cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarnyyyy    4

Na to wiekszosc dilerow pojdzie,bo nakrecaja sobie sprzedaz,a dla rolnika to tez korzystne,bo nie przepadnie mu zwrot jakby go nie wykorzystal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam wszystkich.

 

Brakuję mi jednego załącznika do wniosku na modernizacje.

Mianowicie certyfikatu na mleko . Lekarz powiatowy nie chce mi wydać certyfikatu bo nie mam wody z wodociągu a filtry kosztują krocie. Tak się składa ze już kopią u nas wodociąg ale woda popłynie dopiero w kwietniu.

Tak więc myśle żeby złożyć do Arimr prośbę o przedłużenie terminu na uzupełnienie załączników. Można przedłużyć o 6 miesięcy. Tylko sęk w tym, że przy przedłużeniu terminu powyżej 1 miesiąca trzeba to jakoś uzasadnić i udokumentować.

 

Nie ma zbytnio koncepcji jak to uzasadnić i udokumentować. Może macie jakieś pomysły.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Uzasadnieniem będzie właśnie to, że niedługo będziesz miał wodę z wodociągu, a co za tym idzie certyfikat. Jeśli chodzi o dokumentację to może weź kopie projektów wodociągu z gminy i ewentualnie może jeszcze jakieś oświadczenie na ten temat podpisane przez wójta (dotyczące terminu podpięcia pod wodociąg). Takie moje skromne zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Witam wszystkich.

 

Brakuję mi jednego załącznika do wniosku na modernizacje.

Mianowicie certyfikatu na mleko . Lekarz powiatowy nie chce mi wydać certyfikatu bo nie mam wody z wodociągu a filtry kosztują krocie. Tak się składa ze już kopią u nas wodociąg ale woda popłynie dopiero w kwietniu.

Tak więc myśle żeby złożyć do Arimr prośbę o przedłużenie terminu na uzupełnienie załączników. Można przedłużyć o 6 miesięcy. Tylko sęk w tym, że przy przedłużeniu terminu powyżej 1 miesiąca trzeba to jakoś uzasadnić i udokumentować.

 

Nie ma zbytnio koncepcji jak to uzasadnić i udokumentować. Może macie jakieś pomysły.

 

Pozdrawiam

A robiłeś badanie wody, może jest dobra i spełni wymagania sanepidu? Ciekawe ile teraz kosztują, 3 lata temu coś około 120 zl płaciłem

odnośnie progresu PROW w grudniowym TOP AGRAR jest wykaz liczby podpisanych umów na dzień 14,11,2008 i przoduje lubelskie-240 umów reszta daleko w tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31
Uzasadnieniem będzie właśnie to, że niedługo będziesz miał wodę z wodociągu, a co za tym idzie certyfikat. Jeśli chodzi o dokumentację to może weź kopie projektów wodociągu z gminy i ewentualnie może jeszcze jakieś oświadczenie na ten temat podpisane przez wójta (dotyczące terminu podpięcia pod wodociąg). Takie moje skromne zdanie ;)

 

 

Ducho

Dzięki za odpowiedz to nawet dobry pomysł. Tak sie składa ,że mam w domu projekt przyłącza wodociągowego. I chyba będe w ten sposób uzasadniał prośbę o przedłużenie terminu uzupełnienia załączników do wniosku.

Dla ARIMR to nie powinien byc problem bo chyba mają zającie na całą zime z podpisywaniem tych umów . A ja moge podpisać jako ostatni na wiosne.

 

Bogdan

Badań wody nie robiłem ale w okolicy Ci którzy mają certyfikat musieli zakładać filtry a to wydatek kilku tysięcy zł. No chyba ,że u mnie jakieś cudowne źródełko ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mam prośbe czy ktoś się orientuje jak to jest z karencją na skaładanie wniosku o PROF jak brałem SPO ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

niestety nie wiem ile podpisanych umow jest w swietokrzyskim.My teraz mamy przygotowac Wniosek na Platnosc i z fakturami mamy dostrczyc do 10.12 i od tego czasu licząc w ciagu 3 m-cy maja zwrocic kase tak jest w umowie zagwarantowane. a jak bedzie sie okaże;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Byłem dziś na Elizówce i dowiedziałem się, ze Lublin wstrzymał podpisywanie umów, kiedy wznowi nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dzisiaj na szkoleniu była pani z agencjii z warszawy i powiedziała jedną ciekawą rzecz. 100% beneficjętow zostanie zkontrolawanych w przeciagu 5 lat. podkreślam 100%- żeby nie było jak do tej pory że może będzie kontrola a może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

no a co ty chciałes pieniądze za darmo od uni.

 

 

Na 100% to chodzi o to aby maszyny nie zginęły z gospodarstwa w ciągu 5lat od zakupu itp. A kontrolować to mogą po za tym ksiązki swini krów i to chyba wszystko co mogą zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Byłem dziś na Elizówce i dowiedziałem się, ze Lublin wstrzymał podpisywanie umów, kiedy wznowi nie wiadomo...

Nie wstrzymał ;) Dzisiaj dostałem telefon z Elizówki że list już wysłali, chyba na czwartek się umówię do podpisania umowy ;)

No w końcu moja kolej, a nr umowy ponad 700, już nie pamiętam dokładnie :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Tak, miałem poprawki, miałem je 3 razy, pierwszy raz to ponad 2 miesiące temu, zawiozłem osobiście bo mnie poproszono żeby osobiście zawieźć, więc zawiozłem i od razu moja Pani sprawdzająca sprawdziła i okazało się ze mam jeszcze jakieś 3 błędy, po 2 dniach odesłałem i po jakichś 2 tygodniach zadzwoniła Pani do mnie że mam jeszcze 1 błąd, poprawiłem go i odesłałem. Ostatnie poprawki to ponad miesiąc temu odesłałem.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

No to pogratulować koledze. Ja dopiero miałem jedną poprawke i od miesiąca nic nie słychać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja mialem drugie poprawki ale trafil nam sie super gosciu i od reki praktycznie je przyjoł takze 1 grudnia zawiozlem drugie poprawki a w czwartek juz podpisuje umowe :D) nareszcie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a ja się umówiłem na poniedziałek na podpisanie umowy :D

dolnośląskie

cierpliwości wszystkim życzę do Was też w końcu dojdą :D

tylko ten kurs euro strasznie smuci :rolleyes:


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

nasze poprawki byly skladane 7.10.08 i do tej pory cisza... wlkp


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

436 numer mielismy chyba. no nie wiem nie wiem jak to bedzie. mamy nadzieje ze jak 2 miesiace ciszy bylo to moze przyjdzie w niedalekiej przyszlosci pismo zeby umowe podpisac... ale by byla udana gwiazdka;] taki prezent by byl kozzacki;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj