cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NHTC56    5

@Bogdan@ a możesz napisac co to za firma? Bo mysle, ze nie tylko mi by się to przydało,a le tez wielu innym z nas i byłoby nam o wiele łatwiej, chyba, ze to jakas tajemnica ;) Z gory dzięki za informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fakturze musiał by napisać że sprzęt jest nowy, z tym teoretycznie nie problem, bo dla agencji można cuda przedstawić, ale musisz mieć podbita fakturę przez wydział komunikacji, a tam już cuda nie przejdą

podbitą fakturę przez wydział komunikacji z kraju gdzie kupuje ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak rejestrujesz ciągnik to wydział komunikacji w miejscu twojego zamieszkania opieczętowuje umowę kupna sprzedaży w tym przypadku fakturę, a ta fakturę musisz przedstawić w ARIMR i tu jest właśnie pies pogrzebany ;)

Ja mieszkam w okolicach Chełma, czyli daleko od Was, link do firmy która to robi http://www.sungraf.pl/ poszukajcie takich firm w swojej okolicy ;)

Dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa bo nie mogłem znaleźć wymiarów tablicy w książce wizualizacji znaku PROW, jak pisałem wcześniej minimalny wymiar to 70 x 90 cm zamiast xxxx na tablicy wpisujemy cel projektu. Cena tablicy w tej firmie to 100pln za m2, dużo firm robiło już takie tablice i wiedza o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Brzozak2, dzięki za link ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Dzisiaj przyszło wezwanie zeby poprawic wniosek o platność. Az krew człowieka zalewa co za debile pracuja w Kieleckim oddziale agencji. Okazalo sie,ze nie skserowali jednej strony z ksiązki gwarancyjnej od pluga gdzie jest podany rok produkcji (wina agencji) i doczepili sie ze w uzasadnieniu o zwrot na jednym dokumencie jest razem traktor,pług i opryskiwacz,a powinny byc oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

U mnie takie dane jak nr seryjny i rok produkcji są na fakturach i to mam dołączyć do wniosku o płatność, a tak w ogóle to pewnie jeszcze kasy nie mogą wypłacać i tak wymyślają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no to pytanie tego typu:

 

Teoretycznie podpisalem umowe, ktorej termin realizacji jest do 1 marca ale maszynki przyszly wczesniej i wszystko bedzie u mnie juz w w polowie stycznia to czy w lutym moge zlozyc wniosek o platnisc czy mam czekac az do 1 marca? Dokladnie o to chodzi czy moge zlozyc wniosek o platność szybciej niz okreslilem termin realizacji inwestycji? A może musze wyrobic sie z wnioskiem o platnosć do 1 marca? Jak to jest Panowie? Na pewno jeszcze w ARIMR wytlumacza jeszcze ale juz chcialbym to sobie poukladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wie ktoś czy po podpisaniu umowy można złożyć aneks do umowy i zmienić z nowej na używaną maszynę??jak to jest? robił tak ktoś?oczywiście nic się nie zmienia tylko fakt że cchialbym by była używana.jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
no to pytanie tego typu:

 

Teoretycznie podpisalem umowe, ktorej termin realizacji jest do 1 marca ale maszynki przyszly wczesniej i wszystko bedzie u mnie juz w w polowie stycznia to czy w lutym moge zlozyc wniosek o platnisc czy mam czekac az do 1 marca? Dokladnie o to chodzi czy moge zlozyc wniosek o platność szybciej niz okreslilem termin realizacji inwestycji? A może musze wyrobic sie z wnioskiem o platnosć do 1 marca? Jak to jest Panowie? Na pewno jeszcze w ARIMR wytlumacza jeszcze ale juz chcialbym to sobie poukladac.

 

No to ja powiem tak jestem w tej samej sytuacji sprzęt mam już u siebie na podwórku a wniosek o płatność mogę złożyć w lutym od pierwszego dnia do ostatniego dnia miesiąca taki jest termin wiec niestety muszę czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0
No to ja powiem tak jestem w tej samej sytuacji sprzęt mam już u siebie na podwórku a wniosek o płatność mogę złożyć w lutym od pierwszego dnia do ostatniego dnia miesiąca taki jest termin wiec niestety muszę czekać

Ale jest możliwość wcześniejszego złożenia, jedyne co to nie masz gwarancji, że kasa będzie w 3 miesiące. Ale zabronić składania wniosku nie mogą. Obecnie weryfikację trochę przedłuża obowiązkowa wizytacja terenowa, ale i tak najczęściej wszystko jest załatwione w trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

......może niejestem zabardzo w temacie PROW i nie mam zbyt wiele info na ten temat,ale mam takie pytanie:

kiedy bedzie następny nabór wniosków na modernizacje gospodarstwa (chodzi mi o wniosek na zwrot $$$ za nowy ciągnik)

i czy to bedzie tylko w jednym dniu....i trzeba to złożyć w wojewódzkim arimr????

 

acha jeszcze jedno... czy musze ciągnik kupić w terminie który mi wyznaczą,czy np.najpierw moge kupić ciągnik(wzięty na kredyt)a dopiero złożyć wniosek

bardzo prosze o odp.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

next nabór luty,marzec prawdopodobnie, a jak będzie nie wiadomo.najpierw składasz wniosek a potem po podpisaniu umowy kupujesz.w tej edycji pozwolili wcześniej kupic ze względu na duże opóźnienia. normalnie nie będzie to miało miejsca,chyba że z nów sie kolosalnie spóźnia ;) co bardzo możliwe

 

nie wie ktoś czy po podpisaniu umowy można złożyć aneks do umowy i zmienić z nowej na używaną maszynę??jak to jest? robił tak ktoś?oczywiście nic się nie zmienia tylko fakt że chciałbym by była używana.można to zmienić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A wie ktos moze jak ma wygladac nabor nowych wnioskow? Bo podobno ma nie byc kolejek. Ja slyszalem,ze wszyskie wnioski przyjma i tyle co bedzie chetnych tyle maja dac kasy. I np. PROW moe sie skonczyc juz w 2011,a nie 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim zamieszaniu z kolejkami był pomysł, żeby podczas następnego naboru składać wnioski drogą pocztową, ale jak będzie to zobaczymy.

Moim zdaniem pomysł by przyjąć wszystkie wnioski i Modernizacje zakończyć np. w 2011 jest raczej średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a ja ponawiam swoje pytanie. jak to jest ze skladaniem wniosku o platnosc. sklada sie go po terminie wyznaczonym jako data realizacji inwestycji czy przed? Dlok napisz dlaczego masz skladac dopiero w lutym. na kiedy ustaliles termin realizacji Prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Termin realizacji miałem wstawiony do końca stycznia 2009 więc składać mogę od lutego i mam na to miesiąc. Kobieta mi powiedziała że nawet jak wcześniej zrealizuje to i tak muszę czekać bo tak jest w umowie zapisane więc czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

hej ja mam takie pytanie jak wyglada caly ten sapard ,chce wziasc ciagnik do 150km z 2002 rocznika max,jak to wyglada zczym sie wiaze itp.jesli byl by kto s mily i dosadnie mi to wytlumaczyl,po swietach jade do Arimr sie dowiedziec wszystkiego z rodzicami,jak czytam te wszystkie posty to jest to bardzo skoplikowane pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ogólnie to nie jest az tak skomplikowane tylko agencja rzuca kłody rolnikowi pod nogi najpierw czeka sie na rozpatrzenie wniosku rok potem coraz to inne sprawy poprawki i bóg wie co jeszcze wymyślają i ganiają tego rolnika. Mam na mysli oczywiście ostatni nabór wniosków w roku 2007. Ja juz podpisałem umowę kupiłem sprzęt zostało mi złozyc wniosek na zwrot i czekać na kasę ale jak poczytasz posty to niektórzy z nas dalej dostają wnioski do poprawki lub inne komplikacje sa a sprzęt drożeje :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

szczerze mowiac to beznadziejnie to wszystko wyglada. kompletny brak kompetencji ze strony urzednikow z arimr, sztywne trzymanie sie zapisow, arogancja i w ogole niezbyt ciekawie z tym jest. to sie tylko tak mowi ze piniadze z uni plyna do kieszeni rolnika... ile sie trzeba nachodzic nazalatwiac naprosic to sie w glowie nie miesci. wszystko jest ok gdy wniosek weryfikuje rozgarnieta osoba gorzej jak jakies wscibskie babsko lub bezmozgie yeti... my niestety nie mamy szczescia do zbyt uprzejmych weryfikatorow.....wszedzie tylko jakies problemy widza.PARANOJA I PATOLOGIA!!! a najlepsze jest to ze stwarzaja mase zbednych problemow dzielac tak naprawde nie swoimi pieniedzmi.... pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT zyczy RATAJ


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

A taki jeden miastowy z drugim niewiedza ile pieniedzy z uni pochlania ta biurokracja tyle urzednikow tam siedzi w tych agencjach i wymyslaja porawki zeby mieli co robic bo przeciez gdyby to wszystko bylo prostsze i szybciutko szlo to co oni by robili w tych agencjach zawsze jak jade do agencji to mnie az razi w oczy ile tam ludzi siedzi a wiekszosc to dzieci po szkole co niemaja nawet pojecia o rolnictwie a pracuja w AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1
A taki jeden miastowy z drugim niewiedza ile pieniedzy z uni pochlania ta biurokracja tyle urzednikow tam siedzi w tych agencjach i wymyslaja porawki zeby mieli co robic bo przeciez gdyby to wszystko bylo prostsze i szybciutko szlo to co oni by robili w tych agencjach zawsze jak jade do agencji to mnie az razi w oczy ile tam ludzi siedzi a wiekszosc to dzieci po szkole co niemaja nawet pojecia o rolnictwie a pracuja w AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

 

 

Taka prawda .. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

Pozdrawiam was i wesolych swiat zycze:)Jakos to musi Byc:)bo swietach rusze tym wszystkim i zloze wniosek:) jeszcze raz wesolych spokojnych swiat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jakby ktoś wiedział kiedy dokładnie można wnioski składać to niech napisze tutaj...

to bedzie sie odbywać w jeden dzień czy jak to bedzie zorganizowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 tyg. przed rozpoczęciem naboru wniosków ARiMR ogłosi to na stronie internetowej. W ustawie jest przyjęte, ze wnioski są przyjmowane do czasu, gdy osiągną pulę 120% pieniędzy przeznaczoonych na dany rok. W rzeczywistości, jak będą takie cyrki jak rok temu to kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj