cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

KrzychuM    0

z tej tabeli wynika że na 15ha to dostane tylko 50KM, a mam 7ha dzierzawyna umowe dzentelmeńską, a juz niedługo to

ponad 20ha dostane na taką dzierżwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Czemu trzeba dlugo czekac? I wlasnie ten facet z ktorym ja rozmawialem to mowil,ze w momencie podpisywania umowy oni nie patrza jaki masz ciagnik. Ich interesuje przy zlozeniue wniosku o platnosc jaka bedzie moc homologowana. I wtedy musisz pokazac homologacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

gospodarstwo sie rozwija,z roku na rok i akurat nowszy ciagnik by sie sprzydal ,a 50 km czy 80 mnie nie interesuje raczej!powyzej 100 do 130,to jst gupota jesli jest tam jakas tabela hektary/i moc ciagnika,jesli jest ktos pewien ze spalci ciagnikw danym terminie.nie wiem bo dopiero po nowym roku rusza wypelnianie wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

Cholera jasna (żeby nie uzywac słów na literę "K" i "H") co się dzieje z tymi wnioskami. teraz jest zima niedługo wiosna

i potrzeba siać, a ja nie wiem czy stary poznaniak wytrzyma :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No mnie to juz ta Agencja roz**** i mnie normalnie ku**** nosi bo tak dlugo to juz jest przesada juz zaraz 1,5 roku a ci debile nie moga zweryfikowac wnioskow, maja wszystko gotowe tylko siedza i grzeja d*pami fotele buce, a jeszcze jakie wymogi nie mozna przekroczyc limitu kasy a wez nie przekrocz jak wszystko poszlo do gory ale nie mozna, ten caly PROW mi juz wisi kupuje sprzety za wlasna kase i zobaczymy jak cos wypali to bedzie dobrze a nie to niech sie gola.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

michalik@ a tobie po jakim czsie przyznali wniosek od chwili złożenia.kiedy podpisałeś umowe i kiedy kase na konto ci wpłacili???

 

(podaj od chwili złożenia w niosku w miesiącach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
No mnie to juz ta Agencja roz**** i mnie normalnie ku**** nosi bo tak dlugo to juz jest przesada juz zaraz 1,5 roku a ci debile nie moga zweryfikowac wnioskow, maja wszystko gotowe tylko siedza i grzeja d*pami fotele buce, a jeszcze jakie wymogi nie mozna przekroczyc limitu kasy a wez nie przekrocz jak wszystko poszlo do gory ale nie mozna, ten caly PROW mi juz wisi kupuje sprzety za wlasna kase i zobaczymy jak cos wypali to bedzie dobrze a nie to niech sie gola.

 

limit chyba mozna przekroczyc tylko ze nie doplaca ci do tego przekroczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

no wlasnie o to chodzi i co mam teraz 30 tysiecy ze swojej kieszeni walic bo mi tak maszyny skoczyly, i to jest ich inteligencja,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja 31 Grudnia roku 2008 o godzinie 15:50 złożyłem wniosek o płatność, podejrzewam, że był to ostatni wniosek złożony w ubiegłym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
no wlasnie o to chodzi i co mam teraz 30 tysiecy ze swojej kieszeni walic bo mi tak maszyny skoczyly, i to jest ich inteligencja,

 

30 tysi to nie jest tak duzo biorac pod uwage to ze nie zwraca sie vatu. czyli do zwrotu bylaby okolo polowa z 24 tysi czyli jakies 12 tysi. czyli tracisz 12tysi dofinansowania a nie 30. z reszta jezeli ci tak bardzo maszyny podrozaly to oznacza ze bierzesz bardzo wysokie dofinansowanie wiec powinienes sie cieszyc ze cokolwiek ci zwroca.

 

My tez przekroczylismy wstepnie zakladana kwote ale zawsze sie pocieszamy tym ze bedzie jakikolwiek zwrot. juz te kilka tysi to mozna sobie odpuscic.

Nauczka na przyszlość, w kolejnym naborze zrobimy juz dokladniej wniosek, zeby potem nie kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

to nie dowiary ten arimr traktuje nas jak szmaty :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

hahah bardzo wysokie dofinansowanie nie zartuj sobie ze mnie ja biore wszystkie maszyny wtedy mialem zadeklarowane 190 tysiesy brutto cala realizacja, mialem otrzymac zwrot w wysokosci 79 tysiecy o UNII, ot i duzy zwrot, a bede musial dolozyc z wlasnej kieszeni okolo 30 tysi, dobrze ze jestem vatowcem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no to faktycznie na 190 tysiacach to te 30 to dosc sporo. ale z drugiej strony trzeba sie cieszyc ze dorzuca ci do sprzetu te 79 tysi. w miescie ludzie tyle rocznie zarabiaja... czasem nawet we dwoje.

 

ps dzis czytalem ze do 23 grudnia podpisano 3300 umow (łacznie z azotanowymi, ktorych bylo okolo 130)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

@@@michalik@ a tobie po jakim czsie przyznali wniosek od chwili złożenia.kiedy podpisałeś umowe i kiedy kase na konto ci wpłacili???

 

No ja czekam na sprzęt i wniosek o płatnośc dopiero mnie czeka a co do kasy to jeszcze daleko.Mam nadzieje ze euro spadnie w marcu, dobrze ze sie jeszcze mieszcze w zwrocie i narazie nie musze dokładac.Troche małe macie te zwroty. POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ilu z was już złożyło wniosek o płatność i dostało kasę . ja złożyłem 18 listopada i do dzisiaj nie mam kasy a zapewniali że to wszystko szybko pujdzie bo agencji zależy na tym:) ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Agencja za ta zwloke to jakies rekompensaty powinna dac. Przeciez ile maszyny podrozaly. Ma moze ktos jakies pronozy cen euro na marzec,kwiecien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

do marca stawiam ze spadnie ale watpie ze bedzie to 3,2 mysle ze kurs euro bedzie sie miescil od 3,5-3,8


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

odnośnie agencyjnych przeliczników szykuje się mała rewolucja

chodzi o to że agencja tych przeliczników sobie nie wymyśliła tylko zapłaciła za nie jakiemuś instytutowi który ułożył przeliczniki dla "statystycznego" gospodarstwa w Polsce

czyli że z ha jest jakieś 3 tony zboża. wiadomo że inwestują te lepsze gospodarstwa w których poziom kultury rolnej co za tym idzie i plonów też jest wyższy. w związku z tym plon zboża to nie 3 a np. 6 a w dobrych latach i więcej ton więc i kombajn wymłóci w sezonie adekwatnie mniej ha. To jeśli chodzi o kombajny zbożowe.

jeśli chodzi o ciągniki to wiadomo że hektar 1 gliny orze się sporo dłużej niż hektar piachów.

Jednak tabele z przelicznikami zostaną, po prostu pracownicy którzy rozpatrują wnioski będą mieli weryfikować uwagi np. takie jak wypisałem wyżej co do uzasadnienia wielkości czy mocy maszyny.

zobaczymy kiedy stanie sie to rzeczywistością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

300000zl. a w procentach to 60% dla mlodych rolników i jeżeli gospodarstwo jest polożone na ONW lub natura 2000.- to jest najwyższy zwrot. a potem to już 50% i 40%


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj