cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartez1221    0

mi też przyjdą chyba drugie poprawki a co gorsza, jeżeli by i w tych drugich była jakaś pierdoła do poprawki wniosek zostaje automatycznie odrzucony :) a nie wiecie czasem ile wnosków rozpatrzone jest w świętokrzyskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

bartez1221 dlaczego uważasz że drugie poprawki to wniosek do kosza, jeżeli pierwsze poprawki były zgodne z pismem z ARmiR-u a oni doszukali się czegoś tam jeszcze to nie moja wina, Czy jest jakiś przepis mówiący że drugie poprawki i wniosek do kosza, bo nie mogę się doszukać. Mi w agencji powiedzieli że coś tam jeszcze uzupełnię i będzie ok. I mam czekać na wezwanie do podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

@adamj24

W ARIMR stwierdzono,że agregat ma zapotrzebowanie na moc 140KM, a ciągnik, który zamierzam kupić ma tylko 100KM i nie mam aktualnie większego. Mogę to ominąć składając w agencji oświadczenie od producenta, że zapotrzebowanie na moc dla tego agregatu jest od 100 KM. ARIMR respektuje takie oświadczenia. Wolę jednak teraz podpisać umowę na ciągnik i pług, złożyc drugi wniosek w nast. naborze dorzucając jeszcze kilka innych maszyn, które zaczynają się sypać. Pomijając fakt, że po podwyżkach cen różnicę musiałbym wywalić z własnej kasy, a tak prawie mieszczę się we wnioskowanej kwocie.

Drugie poprawki wynikają z weryfikacji pod względem celowości i przydatności inwestycji dla danego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0
bartez1221 dlaczego uważasz że drugie poprawki to wniosek do kosza, jeżeli pierwsze poprawki były zgodne z pismem z ARmiR-u a oni doszukali się czegoś tam jeszcze to nie moja wina, Czy jest jakiś przepis mówiący że drugie poprawki i wniosek do kosza, bo nie mogę się doszukać. Mi w agencji powiedzieli że coś tam jeszcze uzupełnię i będzie ok. I mam czekać na wezwanie do podpisania umowy

 

troszeczke źle się zrozumieliśmy :) chodziło mi o to że jeżeli w tych drugich poprawkach bedzie jakiś bład (te które drugi raz bedziesz oddawał) to wtedy już wniosek zostanie odrzucony. Tak mi powiedziała pani w arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0
bartez1221 dlaczego uważasz że drugie poprawki to wniosek do kosza, jeżeli pierwsze poprawki były zgodne z pismem z ARmiR-u a oni doszukali się czegoś tam jeszcze to nie moja wina, Czy jest jakiś przepis mówiący że drugie poprawki i wniosek do kosza, bo nie mogę się doszukać. Mi w agencji powiedzieli że coś tam jeszcze uzupełnię i będzie ok. I mam czekać na wezwanie do podpisania umowy

 

troszeczke źle się zrozumieliśmy :) chodziło mi o to że jeżeli w tych drugich poprawkach bedzie jakiś bład (te które drugi raz bedziesz oddawał) to wtedy już wniosek zostanie odrzucony. Tak mi powiedziała pani w arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Czy ktos wie jak zrobic Tablice informacyjna lub tez skad sciagnac, bo w ksiedze wizualizacji tej ze strony ARiMR jest troszku dziwnie opisanie, a musi byc jak sie bierze na kwote powyzej 50 tys euro czyli kolo 193 tys PLN. I trzeba ja umiescic najpozniej w dniu zlozenia wniosku o platnosc.

Powinni miec gotowe takie tablice i dawac w dniu podpisania umowy, no ale sami dokladnie nie wiedza i kaza zrobic ja rolnikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1
Ja dzisiaj dzwoniłem do ARiMR do Lublina (Elizówkę) To pani co sprawdza mój wniosek to mówiła ze podpiszę umowę może po 15 gródnia, ale sprzęt kupię chyba dopiero po nowym roku bo wiadomo że będą o rok młodsze :) A miesiąc czy tam pół to mi nie zbawi poczekać na sprzęt jak już czekam ponad rok :)

 

 

A nie myślisz że po nowym roku będą ceny wyższe ?? to jest już zagwarantowane, chyba ze wpłacisz zaliczkę w 2008 a odbierzesz w 2009 ??....ja tak zrobiłem z pługiem :) pozdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

witam gdzie można pobrać w niosek o płatność ,,czy na stronie agencji restrukturyzacji wniosek o przyznanie płatności i pomocy techniczne w ramach prow 2007-2013 to jest to ,,,,tak wogule to sami wypełniacie wniosek mi gościu że za 500 zł wypełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Czy jaki wniosek wypelniamy sami?? Bo jesli ten glowny do PROWU to juz kazdy go wypelnil juz chyba,a jak o platnosc to jak ktos wynajal jakas firme to ten wniosek napewno tez mu wypelni,bez specjalnych doplat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

właśnie ja wynająłem gościa żeby mi wypełnił wniosek główny a teraz o płatność żąda dodatkowo jeszcze 500 zł normalnie co nie kturzy to kpiny sobie robią ja już mu nie dam zarobić ,,,panowie a uwas w ramach wypełnienia wniosku głównego wypełniają wniosek o płatność w ramach kosztów głównego wniosku czy też żądają odpłat ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Wlasnie mnie to dziwi,bo moj facet jak go spytalem,czy po podpisaniu umowy on dalej prowadzi dokumenty,to sie zdziwil co to za pytanie. Powiedzial,ze prowadzi az do samego konca i nawet pozniej mozna dzwonic i bedzie odpowiadal na pytania i wniosek o platnosc czywiscie tez zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

U mnie w firmie jeśli ktoś bierze od nas maszyny to wniosek główny jak i o płatność jest robiony bezapłatnie. Ja ojcu i kolegom to sam pisze wnioski, poprawiam itp. za symboliczną opłatą na tusz i papier od kolegów oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalik    17

Witam

Ja dzisiaj dostałem 2 poprawki ogólnie same bzdety, ale poprawic trzeba :) . (wielkopolska)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Ma ktos jakies info co do tej tablicy informacyjnej ktora trzeba umiescic na gospodarstwie przed zlozeniem wniosku o platnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

I po co były te kłótnie w kolejkach rok temu, wniosek składałem jako jeden z pierwszych a dziś podpisywałem umowę o dofinansowanie razem z numerem 1100, chyba biorą do rozpatrywania numery które im się podobają.

Pytałem też ile jest już podpisanych umów w mazowieckim około 160 do dziś.

Paranoja.

Jaki można wynegocjować rabat u dilera od standardowej ceny (Deutz-Fahr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Kazdy pracownik dostaje po kilka wnioskow i niby kazdy pracownik ma wg numerka rozpatrywac,ale wiadomo ze jednemu to idzie szybciej,a innemu powoli.

Co do rabatu to mysle,ze ok 5-6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
I po co były te kłótnie w kolejkach rok temu, wniosek składałem jako jeden z pierwszych a dziś podpisywałem umowę o dofinansowanie razem z numerem 1100, chyba biorą do rozpatrywania numery które im się podobają.

Pytałem też ile jest już podpisanych umów w mazowieckim około 160 do dziś.

Paranoja.

Jaki można wynegocjować rabat u dilera od standardowej ceny (Deutz-Fahr)

teraz z rabatami jest kłopot, centrala krzyczy co by nie dawać za dużych, bo euro, euro, euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

gdzie można pobrać wniosek o płatność w ramach prow ten na stronie arimr jest wnioskiem o płatność pomocy technicznej to jest to samo,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
teraz z rabatami jest kłopot, centrala krzyczy co by nie dawać za dużych, bo euro, euro, euro...

Napisz trochę więcej, a jak przedstawia się sprawa gdy wolałbym zamiast upustu w gotówce dobrać jakiś sprzęt(oczywiście poza prow)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ze sprzętem to może być różnie, bo potem mogą być kłopoty z księgowaniem, ale np przegląd w cenie ciągnika, to z chęcią zaoferują.Każdy diler podchodzi do tego na swój sposób, popytać można. NP u korbanka jak zbywało środków to zawyżyli ceny sprzętu i np 1 maszynę szwagier wziął za darmo, Vat oczywiście należało im zwrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj