cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    1037

oni są poj.....w tej agencji jak i cały nasz rząd.zamiast pomagac rolnikom to tylko gnębią ich patrzą jak ud***ć.najpierw mówią kupujcie maszyny ale na własne ryzyko a teraz patrzą żeby jak najwięcej wniosków odrzucić.kolega miał numer 14 ,raz złożył poprawki i nic do tej pory nie wie nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
futrzak27    0

Witam. Ja w kujawsko-pomorskim byłem 45 a mój kolega 255 ja miałem troche więcej poprawek i mimo tego ze on dostał pisemko tydzień po mnie to podpisał umowe 2 tyg. wcześniej niż ja. Jeszcze jedno 4km na 1ha to bujda ja mam 13ha i dostałem pozwolenie na zakup proximy plus 90km a wedle tego co wypisujecie że 4km na ha bym mogł wziać najwyżej ciągnik 60km. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

lepiej niech wszystko dobrze sprawdzą, żeby nie wyszły takie cyrki jak z premią dla młodego rolnika(oglądał ktoś program po agrobiznesie w poniedziałek?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tak... ja widziałem 70 tysiecy do zwrotu (50 + odsetki) wogóle to ludzie,którzy przejmują gospodarstwo po rodzicach i całe życie pomagali im to wogole warunek wykształcenia nie powinien być brany pod uwagę. takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

żeby wykształcenia nie brali pod uwagę to wiesz co by było?? masakra każdy by składał był by taki bałagan jak z początku na prow że brali ciągnik 120 km na 20 ha. Powinny być jakieś wymogi żeby tym którzy chcą się rozwijać to umożliwić a nie stawiać bariery bo sąsiad nie ma wykształcenia wziął premie a o rolnictwie nie wie nic. Poza tym my młodzi powinniśmy się kształcić żeby nie odbiegać od rolników z UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ale jeżeli mieszczuch sie wykształci "rolniczo" to i tak będzie wiedział mniej niż syn rolnika, który całe życie "robi w polu". na studiach uczą głupot, które w rolnictwie mają niewielkie zastosowanie.

Ja nie zmienię zdania i uważam ze dzieci rolników powinny być zwolnione z obowiązku kształcenia sie w kierunku rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@Cichu całkowicie cię popieram, bo syn rolnika który od młodych lat, od dzieciństwa pracuje to wie dużo wiecej od mieszczucha po studiach rolniczych który ma wieksze prawo niz ten ze wsi.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wnioski tak jak już wcześniej pisałem są rozpatrywane w dziwnej kolejności, szybciej idą te lepiej zrobione, z mniejsza liczba błędów, łatwiejszych do osunięcia, arimr MUSI POKAZAĆ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE

 

to ja jeszcze taki OT co do wiedzących więcej dzieci rolników, jeden z moich profesorów opowiedział historie jak to odwiedził swojego studenta ( syna rolnika z dziada pradziada) w domu, a było to akurat w czasie siewów, student siał żyto, profesor też człowiek ze wsi, nie stał biernie tylko zaczął pomagać wsypywać zborze do siewnika, wsypali 200kg i drugie tyle na wóz, pojechali na pole jakieś 70a i profesor się pyta " to gdzie jeszcze będziesz siał", a on na to "tylko tu" "ależ wiesz że to za dużo" odpowiedz : " może i tak ,ale mój ojciec tyle siał, wszyscy we wsi tyle sieją..."

Morał z historii taki że nie zawsze wiedza z ojca na syna dobra przechodzi. Wykształcenie jest wymagane i bardzo dobrze, niech miastowi nie mówią później ze na wsi same debile mieszkają, bo nie powiecie że za takich nas nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

wiem ze moze to co piszemy to troche nie z tematem ale:

 

Pierwszy doradca który chciał nam robic wniosek o Prow (wykształcony) nie wiedział co to obora a co chlewnia! Nie wiedział jak wyliczyć dawke czystego składnika nawozu majac podane wartości w kg i % własciwie to debil nawet nie wiedział co to czysty składnik! I co moze mi ktoś powie że studia rolnicze uczą rolnictwa? buahaha...

 

a po drugie to średni z tamtego rolnik co miał 70a żyta i wóz konny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

super że oceniasz poziom kształcenia na uczelniach rolniczych poprzez pryzmat jednego niekumatego

 

ogólnie to w 2 ostatnich postach dałeś popis, pewnie- lepiej wogóle do szkoły nie chodzić ;)

 

'na studiach uczą głupot, które w rolnictwie mają niewielkie zastosowanie'- bez komentarza, jesteś studentem albo po studiach na uczelni rolniczej że się wypowiadasz?


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Niestety nie studiuje na uczelni rolniczej,

 

Jestem studentem 4 roku na Politechnice Gdańskiej na wydziale Elektrotechniki i Automatyki, studia jednolite magisterskie, dzienne.

 

PS: jeżeli kolo przez kilka lat nie nauczył sie co to chlewnia a co to obora to ja piernicze takie studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

poszukuje raportu wydanego przez instytut mechanizacji rolnictwa ktory mowi o tym jakiej mocy ciagnik przysluguje na gospodarstwoo danej powierzchni. jesli ktos wie gdzie moge znalezc to prosze o kontakt. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na stronie arimr jest instrukcja,jak dobierać maszyny do areału i kierunku produkcji gospodarstwa, jakieś 100 kilkadziesiąt stron, ale jak wiem z doświadczenia osoby zatwierdzające wnioski bardzo luźno do tego podchodzą

 

zaś co do mojego przykładu to chodziło głownie o to, że wiedza rolnicza to nie tylko doświadczenie, bo nie zawsze mamy dobre doświadczenia, ale też teoria.Najlepiej jak jednio z drugim idzie w parze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ponoć na maszyny i ciągniki przymykają oko gdy są za duże ale najgorzej jest dostać kombajn żbożowy to jest dokładne wiliczenie i nie idzie tego przeskoczyć żądnymi aneksami i innymi pierdołami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mam pytanie czy ktoś z lubuskiego podpisał już umowę, Ja miesiąc temu złożyłem poprawki i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jesli ktos moze to niech poda mi link do tego raportu bo ja patrzylem dzisiaj na strone agencji ale nie moglem znalezc. z gory dzieki bracia farmerzy;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
ale jeżeli mieszczuch sie wykształci "rolniczo" to i tak będzie wiedział mniej niż syn rolnika, który całe życie "robi w polu". na studiach uczą głupot, które w rolnictwie mają niewielkie zastosowanie.

Ja nie zmienię zdania i uważam ze dzieci rolników powinny być zwolnione z obowiązku kształcenia sie w kierunku rolniczym.

chłpie normalnie czytam twoje wypowiedzi i aż mnie złość z lekka bierze. Na studiach uczą głupot?? to po co tylu młodych studiuje żeby zostać głupkami czy żeby podnieść swoją wartość?? Nie po to studiowałem rolnictwo żeby teraz siedzieć za granicą i narzekać jak tu w polsce żle że nie ma perspektyw na lepsze jutro i wsio jest do d*py za przeproszeniem. Studia dają wiedzę i możliwości a w dzisiejszych czasach kiedy wszystko się zmienia potrzebujemy tej wiedzy. Fakt nasi ojcowie mają duży potencjał i lata praktyki ale i oni czasem nie wiedzą wszystkiego i w takich momentach my ich uzupełniamy swoją wiedza a oni sie cieszą bo widza że inwestycja w edukacje syna zaczyna przynosić zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

I Marti565 dobrze mówisz, bo nie po to czlowiek się uczy aby ze szkoły, stódiów wyjść głupszym niż przed rozpoczęciem nauki. Nadmiar wiedzy nikomu jeszcze nie zaszkodził. Jeżeli każdy chodź trochę się podszkoli w swoim fachu to w przyszłości będzie miał lepiej. A takie teksty jak "na studiach uczą głupot" to sorry ale człowiek ma w naturze, że nie lubi krytyki, a ty w ten sposób "podcinasz skrzydła" człowiek starał się, uczył itp... A ty mu mówisz że czas na głupoty zmarnował to nie jest miło słyszeć. Ja też jestem zdania, że dzieci rolników(oczywiście gdy chcą przejąć gospodarke) nie powinny być zwolnione z technikum rolniczego, czy studiow. To tak samo jak by syn kierowcy PKS-u nie musiał mieć Prawa Jazdy aby pracować jako kierowca w PKS. Takie jest moje zdanie i basta!

 

 

Pozdrowienia z KAMIONKI


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

kolego @adamj24 dzieki wielkie za link wyczytalem co chcialem. sam nie moglem tego znalezc na tej stronie. dzieki raz jeszcze. pozdrawiam i wysokich plonów życzę ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

usun ktos tego posta bo napisaly mi sie dwa takie jak ten wyzej a nie chce zasmiecac forum i go edytowalem a ja nie potrafie usuwac postow:P z gory dzieki


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

przyznaja tylko dobrze sie wytlumaszysz , tez mialem ten problem


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Tzn co musiałbym im zasugerować ?? Że np. biorę pług obrotowy 4 a aktualny traktor w gospodarstwie nie da z nim rady ?? coś takiego bo nie wiem ;/ pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

na 21 ha plug obrotowy a co skladales na niego wniosek, bo obrotowka jest od 30 ha . serio

ja pisalem podanie w agencji i wyjasnialem w poprawce dlaczego taki ciagnik i piaslem tak ze,

-mam gorzyste uksztaltowanie terenu,

-bagniste laki,

-mam belarke i 80 km ma zaslaby walek WOM

-mam agreagt uprawowy 3 metrowy.

-wiekszy spelnia emisle spalin EURO3 i jest przyjazny dla srodowiska.

Wiecej niepamietam.

a pluga nalezal mi sie na 15 ha ornej 3 skibowy, to malo nipadlem ze smiechu.

bralem oferte na 4 skibowego kverneland ab 100 i tu tez musialem wyjasnic i pisalem tak.

-duzo kamieni na polu temu sa potrzebne zabezpieczenia resorowe,

-czemu poszerzany -bo mam znienna glebe na polach, i tera sciema ze sa kliny

-bede nim robil podorywke jeszcze. i soc tam jeszcze.

Ale o ciagniku powyzej 100 km zapomnij, tak jak o byle jakim plugu obrotowym mowie ci to nie przejdzie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj