cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Pronar82a    179

Ja dzisiaj Panowie podpisałem umowę w Elizówce :rolleyes:

Teraz trzeba negocjować i kupować sprzęt


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

a ja ponownie wznawaim pytanie, czy ktoś wie ile podpisali umów w świętokrzyskim?? Chociaż tyle że sie wzieli do roboty , z tego co ostatnio słyszałem to na 18 tys podpisano 2 tys umów. wiec i tak nie jest źle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ARIMR podaje ze do wczoraj podpisanych jest 2300 umów. Moim zdaniem to po roku czasu (1 rok i 1 miesiąc) to te 2000 umów na 1800 to i tak jest gówno co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Podpisałem dzisiaj 210 umowe w podlaskiem i odrazu wielkie rozczarowanie, wnioseki o płatność mozna skladac dopiero po 1 lutego bo skonczyly im sie fundusze ;/ wszystkie maszyny juz kupilem i myslalem ze teraz szbko to zalatwie... Paranoja w tej polsce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8
Podpisałem dzisiaj 210 umowe w podlaskiem i odrazu wielkie rozczarowanie, wnioseki o płatność mozna skladac dopiero po 1 lutego bo skonczyly im sie fundusze ;/ wszystkie maszyny juz kupilem i myslalem ze teraz szbko to zalatwie... Paranoja w tej polsce :/

 

 

Ja bym na twoim miejscu złożył wniosek o płatnośc i niech oni sie martwią jak zapłacić mają na to 3 miesiące zgodnie z prawem. Po za tym gratulacje dla tych co się doczekali ja w połowie październnika złozyłem poprawki i cisza, a w lubuskim mają tylko 400 wniosków do rozpatrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

To juz jest przesada,ze po takim czasie jeszcze nie maja funduszy. A jak ktos ma podany termin wniosku o platnosc i wtedy nie beda mieli kasy to co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to tak jak kazdy kredyt tylko cie ratuje a ban zaciera rece, ale najlepsze jest to ze euro sie umacnia na potege i maszyny wala do gory ze szok, ciesze sie bo chociaz na ciagnik podpisalem z dealerem wstepna umowe to juz wiem ile zaplace, ale cena plugow to mnie przerazila. A wiem ze dopiero bede podpisywal umowe az w lutym, tak mi w agencji powiedzieli. OSTRA LIPA>


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

piatek 12.12.2008 przyszly drugie poprawki....wiec sprawa sie troche komplikuje....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

rataj jeśli to nie tajemnica to napisz co musisz poprawić, czy dopatrzyli sie czegoś nowego czy są to poprawki do I poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

nie wiem dokladnie co musimy poprawiac bo ja jestem w poznaniu a poprawki przyszly do domu. ale z tego co wiem to nowych rzeczy sie dopatrzyli...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

dziś dostałem pierwszą poprawkę w sprawie wniosku o płatność wniosek składałem 2 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Tez dostalem poprawki do wniosku o platnosc i te poprawki sa najbardziej wkurzajace,albo nie maja kasy albo sprawzajacy to niedorozwoj.

A wiec co mu nie pasowalo;ze w jednym protokole nie bylo na pisane ze maszyna jest nowa i jaka szerokosc a maszyne kupilem z skadnicy 400 km.od domu teraz musze dzwonic iprosic ze by mi przyslaw poczta,nastepna sprawa to ze na inna maszyne wplcilem 1000zl zaliczki musza mi napisac oswiadczenie ze to bylo na ta maszyne i znowu dzwonic i prosic o pisemko no i jeszcze podwierdzeni przelewu mialem wydruk z internetu ktory jest wedlog prawa bankowego prawnym potwirdzeniem dokonania transakcji ale oni chca jeszcze pieczatek ale to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Witam

Dzisiaj dostałem wezwanie żeby nanieść poprawki do wniosku.

Chodzi o Młodego Rolnika mam numer 645 w woj lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

koledzy ja miałem niezły numer z Młodym ROLNIKIEM. Jak złożyłem wniosek o płatność to dopatrzeli się z w ewidenci jest jedno imię a we wniosku dwa więc zmieniłem we wniosku ale i tak musiałem zmieniać w ewidencji a co najlepsze żeby dopisać drugie imię cztery razy musiałem jechać do powiatówki - banda idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

orientuje sie ktoś czy PROW można było dostać na samochód (jakis tam pickup)???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
koledzy ja miałem niezły numer z Młodym ROLNIKIEM. Jak złożyłem wniosek o płatność to dopatrzeli się z w ewidenci jest jedno imię a we wniosku dwa więc zmieniłem we wniosku ale i tak musiałem zmieniać w ewidencji a co najlepsze żeby dopisać drugie imię cztery razy musiałem jechać do powiatówki - banda idiotów.

 

moja starsza też tak miała w SPO i jeszcze kazali jej się podpisywać dwoma imionami. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

odnośnie samochodu typu picup to na nowy prow nie można takiego czegoś wziąść dowiadywałem się w agencji też myślałem o takim czymś ,,umnie we wniosku o płatność poprawki polegały na poprawieniu wartości wyliczeń cenowych na pierwszej stronie wniosku trochę nie zrozumiałem instrukcji wypełnienia no ale na drugi raz już wypełnie mam nadzieje że bezbłednie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

A czy wo gule można wziąć samochód jeśli tak to jaki model ??


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Wniosek złożony 09.11.2007r.

I poprawki i zmiana zakresu rzeczowego 06.10.2008r.

II poprawki 01.12.2008r.

Podpisanie umowy 15.12.2008r.

Zakup sprzętu i wniosek o płatność - plan 03.2009r.

Wypłata kasy - może 06.2009r.

Tempo expresowe modernizacji gospodarstwa w Polsce - bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a ja sobie nadal czekam, z reszta tak samo jak pozostale 15 tysięcy rolników, więc sie nie martwie.... ale powoli szlak mnie zaczyna trafiac, ze tak dlugo trzeba czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

mam takie pytanko jeśli można.....:

 

Jeśli (przypuśćmy)np. dzisiaj składam wniosek na jakiś ciągnik np..120km,to musze go kupywać odrazu,czy np.moge poczekać do przyznania decyzji i wtedy zakupić ciągnik???A co jeśli po tym roku nie stać by mnie było na żaden ciągnik,czy moge sam odmówić przyjęcia PROW???

Acha i jeszcze chciałbym sie zapytać,ile km przysługuje na jaki areał??? i czy każdy rolnik moze z tego skorzystać???

 

(fajnie by było jakby odpisał ktoś kto bedzie pewien bedzie swojej wypowiedzi,i kto juz korzystał z prowu) :D

 

Z góry dięki za odp.

 

Pozdrawiam Daniel215 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak składasz wniosek to musisz poczekac aż agencja wyda rozporządzenie o tym że można już kupować maszyny. Ale gwarancje że dostaniesz zwrot będziesz miałdopiero po podpisaniu umowy. I to jest najbezpieczniejsze.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj