cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
goolman19    1

Myślę o Pronarze 5135 lub NHTD " 80 - 90 " (jeszcze nie wiem jaki ) One mają coś ponad 90 km. Chciałbym do tego ciągnika założyć tura, także już jest kolejny argument że np. nie mam czym wozić beli lub wywalać obornika z chlewni.

Złożyłem ofertę na pług 4 skibowy Gregory - Besson Typy Rc 4 (czyli lekki, na zabezpieczeniach śrubowych) Jeszcze jedno biorę paszowóz, i może wezmą pod uwagę że jeśli nie mam traktora w moim gospodarstwie z turem to na chłopski rozum chyba nie pomyślą żę mam to lądować widłami ;) Jak myślisz ??

 

A co do pługa że od 30 ha, jak przysłali mi poprawki to nic nie pisali mi o tym że jest obrotowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

do mnie to sie przyczepili do pluga, owijarki i ciagnika a do belarki jakos nic. Ja bede bral New Hollanda TD 5050 i uwazam ze to dobry ciagnik jezdzilem i koles niedaleko mnie ma i narazie sie cieszy.A np Case to ten sam ciagnik tak samo i tam samo wykonany we wloszech tylko ze za czerwony kolor placisz jedyne 10 000 zl wiecej serio. A z wytlumaczeniem to latwo. Wiesz oni w agencj tak szczerze nie mysla wogole, tylko ksiazeczka i tabela ile ci przysluguje takie kryterium. Ja to padalem ze smiechu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Podpisywanie nie ma nic wspólnego z kolejnością składania wniosków(po rozdysponowaniu wniosków ,szybkość pracy pracowników ARiMR jest bardzo różna ;) ) do tego jeszcze, jeśli doszła zmiana we wniosku -taki wniosek ląduje na końcu kolejki.Ja byłem 303 -poprawki zawiozłem ok. 1,5 mieś. temu -niestety zmiana i ...koniec kolejki, na szczęście jestem na początku tej ze zmianami hehehe.Perspektywy są nieciekawe, bo umowa najwcześniej koniec roku-a mają na to 4 miesiące.Całe szczęście,że trafiła mi się sympatyczna osoba (jak dotychczas).Bywajcie Panowie i cierpliwości,a może w końcu umowy podpiszemy ,tylko ciekawe czy starczy nam kasy przy coraz wyższym euro.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Na moje to oni maja jakies te swoje zakresy i nie ma,ze od 30 obrotowy plug. Ja mam 25 ha i dostalem plug obracany i ciagnik w przedziala 90-110 KM. I bez jakis wielkich tlumaczen. Napsalem tylko,ze mam zwiezle gleby i daleko od domu. Do niczego nikt sie nie czepial. Umowe mam podpisana od 13.10 i tylko kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam czy jest może ktoś z woj. wielkopolskiego kto podpisał już umowę z ARiMR. Jeśli tak to który miał numer wniosku bo ja miałem 2000 i narazi cisza. Za odpowiedź z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

ja jestem z WLKP i mam numer 11** dostałem wniosek do poprawki i narazie też czekam. a szkoda traktor by mi sie

teraz przydał. to zaskakujące że ARiMR ma takie "tyły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

bylem w środę w agencji to mi powiedzieli ze ok 60 umów jest podpisanych. My mieliśmy nr 436 chyba poprawki składaliśmy 7 października i jak dotąd cisza także po cichu liczymy na pismo wzywające na podpisanie umowy;] zobaczymy jak to będzie. Jestem dobrej myśli. dodam jeszcze ze należymy do Wielkopolskiego oddziału ARiMR. Pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Ja jestem z Mazowsza poprawki składałem miesiąc temu i na razie czekam. Powiedzieli wtedy że będą podpisywać pierwsze umowy. Kolejność się nie zgadza bo pracownicy arimr dostali kupkami wnioski, a nie po kolei.

Ile na Mazowszu umów podpisali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Mam pytanko: ile jest czasu na zrealizowanie inwestycji po podpisaniu umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

to zależy ile wpisałeś. W wniosku była taka pozycja etapy realizacji czy jakoś tak i planowany termin zakończenia etapu ja wpisałem luty i z tego co mówiła w agencji kobieta do lutego musze mieć sprzęt żeby potem przez jeden miesiąc złozyć wniosek o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ciekawe jak ktoś wpisał listopad 2008 a jeszcze wniosku nie podpisał??!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Date realizacji wpisuje sie dopiero przy podpisywaniu umowy,wiec nie ma problemu jak ktos wpisal listopad,a jeszcze nie podpisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

j miałem to samo wpisaliśmy listopad,a gdzie do podpisania umowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osatnio słyszałem informację, że 30% beneficjentów wycofało się z zakupu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

A co tu się dziwić! Maszyny drożeją. Euro i dolar w góre a opłacalność ciągle w dół.;) Najgorzej mają ci którzy teraz hodują krowy mleczne.

 

Znajomy odstawia mleko do Koła to ponoc na grudzień proponują im 60 gr za litr!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

dzsiaj mówili że podpisali w całej polsce ponad 1000 umów, a do podpisania mają 18 tys czy coś takiego ;) brak słów... nie wiecie może czasem ile podpisali w świetkokrzyskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

wuja mial numer 25,a ja 26. Ja juz dawno mam podpisana umowe,a on ciagle czeka na zatwierdzenie poprawek. I tak tu mozna na numery patrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

KAROL0905 trzodziarze mają jeszcze gorzej, 3 lata w plecy a teraz po kosztach, wystarczy że cena zboża pójdzie w górę żeby znów dokładać.

Walutami nie ma co się przejmować bo firmy nie zwracają na uwagi one ceny biorą z choinki a nie koszyka walut.

Poprawki złorzyłem miesiąc temu i mam czekać jeszcze ok. miesiąca[dzwoniłem do armir-u].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

@darek210 Ja wiem że że na świniach nie ma kokosów ale przy obecnych 4 zł za kilogram to dobra cena i jakiś tam zysk. Sam również hoduje świnie i wiem jak było. Ja w ten rok kryzysu ograniczyłem hodowle z 350 na 75 świń więc jakoś przeżyłem nie dokupowałem zboża ( a co roku musze kupić min 70 ton) a więc ja za wiele nie dołożyłem.

 

Nie wiem jak ty ale teraz jest już dobra cena na wieprzowinę i oby taka się utrzymała przez najbliższe czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Jeśli ktoś ma zakończenie pierwszego etapu w lutym to w lutym musi mieć sprzęt na podwórku a przynajmniej u dilera żeby było wiadomo jaki dana maszyna ma numer seryjny i musi byc homologacja czy też karta zgodności bo to jest potrzebne do wniosku o płatność i w lutym musi być złożony wniosek o płatność, a jak ktoś ma termin realizacji na listopad to będzie musiał raczej zaktualizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj