali ci ludzie. tego nie sprawdzimy.

 

Przekeeeek moim zdaniem w relatywności zakupu ciągnika nie jest powiedziane że dla ciebie jest max 86 KM. bo ta pani w Agencji ocenia twój wniosek pod względem ogółu. musisz jej udowodnić że twoje 20 ha to grunty ciężkie. i mniejszy ciągnik nie wytrzyma tak ciężkiej pracy. musisz złożyć oświadczenie czy wniosek. idź do ODR oni tam powinni znać takie patenty. a jeśli było by to możliwe to spróbuj skołować sobie tą dzierżawę. i złóż sprostowanie do wielkości gospodarstwa. to możesz zawsze. w oddziałach Agencji zatrudnili teraz dużo nowych którzy nie zawsze wszystko wiedzą. w każdej chwili możesz a nawet powinieneś poinformować agencję o zmianach ekonomicznych w twoim gospodarstwie a w kńcu dzierżawa na conajmniej 6 lat jest poważną zmianą. a tak wogóle to już coś takiego słyszałem ludzie chcieli na 15 ha JD 115 KM i z Agencji kazano im dokupić bądź wydzierżawić na podstawie umowy od kogoś trochę ha ile to już ci w ODR powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jasne a ja na swoje 30ha wezme 240 konnego jelonka moge? Przeliczniki znane byly juz od dawna a i tak to sa wielkie ustępstwa ze liczy sie na 1 ha ponad 4KM! Nie przesadzajmy. skoro masz ziemi 20 ha to na co ci 110 konny traktor? u mnie w okolicy ludzie takie male gospodarstwa likwiduja. a jezeli wiedziales ze traktor ma obrabiac dwie gospodarki twoja i ojców to trzeba bylo odrazu ziemie przepisywac lub dzierzawic. ja gdy skladalem wniosek to liczylem sobie tylko 3KM na 1ha bo niby taka byla norma a dodam, ze moje grunty w 100% należa do ONW.

 

 

a własnie teraz znalazłem cos takiego: http://195.205.152.139/helpdesk/index.php?...31&Itemid=2

 

cytuje:

 

Zakup ciągnika o wyższej mocy niż przewidują wyliczenia IBMER ( ok 5 KM/ha)

uzasadnić można min;

- posiadaniem zestawu maszyn o wyższej wydajności,

-glebami ciężkimi,

-rozłogiem gospodarstwa,

-ukształtowaniem terenu,/ pagórkowaty teren/,

- płodozmianem- udział roślin okopowych oraz łąki- zestawy maszyn do zbioru

trawy,

-udział maszyn aktywnych,

- udział agregatów wieloczynnościowych itp.

Moc w takim przypadku może być wyższa o 20% od standardowej.

dr Kazimierz Witosław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skorpion dzięki za odpowiedź

Cichu weź pod uwagę, że ciągnik od samego początku będzie pracował na obu gospodarstwach, bo podział na dwa gospodarstwa jest tylko na papierze. ciągnik będzie więc obrabiał 31,5 ha i obsługiwał prod zwierzęcą,którą jeszcze powiększę, więc uważam, że te 105 km będzie w sam raz. Wiem, że dla agencji to nic nie znaczy, ale dla mnie tak... trudno, będę kombinował z dzierżawami. Starsza mi nie przepisze, bo jest za młoda, żeby iść na rentę...

co do tekstu p. Witosława to większość moich gleb jest ciężka a razem z ciągnikiem chcę kupić agregat uprawowo-siewny (czyli wieloczynnościowy) bierny famarolu 3m. (agregat 3-rzędowy, wał packera,siewnik famarol) i nie wyobrażam sobie, żeby ciągał to ciągnik mniejszy niż 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj