cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bayer    16
Ja jutro umowę podpisuje w ARiMR w Toruniu

można spytać który numerek miałes bo ja też do Torunia i miałem 530 nr i nadal nic wysłałem już bardzo dawno temu poprawki i cisza,a znajomy miał nr 1000 i już dawno ma podpisaną umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

musi być wyciąg z KRS-u i nie może być starszy niż 3 miesiące. chodzi o to że w dniu którym kupisz używaną maszynę wyciąg ten musi być ważny żeby agencja wiedziala że w dniu zakupu przez ciebie używanej maszyny dana firma mogla sprzedawać używane maszyny


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

to zalezy. jeżeli masz dwa etapy realizacji inwestycji to dopiero przy drugim etapie jest kontrola po zlożeniu wniosku oplatność ale przed wyplatą środków. a jak masz jeden etap to kontrola jest po zlożeniu wniosku o platność. tak czy inaczej i tak przyjdą :)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0304    0

Sprawdzali wszystkie tabliczki znamionowe wymiary nowej chlewni co do centymetra i faktury. Kontroler był wyjątkowo upierdliwy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Kamieniak napisz coś więcej, jaki miałeś numer, czy składałeś poprawki i kiedy. Też czekam na podpisanie umowy a po złożeniu poprawek w październiku cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

tylko tabliczki czy jeszcze coś? np. ksiązkę oprysków co z opakowaniami po środkach i takie tam jak to przy kontroli?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0304    0

Interesowało ich tylko to co było we wniosku o płatność. lukasz27 kiedy dokładnie składałeś wniosek o płatność i czy miałeś jakieś poprawki bo u mnie nadal kasy niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

wniosek zlożylem w listopadzie okolo 20. mialem poprawki ale dotyczyly one blędu w druku. a kase wczoraj dostalem.dziwne że miales kontrole. mi powiedzieli że dopiero przy realizacji drugiego etapu.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal11    0

Drodzy koledzy Ja również ubiegam się o zwrot tylko i wyłącznie z zakupu maszyn. Tak więc z tego co tu piszecie przed wypłatą zwrotu z inwestycji będzie kontrol sprawdzająca maszyny zakupione przezemnie zawarte w tym w niosku czy coś jeszcze będą kontrolować? Z góry dzięki koledzy za odpowiedz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Michal11 to wszystko zalezy jacy ludzie do ciebie przyjada bo u kolegi bylo tak ze poszli do garazy i posprawdzali numerki na tabliczkach i czy zeczywiscie maszyny sa u niego kupione i czy numerki sie zgadzaja na tych tabliczkach od maszyn. I tak wyglada kontrol, ale moga przujechac tacy ze beda lazic po gospodarstwie tak wlasnie mial mowj wujek, ze sprawdzali cale obejscie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

ostatnio mój znajomy miał kontrole to kazali mu założyc tablice informacyjną że gospodarstwo korzystało z dofinansowania unijengo panowie wiecie gdzie można znaleść wzór takiej tablicy,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

ma być logo unijne prow 2007-2013 i napis z jakiego działanie się korzystało w toruniu tak wymgają pogłupieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj