cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
explorer    0

a nie wiecie czy dostane drugi traktor na następny wniosek?

teraz składam na explorer3 100 i kilka maszyn. chciałbym drugiego farmtraca ok.70KM

będą jakieś przeszkodyku temu celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ile masz hektarow i na jaka kwote zwrotu brales?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

mam 22ha ziemi brałem na chyba 55% na traktor i 60% na maszyny

w każdej chwili moge mieć 20ha ziemi dzierżawnej jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

bo jest taka zasada ze jak przekraczasz 100 tysiecy zwrotu z uni to rok przestoju i jeszcze jedno ze na hektar ziemi przysluguje 4 km ciagnika.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie to niech oni dadzą pieniądze za ten PROW.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
A czy izolatka musi być w tej samej oborze co zwierze przebywało ?? ja w nowej oborze nie zrobiłem izolatki tylko w starej oborze mam pomieszczenie do tego przystosowane . Może byś tak ??

napewno może być.tylko czy musi być cały czas gotowa(pusta)?!idiotyzmem by było utrzymywanie wolnego pomieszczenia wiele lat bez użytku jak dobrze idzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
napewno może być.tylko czy musi być cały czas gotowa(pusta)?!idiotyzmem by było utrzymywanie wolnego pomieszczenia wiele lat bez użytku jak dobrze idzie!

u mnie lekarz kontrolujący gospodarstwo kazał wydzielić pomieszczenie na izolatkę, pobielić ściany i tyle, jak sie zapytałem czy musi być cały czas pusta, to odpowiedział z nie, tylko jeśli by zaszła taka potrzeba to aby była możliwość szybkiego przystosowania pomieszczenia dla zwierzęcia. Aktualnie jest tam istny pierdolnik.... kosiarki, kosy, parasol ogrodowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Kolego Bogdan ale wydał Ci to zaświadczenie potrzebne do wniosku? Na co jeszcze zwracają szczególną uwagę ? Pytam bo czeka mnie taka inspekcja weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja certyfikat weterynaryjny posiadam juz 3 lata, pomimo że gospodarstwo i obora i sama obora ma juz 28 lat. Zaświadczenie do wniosku dostałem bez problemu. Zwracają uwagę na : aktualne badanie wody, dojarki, badania lekarskie, pomieszczenie do składowania mleka, ogólna czystość itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

jaktam panowie w końcu umowy rolnicy podpisują ja w kujawsko pomorskim składając wniosek miałem numer 450 a w piątek podpisuje umowe z tego co się orientuje to gazeta pisała tydzień temu że w kujawskim podpisano 30 umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

To ja nie wiem jakim cudem juz umowe bedziesz podpisywał z takim numerem...my w kujawsko-pomorskim mamy numer złozenia wniosku 376 i od czasu złozenia poprawek ani widu ani słychu o wniosku, a czekamy juz 4 tygodnie :/ a co do gazety to w Gazecie pomorskiej z 15 listopada pisało ze torun podpisał 30 umow, a w skali kraju było juz 800 podpisanych niby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kó... a do mnie dzisiaj zadzwoniła z arimru i powiedziała że jak nie doniose umowy dzierżawy na kilka działek które będą do 2014 roku to mi wniosek odrzucą.paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja w lubelskim 27 X podpisałem umowę o nr 121 wiec chyba nie możliwe aby w skali kraju podpisano tylko 800 umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja dziś podpisałem umowę z agencją a byłem 565 w podlaskim a widze że niektórzy przede mną to jeszcze nic nie podpisali więc nie wiem jak oni to biorą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no widzisz.my mamy przed 500 i będziemy niedługo podpisywać tez .biorą tak jak poprawki są wnoszone .ważne ze rusza wszycho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

a mi9 sie wydaje, że oni to mają gdzies kolejność podpisywania umów. Uważam że oni biorą poprostu wniosek pierwszy lepszy nie patrząc na to który ma numer... cały arimr- paranoja :D ale dobrze że wogole zaczeli coś robić ;) moja znajoma pracująca w arimr mówiła że oni mogli tak naprawde rozpatrywać je już dawno, tylko nie było to dozwolone przez ,,sfery wyższe"... a teraz poprostu nie mogą teraz tego wszystkiego ogarnąć. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja to nie wiem jak tam leci znam ludzi którzy są bliżej na liście i nic nikt nie podpisał cisza. Bartez1221 ma rację oni kolejność maja gdzieś ostatni będą pierwszymi i odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

w końcu i ja dostalem pisemko do poprawki,wydawalo mi się, że robilem plan gosp. bardzo dokladnie a i to muszę poprawić.NR prawie 2000 Elizówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

pani co rozpatruje mój wniosek tłumaczy mi że najpierw zaczyna od wniosków z najmniejszą liczbą błedów bo te wnioski jako pierwsze kwalifikują się do podpisania umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj