cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

nierozumiem z tego co wiem jak sie wtedy orientowalismy to moge nabrac sprzetu na ponad 700 tysiecy z czego agencja ma mi na maxa zwrocic 300 tysiecy i przy zwrocie 50%, apropo jezeli ktos przekroczy zwrot w wysokosci 100 tysiecy to ma rok przestoju w skladaniu wnioskow, wiec ja bede bral sobie w nastepnym naborze znowu maszynki heheh,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ale ten zwrot jest jednorazowy na lata 2007-2013.chyba że skorzystales z SPO z inwestycji to wtedy musisz poczekac a tak to nie


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ciekaw jestem ile osob z tego naboru bedzie skladac wnioski w kolejnym. ogolnie to niech sie ten skonczy wreszcie. zeby nie bylo znowu tak, ze nieprzygotowana agencja zbierze wnioski i bedzie takie mieszanie ze juz nikt nie potrafi sie w tym polapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dosc ciekawy pomysl. Ja to najchetniej to bym dal w leb tym urzedasom w agencji.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

też masz pomysły :P

ja z takim zapytaniem.... jak podpisujecie umowy, czy można podpisać tak zeby zapłacić cene z dnia podpisania jej.. przecież jest taka możliwość, a później chłopy mają pretensje.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

przeciez to nie wina agencji tylko poprzedniej ekipy rządzącej że to tak dlugo trwa :P


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
też masz pomysły :D

ja z takim zapytaniem.... jak podpisujecie umowy, czy można podpisać tak zeby zapłacić cene z dnia podpisania jej.. przecież jest taka możliwość, a później chłopy mają pretensje.... :P

teoretycznie tak, ale diler gupi :D nie jest i gwarantuje Ci cenę, ale w Euro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal11    0

Ja mam pytanie: Czy podpisanie umowy i załączenie faktury zakupu jest juz ostatecznymczynnikiem po którym czeka się na pieniądze czyli tzw zwrot inwestycji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak masz podpisaną umowę to skladasz wniosek o platność dajesz wtedy agencji fakturę i dowód wplaty i czekasz aż rozpatrzą twój wniosek(poprawki)i w ciągu 3 miesięcy masz pieniądze


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

formalnie w ciagu 3 miesiecy a w realiach 180 dni.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

calkiem możliwe.:D ja zlożylem wniosek o platność w listopadzie i do dzisiaj po pieniądzach ani śladu :P


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Najpierw przyjedzie kontrol i sprawdza tabliczki w maszynach i dopiero potem bedzie kasa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dokladnie tak zanim pieniądze to kontrol i tabliczka. a na dodatek to oni nie mają tych tabliczek tylko ich wymagają samemu trzeba sie za nimi rozglądac i zalatwiać. ktoś powinien to do trybunalu zglosic ale wszyscy sie boją bo czlowiek od nich jest uzależniony. chce dostac pieniądze to musi to wszystko znosić. jaby sie tak wszyscy zmówilii nikt nie zlozyl ani jednego wniosku toby sami prosili żeby je skladac a ak to nas traktują jak nie powiem już kogo.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Do 30 tysiecy euro zwrotu nie jest potrzeba rzadna tabliczka. A mi chodzilo o sprawdzenie tabliczek na maszynach i czy te maszyny wogole stoja, bo byly takie przypadki kolo mnie ze koles chcial kase a maszyn nie ma.hehehe


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

na maszynach tez mają byc tabliczki? ja dzwonilem do warszawy i mi powiedzieli że nie tylko taka duża 70X90 w gospodarstwie ma stać i to wszystko


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kurde jeszcze do was nie dotarlo, chodzi mi o tabliczke na maszynie, czyli dane, rok produkcji, waga, itp. o taka Znamionowa tabliczke mi chodzi na maszynie. A nie te przed gospodarstwem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0304    0

A kasę to już ktoś właściwie dostał bo mi obiecali do końca roku. Wczoraj dzwoniłem okazało się że w Warszawie nie mają kasy na wypłatę!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jeszcze poczekacie ze 3 miesiace tak mysle. Kasa jest na koncie agencji i sobie procencik rosnie dla nich. A my mozemy poczekac bo przeciez nikt z nas napewno nie ma 200 tysiecy odrazu wywalic na sprzet jak to jest w moim przypadku a trzeba wziasc kredyt z banku i naszym kosztem napedzaja koniunkture budlaki. To wszystko wiem bo akurat moj wniosek jest rozpatrywany przez kolege ojca i mowi nam co i jak zawsze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

rolnik jak zwykle na końcu dostale pieniądze. prezes agencji pewnie musi sobie nowy samochód kupic i kasy potrzebuje


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Oj tanieje.... Mówi się że bedzie 3,70 już za kilka kilkanaście dni.....


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Oby to se taniej maszynki fundne. Hehe


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj